همزمان با افتتاح سه پروژه عمرانی شهرداری لنگرود با حضور معاون عمرانی وزیر کشور؛ +تصاویر
تابناک / سه پروژه بازسازی و احیا محوطه پل خشتی، لوله گذاری جمع آوری آب‌های سطحی خیابان امام خمینی(ره) و پروژه بازسازی پارک آزادی شهرداری لنگرود امروز (پنج‌شنبه،۲۷ تیر) با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.
کد خبر: ۷۶۴۱۷۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳ 20 July 2019

تابناک / سه پروژه بازسازی و احیا محوطه پل خشتی، لوله گذاری جمع آوری آب‌های سطحی خیابان امام خمینی(ره) و پروژه بازسازی پارک آزادی شهرداری لنگرود امروز (پنج‌شنبه،۲۷ تیر) با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

 

جمالی نژاد: نهادهای غیر دولتی مانند شهرداری ها خاکریز اول مطالبات مردم هستند؛ پروژه های انسان‌محور، مردم را با مصادیق شهرهای دوستدار محیط زیست آشنا می کنند / لاهوتی: اجرای نهضت عظیم آسفالت در لنگرود را یکی از درخشان‌ترین اقدامات شهرداری می دانم / شهردار لنگرود: امروز پروژه باغ ملی که متاسفانه بیش از۲۰ سال احیا و بازسازی نشده بود به صورت رسمی به بهره برداری رسید؛ ۱۵۰ هزار متر مربع آسفالت انجام دادیم و ۸۰ درصد پیاده روهای سطح شهر  نوسازی شد

 

«مهدی جمالی نژاد» در این مراسم با بیان اینکه شهرداری و دهیاری ها به عنوان نهادهای غیردولتی نقش مهمی در امنیت ملی ایفا می کنند گفت: نهادهای غیر دولتی خاکریز اول مطالبات مردم هستند.

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه انجام کارهای عمرانی و خدماتی در سطح شهرها حس تعلق شهروندان را افزایش می دهد، افزود: به دنبال افزایش این حس، اعتماد عمومی، سرمایه اجتماعی، انسجام و وفاق اجتماعی، امنیت اجتماعی و در نهایت امنیت ملی ایجاد می شود.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور، تصریح کرد: تمام شهرداری ها با انجام اقدامات موثر در سطح شهرها نقش مهمی در رضایت‌مندی جامعه ایجاد می کنند.

جمالی نژاد ادامه داد: پروژه ها در عرصه‌های انسان‌محور، مردم را با مصادیق شهرهای دوستدار محیط زیست آشنا می کنند.

 

«سید مهدی رجایی» در این مراسم با بیان اینکه شهرداری لنگرود با برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت درصدد ایجاد فضای مناسب برای شهروندان است، گفت: برنامه های کوتاه مدت در بازه زمانی کوتاه به بهره برداری رسید و افتتاح سه پروژه بازسازی و احیا محوطه پل خشتی، لوله گذاری جمع آوری آب‌های سطحی خیابان امام خمینی(ره) و پروژه بازسازی پارک آزادی از برنامه های میان مدت شهرداری لنگرود است.

شهردار لنگرود پروژه‌های عمرانی شهرداری را هدیه‌ای از طرف مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر به شهروندان فهیم لنگرودی عنوان کرده و رفع آب‌گرفتگی خیابان امام خمینی (ره) یکی از معضلات همیشگی شهر و مطالبه عمومی شهروندان دانستند که با اجرای پروژه لوله‌گذاری به طول1000 متر با لوله 150 سانتی‌متری این مشکل به‌طور کامل رفع گردید.

رجائی با ذکر یادآوری وجه‌تسمیه و بخشی از تاریخچه شهر لنگرود ، زیباسازی محوطه پل خشتی و بازگشت حالت گردشگری به این بنای تاریخی معروف استان را محصول دوراندیشی و تدبیر مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر، همکاری میراث فرهنگی و گردشگری و مسئولین ارشد شهرستان و همکاری صمیمانه مردم محجوب لنگرود دانستند.

شهردار لنگرود با بیان اینکه فاز اول پروژه بازسازی و احیا محوطه پل خشتی در بازه زمانی چهار ماهه به بهره برداری رسید تصریح کرد: پل خشتی از آثار ثبت شده ملی است که بهره برداری از فازهای دوم و سوم‌ نیازمند کمک است تا فاز دوم آن که سنگ فرش شدن میدان شهر و دو خیابان جانبی میدان به مساحت سه هزار متر مربع نیز به بهره برداری برسد.

رجایی ادامه داد: فاز سوم این پروژه از پل خشتی به سمت آقا سید حسین از بقاع شاخص شهرستان است.

شهردار لنگرود با بیان اینکه پروژه باغ ملی لنگرود، پارک شش هزار متری در وسط شهر بازسازی شد اذعان کرد: متاسفانه این‌پارک بیش از۲۰ سال احیا و بازسازی نشده بود که در برنامه میان مدت شهرداری لنگرود پیش بینی و امروز به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۰ هزار متر مربع آسفالت در سطح شهر انجام شد، افزود: امسال ۱۵۰ هزار متر مربع آسفالت انجام شد که این حجم کار با همدلی و حمایت های اعضای شورای شهر و مسئولین اجرایی شد.

رجایی با بیان اینکه ۸۰ درصد پیاده روهای سطح شهر نوسازی شد، ادامه داد: در بحث زباله نیز پیمانکار کارخانه کمپوست مشخص و سوله ها تکمیل شد که این پروژه با قرارداد ۱۵ میلیارد تومانی اجرا و امسال فاز اول آن افتتاح می شود.

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر ، اجرای نهضت عظیم آسفالت در لنگرود را یکی از درخشان‌ترین اقدامات شهرداری لنگرود دانست و اجرای پروژه‌های بازآفرینی پل خشتی ، لوله‌گذاری خیابان امام خمینی (ره) و بازسازی پارک آزادی را تکمیل‌کننده عملکرد بی‌بدیل شهرداری و شورای اسلامی شهر در حوزه عمرانی عنوان نمود.

 

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار