مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به آغاز اجرای طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی همزمان با سراسر کشور در این استان گفت: گیلانی های فاقد هر گونه پوشش بیمه ای برای بهره مندی از این طرح اقدام کنند.
کد خبر: ۷۹۴۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵ 04 November 2019

علی اکبری روز دوشنبه افزود: در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت،  سه دهک پایین رایگان بیمه می شوند و دهک‌ های دیگر نیز بر اساس میزان درآمد خانوار حق بیمه خانوار را پرداخت خواهند کرد.

وی با بیان این که بر اساس این طرح، تمام افراد بیمه نشده ، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌ گیرند، اظهار کرد: در این طرح با توجه به مصوبه دولت، حق بیمه خانواده‌هایی که مجموع درآمد و دریافتی آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع کمتر از ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است یا بر اساس وضعیت مالی در یکی از دهک‌های درآمدی یک و دو و سه قرار دارند، به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: ۵۰ درصد حق بیمه خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار است یا بر اساس وضعیت مالی در دهک درآمدی ۴ قرار دارند نیز توسط دولت پرداخت می‌شود و خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و بالاتر باشد یا در دهک درآمدی ۵ و بالاتر باشند، با پرداخت حق بیمه می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند.

اکبری با اشاره به فرصت شش ماهه برای افراد فاقد هر گونه پوشش بیمه ای در اجرای بیمه اجباری و ارزیابی وسع بیان داشت: افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای برای بهره مندی از این فرصت، بایستی به سایت وزارت رفاه (مجری این برنامه) یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت استان مراجعه کنند.

طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی از امروز (دوشنبه) در سراسر کشور آغاز شده است.

بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر، یک میلیون و ۲۲۵ هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و این اداره کل با یک هزار و ۷۳۶ نفر شامل پزشک عمومی، دندانپزشک، متخصص و فوق تخصص، داروخانه ، آزمایشگاه، رادیولوژی،  فیزیوتراپی  و غیره قرارداد دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار