آرای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در حالی صادر شده که تاج بار‌ها اعلام کرده، رسیدگی به این پرونده در صلاحیت کمیته اخلاق نیست و با این رویکرد رییس فدراسیون فوتبال مشخص نیست سرنوشت نهایی این احکام قابل تجدیدنظر در استیناف چه خواهد شد.
کد خبر: ۷۶۰۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷ 07 July 2019

 

با علنی شدن حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در پرونده جنجالی فینال جام حذفی این ماجرا وارد فاز تازه و حساسی شده است و به نظر می رسد باعث بروز شکاف هایی در درون فدراسیون فوتبال شود.

به گزارش تابناک ورزشی، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به ریاست قاضی تورک که نشان داده با ناهنجاری های فوتبال تعارف ندارد و با رسیدگی جدی در پی پاکسازی فوتبال است، برای دو متهم اصلی اتفاقات تلخ دیدار نهایی جام حذفی در مجموع ۷سال محرومیت از کلیه فعالیت‌های فوتبالی صادر کرد.

دیدار فینال جام حذفی فوتبال ایران ۱۲ خرداد در حالی در اهواز برگزار شد که حاشیه‌های تلخ پیرامون این دیدار میلیون‌ها هوادار فوتبال را سرگردان و هزاران تماشاگر حاضر در ورزشگاه فولاد اهواز را بلاتکلیف کرده بود. برگزاری این دیدار که مانند دیدار‌های هفته‌های پایانی لیگ هجدهم با بی‌نظمی و درگیری همراه بود، انتقاد‌های زیادی را به همراه داشت.

حاشیه‌هایی این دیدار در سطح ملی و حتی منطقه ای پخش شد و وزیر ورزش و نمایندگان مجلس نیز با ورود به موضوع بر برخورد قاطع با مسببان این اتفاق تاکید کردند و کمیته ویژه‌ای نیز به ریاست محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته اخلاق فوتبال تشکیل و گزارشی از اتفاقات تلخ این دیدار نیز به رییس جمهور ارائه شد.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نیز از همان ساعات اولیه این اتفاقات با اعلام تعلیق فعالیت سعید فتاحی مسوول برگزاری مسابقات لیگ رسما به موضوع ورود کرد. در ادامه نیز این کمیته با برگزاری سه جلسه رسیدگی تلاش کرد که متهمان اصلی این دیدار جنجالی را احضار و دفاعیات آن‌ها را اخذ کند، اما هیچ کدام از مقصران اصلی اتفاقات این دیدار به جلسات رسیدگی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نرفتند تا اینکه این کمیته تصمیم گرفت با ریاست قاضی تورک اقدام به صدور رای در این پرونده کند.

بر اساس حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ فوتبال به ۵ سال محرومیت از کلیه فعالیت‌های فوتبالی و جریمه نقدی محکوم شده است. سعید فتاحی مسوول برگزاری رقابت‌های سازمان لیگ نیز به ۲ سال محرومیت و جریمه نقدی و هم‌چنین عبدالکاظم طالقانی رییس هیات خوزستان و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز که بازنشسته نیز محسوب می شود، تنها به جریمه نقدی محکوم شده است.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتیال هم‌چنین الطافی مدیرعامل و حاجی پور، مالک باشگاه داماش گیلان را نیز به ۶ ماه محرومیت از تمامی فعالیت‌های فوتبالی و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرده است. آرای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در حالی صادر شده که مهدی تاج بار‌ها اعلام کرده، رسیدگی به این پرونده در صلاحیت کمیته اخلاق نیست و با این رویکرد حمایتی رییس فدراسیون فوتبال مشخص نیست سرنوشت نهایی این احکام قابل تجدیدنظر در استیناف چه خواهد شد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار