دژپسند: درباره سهامدار عمده شرکت هپکو اراک مذاکراتی با دو نفر از متقاضیان داریم که یکی از آن‌ها به مرحله نهایی رسیده و امیدواریم طی هفته آینده به طور قطعی تعیین تکلیف شود
کد خبر: ۷۸۱۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲ 18 September 2019

 آقای فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه معارفه رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی در جمع خبرنگاران درباره حل مشکلات کارگران هپکو اراک گفت: خوشبختانه به تازگی مدیر جدید و پر انرژی منصوب شد که بر اساس ارزیابی ما برنامه مشخصی دارد. 

 

وی افزود: من از کارکنان این واحد می‌خواهم که اجازه بدهند مدیر جدید کار خود را آغاز کند و امیدواریم در آینده نه چندان دور این مشکل حل شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: درباره سهامدار عمده شرکت هپکو اراک مذاکراتی با دو نفر از متقاضیان داریم که یکی از آنها به مرحله نهایی رسیده و امیدواریم طی هفته آینده به طور قطعی تعیین تکلیف شود .
دژپسند با اشاره به نوسانات بازار بورس گفت: این نواسانات در یک دامنه مشخص طبیعی است و نباید شتابزده عمل کرد.

 

وزیر اقتصاد گفت: امیدواریم با حمایت‌هایی که می‌کنیم مانع از این شویم که تغییرات بورس از یک دامنه خاص بیشتر شود.
وی افزود: در وزارت اقتصاد سیاست ما بر این بوده است که ضمن حمایت از بورس از مداخله خودداری کنیم.
بنا بر این گزارش علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز گفت: مهمترین کار بنده نظارت بر واگذاری‌هایی است که انجام شده به طوری که همه اقساط بازپرداخت شود و شرایط قراردادی را انجام دهند.وی افزود: اولویت دیگر من این است که شرکت‌هایی که در فهرست واگذاری هستند در یک اتاق شیشه‌ای با شفافیت کامل از طریق بورس و فرابورس قیمت‌گذاری و واگذار شود.

صالح گفت: مبنای کار بنده قانونمداری، تسهیلگری واگذاری‌ها، انضباط و شفافیت است.
وی افزود: از روش‌های مختلف واگذاری استفاده خواهیم کرد تا با اجرای عدالت فضا برای همه افراد فراهم شود تا بتوانند برای خرید بنگاه‌های اقتصادی اقدام کنند و فضا انحصاری نباشد.
وی با بیان اینکه تکلیف شده در شش ماه امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان واگذاری از طریق بورس داشته باشیم ابراز امیدواری کرد که بتوانیم تا پایان سال تعهدات سازمان خصوصی سازی را انجام دهیم.

 
رشد مثبت اقتصادی در سه ماهه نخست امسال

وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد مثبت اقتصادی کشور در سه ماهه نخست امسال خبر داد.آقای فرهاد دژپسند در مراسم معارفه آقای علیرضا صالح به عنوان رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی در جمع خبرنگاران گفت:​ رشد اقتصادی در بخش غیر نفتی در سه ماهه نخست امسال به مثبت چهار دهم درصد رسیده است.

وی افزود: ​همچنین بر اساس آماری که امروز رئیس کل بانک مرکزی در هیئت دولت ارائه کرد رشد بخش کشاورزی نیز در سه ماهه نخست سال ۹۸، ​ بیش از ۶ درصد بوده است.

روش‌های واگذاری باید اصلاح شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی: روش‌های واگذاری و قیمت‌گذاری در روند خصوصی سازی را باید اصلاح کنیم.

آقای فرهاد دژپسند امروز در مراسم معارفه آقای علیرضا صالح به عنوان رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی، با اشاره به اینکه موارد انتقاد در خصوصی سازی‌ها را بررسی کردیم افزود:​ مراحل واگذاری منطبق بر قوانین و مقررات انجام شده است.
وی گفت: قانون جدیدی که چند ماه قبل ابلاغ شد برای خریداران سهام راهبردی علاوه بر اهلیت مالی باید اهلیت فنی و تخصصی نیز سنجیده شود که این قانون پیش از این وجود نداشت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: سعی می‌کنیم در هیئت واگذاری روش‌های واگذاری و قیمت‌گذاری را متنوع کنیم و از روش‌هایی مثل واگذاری مدیریت و اجاره به شرط تملیک استفاده شود.
وی با بیان اینکه امسال ۶ پالایشگاه و سهام بیمه البرز به عنوان سهام دولتی در بورس عرضه شد گفت:​ هدف از واگذاری ها، ​ تأمین مالی دولت نیست بلکه ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای نجات اقتصاد کشور از دولتی بودن است.
آقای دژپسند با اشاره به اینکه آقای پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی قبل از بازداشت شدن استعفاء داده بود افزود: بازداشت وی همزمان با استعفایش شد.
وی ادامه داد: ممکن است یک مدیر دچار اشتباه شود، اما این موضوع با انحراف و فساد متفاوت است.
وزیر اقتصاد گفت: رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی در شرایطی این سمت را قبول می‌کند که باید با اشراف بر قوانین و قبول خطر مدیریتی وارد شود و در این مسیر نمی‌شود با ترس و واهمه جلو رفت.
وی با بیان اینکه آقای صالح مسلط به قانون است افزود: قرار نیست در این سازمان اموال دولت به تاراج گذاشته شود و کسی نباید دندان تیز و برای خودش سفره‌ای پهن کند که سلامت آقای صالح نیز برای ما مشخص است.
آقای دژپسند با اشاره به ضرورت هدایت نقدینگی به بورس و حمایت از تولید گفت:​ خوشبختانه در سه ماهه نخست امسال بر اساس آمار بانک مرکزی، ​ رشد اقتصادی غیر نفتی کشور مثبت چهار دهم درصد بوده است.

برچسب ها: هپکوی اراک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار