یک مقام وزارت خارجه آمریکا از هشدار واشنگتن به یونان در مورد هرگونه اقدام کمکی به ابرنفتکش ایرانی آدریان دریا خبر داد.
کد خبر: ۷۷۳۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰ 20 August 2019

 

تابناک / یک مقام آمریکایی از هشدار واشنگتن به یونان در مورد ورود ابرنفتکش ایرانی «آدریان دریا» به ساحل جزیره «کالاماتا» این کشور خبر داد.

به گزارش رویترز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد واشنگتن موضع قاطع خود را در مورد ابرنفتکش ایرانی آدریان دریا که پس از رفع توقیف در «جبل الطارق» به سمت آب‌های یونان در حرکت است، اعلام کرده است.

وی مدعی شد به یونان هشدار داده که هرگونه کمک به این نفتکش با پیامد‌های قضایی همراه خواهد بود.
 
این در حالی است که به گزارش «اکاسمرینی»، «ییانیس پلاکیوتاکیس» وزیر حمل و نقل یونان اعلام کرد تاکنون درخواست رسمی از سوی ایران برای پهلو گرفتن نفتکش ایرانی دریافت نکرده ایم.

نفتکش ایرانی آدریان دریا روز گذشته پس از ۴۵ روز توقیف در سواحل جبل الطارق به سمت آب‌های آزاد حرکت کرد. این اقدام در حالی انجام شد که وزارت دادگستری آمریکا خواهان ادامه توقیف این نفتکش و تحویل آن به آمریکا بوده است. این درخواست واشنگتن با پاسخ منفی جبل الطارق روبرو شد.

نفتکش ایرانی آدریان دریا حدود ۶ هفته پیش در آب‌های بین المللی توسط نیروی دریایی انگلیس و به درخواست دولت آمریکا با ادعای نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف شده بود.

این نفتکش نهایتا روز پنجشنبه به حکم دادگاه جبل الطارق رفع توقیف شد و پس از حضور خدمه جدید به مسیر خود در آب‌های بین المللی ادامه داد.

براساس اطلاعات ردیابی کشتی «ریفینیتیو آیکون» این نفتکش یکشنبه آینده وارد بندر کالاماتای یونان خواهد شد.
منبع: میزان
برچسب ها: آدریان دریا ، گریس 1
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار