مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان:
تابناک / مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با تأکید بر اینکه اعضای شورا و شهرداران نباید سیاسی عمل کنند، گفت: در صورت بروز تخلف دستگاه‌های نظارت برخورد خواهند کرد.
کد خبر: ۷۹۴۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰ 06 November 2019
اعضای شورا و شهردار نباید سیاسی عمل کنند/ برخورد قاطع با متخلفان

 

تابناک / مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با تأکید بر اینکه اعضای شورا و شهرداران نباید سیاسی عمل کنند، گفت: در صورت بروز تخلف دستگاه‌های نظارت برخورد خواهند کرد.

 

هوشنگ عباسقلی‌زاده در جلسه شورای اداری فومن که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با تأکید بر لزوم حل مشکلات موجود در شهر، اظهار کرد: نیازمند نگاه فرابخشی دستگاه‌ها به مشکلات موجود در شهر هستیم.

وی با اشاره به اینکه وجود ناهماهنگی‌ها منجر به بروز آسیب‌هایی در سطح جامعه می شود که متضرر اصلی آن مردم هستند، گفت: موضوع پسماند مهمترین چالش کشور و استان گیلان است و در صورت عدم مشارکت و همکاری دستگاه‌ها و مردم نمی توانیم در این زمینه به موفقیتی دست یابیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در ادامه با بیان اینکه شهرداری باید با برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های آموزشی در راستای کاهش تولید زباله و به سمت اجرای طرح تفکیک از مبدأ حرکت کند، افزود: عدم آگاهی سبب بروز مشکلات و تهدیدی برای محیط زیست شده است.

وی با تأکید بر لزوم فعال شدن کارگروه پسماند شهرستان فومن، تصریح کرد: باید برنامه‌های راهبردی با محوریت فرمانداری تهیه و ارائه شود.

عباسقلی‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه ۹۰ درصد منابع مالی ما از مردم تأمین می‌شود، افزود: خودکنترلی و نقشه محله بندی از هدر رفت منابع جلوگیری کرده و زمینه استفاده بهینه از امکانات موجود را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه اعضای شورا و شهرداری‌ها نباید سیاسی عمل کنند، اظهارکرد: در صورت بروز تخلف دستگاه‌های نظارتی رصد کرده و با متخلفان برخورد می کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان تأکید کرد: شورا باید شهردار را از بدنه شهرداری انتخاب کنند زیرا بعد از کنار گذاشته شدن و یا پایان دوره مدیریت چون در شهرداری ادامه فعالیت می‌دهد می تواند پاسخگو عملکرد خود باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار