تابناک / با پایان سومین روز از ثبت‌نام داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان، 99 نامزد ثبت‌نام خود را نهایی کردند.
کد خبر: ۸۰۲۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵ 04 December 2019
تابناک / با پایان سومین روز از ثبت‌نام داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان، 99 نامزد ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

 

ثبت‌نام 99 داوطلب گیلانی مجلس تا پایان روز سوم

 

ثبت‌نام در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام شد و این فرایند تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه دارد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان از نام‌نویسی 37 داوطلب به تفکیک 34 داوطلب مرد و سه داوطلب زن در روز سوم مهلت نام‌نویسی خبر داد.

62 داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم تا پایان روز دوم نام‌نویسی، موفق شده بودند تا ساعت ۱۸ روز گذشته ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

محمود قاسم نژاد این آمار را مربوط به آمار ثبتی تا ساعت ۱۸ امروز دانسته که ممکن است شمار ثبت‌نام کنندگان نهایی در چهارمین روز افزایش یابد.

در حال حاضر 99 نامزد انتخاباتی از ۱۱ حوزه انتخابیه گیلان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.

طی روز سوم ثبت‌نام از داوطلبین نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رشت تا ساعت سه بعد ظهر، ۱۵ نفر بودند که علاوه بر نامزدهای فوق‌الذکر آقایان حامد نصیری، مجید دلاور، علی درزی غازیانی و خانم سیده فاطمه واثق رحیم پرور ازجمله داوطلبین هستند.

ثبت‌نام 2 داوطلب در حوزه انتخابیه رودسر و املش

در سومین روز از ثبت‌نام کاندیداهای مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه رودسر و املش دو داوطلب ثبت‌نام کردند.

سید محمد سیدمحمدی دارای مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس در رشته جامعه‌شناسی و بازنشسته وزارت دفاع است.

وی متولد 1344 اهل رودسر و ساکن تهران است.

محمدحسین زاده متولد 1345 و دارای مدرک تحصیلی لیسانس و نظامی بازنشسته است که سابقه یک دوره عضویت در شورای اسلامی شهر رودسر را نیز دارد.

حبیب پنجی دارای مدرک تحصیلی ارشد حقوق تنها داوطلب ثبت‌نامی در روز نخست و حسن حسن‌زاده با مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس فقه و مبانی حقوق و محمد تائب دارای مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس رشته مهندسی مالی دیگر ثبت‌نامی از حوزه رودسر و املش در روز دوم هستند.

ثبت‌نام 4 کاندیدا در حوزه انتخابیه شفت و فومن

اسماعیل حدیدی ماسوله با مدرک دکتری زراعت از دانشگاه پنجاب هند، جواد محجوب گشت رودخانی با مدرک کارشناس ارشد برقو سید مهدی اورندبا مدرک کارشناس ارشد روانشناسی چهار کاندیدایی بودند که در روز سوم نام‌نویسی از نامزدهای مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه فومن و شفت نام‌نویسی کردند.

روز گذشته نیز سامره عاشوری چیرانی با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی برای مجلس یازدهم ثبت‌نام کرده بود و شمار کاندیداها در این حوزه انتخابیه به چهار نفر رسیده است.

روز بیکار ستاد انتخابات لنگرود در روز سوم

در حوزه انتخابیه لنگرود نیز ستاد انتخابات این شهرستان روز غیرفعالی داشت و کسی برای ثبت‌نام جهت کاندیدا شدن مجلس یازدهم در این حوزه انتخابیه به فرمانداری مراجعه نکرد.

طی دو روز گذشته نیز پرویز محمدنژاد، علی‌اصغر حجامی، محمداسماعیل احمدی سلوش، حمید رمضانپور دریاسری و نصرت نادم و پژمان فهیمی فام 6 نامزد ثبت‌نامی در روز نخست داوطلبی مجلس در این شهرستان بودند.

ثبت‌نام 6 کاندیدا تا پایان روز سوم نام‌نویسی در لاهیجان

در سومین روز از ثبت‌نام کاندیدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی دو نفر در این حوزه نام‌نویسی کردند تا تعداد ثبت‌نام کنندگان انتخابات مجلس در این شهرستان به ۶ تن افزایش پیدا کند.

کیانوش امانی اولین کاندیدای ثبت‌نام کننده در روز سوم بود که در ساعت یک بعدازظهر با حضور در فرمانداری مراحل ثبت‌نام خود را انجام داد

دومین نفر که در ساعات پایانی روز دوم ثبت‌نام با حضور در فرمانداری شهرستان لاهیجان نام‌نویسی کرد صادق شریف نیا بود‌ تا تعداد افراد ثبت‌نام کننده در حوزه لاهیجان به ۶ تن برسد.

شریف نیا ساکن لاهیجان بوده و دارای مدرک فوق‌لیسانس مدیریت اجرایی است.

ثبت‌نام 2 کاندیدا در آستانه طی 3 روز

ستاد انتخابات آستانه‌اشرفیه نیز روز بیکاری را سپری کرد و کاندیدایی برای ثبت‌نام در این حوزه انتخابیه به فرمانداری مراجعه نکرد.

تا پایان روز سوم از زمان ثبت‌نام کاندیداهای مجلس یازدهم فاروق نصر جلالی و فرهاد رضی دو کاندیدایی بودند که ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

روز شلوغ ثبت‌نام از کاندیداها در بندرانزلی

در حوزه انتخابیه بندرانزلی نیز 6 کاندیدا با حضور در فرمانداری این شهرستان برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم در این حوزه انتخابیه ثبت‌نام کردند.

مهدی شیرین‌کام، مریم صیاد دلشاد پور، احمد دنیامالی، مجتبی پور موسی (ثبت‌نام از تهران)، بهنام پوریوسف و منصور پورغلامی اسامی 6 ثبت‌نامی در روز سوم نام‌نویسی از داوطلبین مجلس یازدهم است.

طی دو روز گذشته نیز فیروز خوشحال، حسن خسته بند، سید نریمان آتشی، سید صدرالدین بدری، حسن دادرس و امیر احمدی فرد در این حوزه انتخابیه نام‌نویسی کرده بودند که شمار داوطلبین تا پایان روز سوم ثبت‌نام به 12 نفر رسید.

ئیس ستاد انتخابات گیلان از داوطلبان خواست تا برای سهولت ثبت‌نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه، مدارک اعلام‌شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی موردقبول است باآنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌‌شوند.

قاسم‌نژاد از پیش‌بینی حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به‌عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی خبر داد. 

داشتن حداقل سن ۳۰ و حداکثر ۷۵ سال، مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن‌که دارای ارزش استخدامی باشد، داشتن مدرک پایان خدمت نظام‌وظیفه و التزام عملی به اسلام و تابعیت ایرانی از شرایط نام‌نویسی متقاضیان برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌توانند همه‌روزه از هشت صبح لغایت ۱۸ با در دست داشتن مدارک مکفی تا تاریخ ۱۶ آذر به محل‌های پیش‌بینی‌شده نظیر فرمانداری‌های حوزه انتخابیه خود حضوراً ثبت‌نام کنند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دو دور به تاریخ‌های دوم اسفند امسال و اردیبهشت‌ماه سال ۹۹ هم‌زمان در سراسر کشور در گیلان برگزار می‌شود.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار