کد خبر: ۷۸۸۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷ 13 October 2019
۲۴ بانوی جانباز قطع نخاعی در کشور وجود دارد

 

تابناک / مسئول بانوان انجمن جانبازان نخاعی ایران گفت: در کشور ۳۰ بانوی جانباز قطع نخاعی داشتیم که ۶ تن از آنان، به فیض عظیم شهادت نائل آمده و در زمان حاضر۲۴ بانوی جانباز قطع نخاعی داریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آمنه احمدی شامگاه شنبه در حاشیه نشست صمیمی نماینده ولی فقیه در گیلان با بانوان جانبازان نخاعی کشور در هتل سفید کنار بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:بانوان جانباز قطع نخاعی سنگربانان صبور و یادگاران هشت سال صبر و مقاومت در دوران جنگ تحمیلی هستند.

وی با اشاره به وجود بیش از هشت هزار جانباز زن در کشور افزود: متاسفانه بانوان جانباز قطع نخاعی در سال های گذشته رها شده بودند و به صورت منسجم به آن ها رسیدگی نمی شد.

احمدی با اشاره به اینکه بانوان جانباز قطع نخاعی از نبود آسایشگاه رنج می برند تاکید کرد: با توجه به کم لطفی هایی که در چند سال گذشته نسبت به این جانبازان شده ، پیگیر مطالبات معوقه آنها هستیم .

وی با بیان اینکه بانوان جانباز قطع نخاعی گمنام هستند گفت : جامعه، شناختی نسبت به خانم های جانباز قطع نخاعی ندارد در حالی که تنها خواسته آنان ایجاد یک آسایشگاه در تهران است.

وی یادآور شد: اکثر بانوان جانباز والدین خود را از دست داده و مجرد هستند و همواره نگران آینده شان هستند.

احمدی با اشاه به مشکلات درمانی و عصبی بانوان جانباز همچنین بیان کرد: متاسفانه با بالارفتن سن و سال بانوان جانباز قطع نخاعی دردهای عصبی و معضلات و مشکلات بیشتری گریبانگیر آنان می شود.

در این مراسم از بانوان جانباز نخاعی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار