کد خبر: ۷۸۸۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴ 13 October 2019

تابناک / بارش شدید باران به برخی تاسیسات زیربنایی ۹ شهرستان گیلان خسارت وارد کرد.

 

خسارت بارش شدید باران به برخی تاسیسات زیربنایی در گیلان علی اوسط اکبری مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: بارش باران که از بعد از ظهر دیروز در گیلان آغاز شد موجب خسارت و آبگرفتگی در ۹ شهرستان املش، رودسر، ماسال، شفت، فومن، تالش، لنگرود، رضوانشهر و صومعه سرا شد.

او با بیان اینکه بیشترین خسارت‌ها در شهرستان املش بوده است، افزود: طغیان رودخانه کیارود موجب تخریب پل روستای پلرود به طول ۴۰ متر و قطع راه ارتباطی ۳ روستای گرکرود، رود گوابر و گلستان سرا با بخش رانکوه شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان اظهار داشت: بارش باران همچنین موجب رانش زمین در ورودی روستای هلوسرای علیا و تخریب یک خانه و زیرآوار رفتن یک خودرو شد.

اکبری مقدم با بیان اینکه طغیان رودخانه شلمانرود نیز موجب آبگرفتگی شهر شلمان و لنگرود شده است، گفت: همچنین بارش شدید باران موجب مسدود شدن ۲ پل آب نما در شفت و بسته شدن راه چوبر به امامزاده ابراهیم شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان همچنین از سقوط یک دستگاه موتورسیکلت با ۲ سرنشین از روی پل سسار در جاده ماسال - صومعه سرا به داخل رودخانه در شب گذشته خبر داد و گفت: در این حادثه یک نفر غرق شد و سرنشین دیگر با کمک نیرو‌های امدادی نجات یافت.

اکبری مقدم با بیان اینکه بیشترین بارش از املش ۲۳۵ میلی متر گزارش شد، افزود: در رحیم آباد رودسر ۲۰۰ میلی متر باران و در تالش ۱۳۰ میلی متر باران باریده است.

او با اشاره به اینکه در دیگر شهرستان‌ها بارش شدید باران موجب آبگرفتگی معابر شده است، تصریح کرد: همه نیرو‌های امداد رسان در ۹ شهرستان‌های گیلان آماده باش هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار