مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برآورد سرمایه گذاری ۱۸ هزار میلیاردی در صنعت گردشگری گیلان خبر داد.
کد خبر: ۷۸۸۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱ 15 October 2019

 

شهرود امیرانتخابی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به پیگیری های امور سرمایه گذاری تعداد ۳۰۰ پروژه جدید با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد ریال در دست اجرا است که اشتغال ۴۲۰۰ نفر در سطح استان را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان افزود: از میان ۳۰۰ پروژه جدید، ۳۶ طرح هتل، ۱۶ طرح مجتمع گردشگری، ۱۱ طرح هتل آپارتمان، ۱۲۶ طرح بومگردی، ۳۴ واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی، ۵۳ طرح مهمانپذیر و... است.

وی در رابطه با تسهیلات سامانه کارا بخش اشتغال روستایی، گفت: با عنایت به ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی در سال ۹۷ و شش ماهه نخست امسال ثبت نام شده در سامانه کارا بخش اشتغال روستایی تعداد ۴۲۵۸ طرح در معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری و ادارات شهرستانی بررسی و در نتیجه ۲۷۳۲ طرح(گردشگری، بومگردی، صنایع دستی) در کمیته های مختلف فنی استان با برگزاری جلسات متعدد، مصوب و به بانک های مربوطه معرفی شدند.

وی افزود: از تعداد طرح های معرفی شده به تعداد ۱۳۰۰ طرح (گردشگری، بومگردی، صنایع دستی) به پرداخت رسیده است؛ ۱۰۵ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ مسافرکاشانه، ۲۰ مجتمع سرگرمی و تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بومگردی، یک اسکله مسافربری و دریایی، ۲۸ اسکله گردشگری دریایی در گیلان وجود دارد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: گردشگری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار