تابناک / دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: ۳۷ داوطلب حضور در رقابت های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان، امروز (سه شنبه ۱۲ آذرماه) ثبت نام نهایی کرده اند.
کد خبر: ۸۰۲۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸ 04 December 2019

تابناک / دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: ۳۷ داوطلب حضور در رقابت های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان، (سه شنبه ۱۲ آذرماه) ثبت نام نهایی کرده اند.

 

مجید هاشم پور با یادآوری نام نویسی نهایی ۶۲ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان طی دو روز نخست اظهار داشت: تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه امروز که سومین روز ثبت نام از داوطلبان است؛ ۳۷ داوطلب نام نویسی نهایی کرده اند.

وی ادامه داد: از مجموع این تعداد از داوطلبان، ۳۴ نفر مرد و سه نفر زن هستند.

دبیر ستاد انتخابات گیلان اضافه کرد: ثبت نام در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام می شود و این فرایند تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه دارد که البته در صورت ضرورت و حسب تشخیص وزیر کشور، فرآیند ثبت نام در این روز، تا ساعت ۲۴ قابل تمدید است.

وی به داوطلبان توصیه کرد که برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

وی با یادآوری شرایط نمایندگی گفت: برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول است ضمن آنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه دارند، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌‌شوند.

به گفته دبیر ستاد انتخابات گیلان؛ حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده که در صورت تأیید در هیأت های احرایی، کار اخذ آرای مردم در دوم اسفندماه را انجام می دهند.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار