درحالی‌که قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت حادثه نفتکش‌ها در دریای عمان به ۶۲ دلار در هر بشکه افزایش یافت اما متوسط قیمت نفت در هفته گذشته به علت نگرانی در مورد تقاضا برای نفت کاهش یافت.
کد خبر: ۷۵۴۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶ 15 June 2019

 

 

تابناک / فارس به نقل از رویترز، نوشت: درحالی‌که قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت حادثه نفتکش‌ها در دریای عمان به ۶۲ دلار در هر بشکه افزایش یافت اما متوسط قیمت نفت در هفته گذشته به علت نگرانی در مورد تقاضا برای نفت کاهش یافت.

قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت حادثه نفتکش‌ها در دریای عمان که نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت را تقویت کرد، حدود یک درصد افزایش یافت اما متوسط قیمت‌ها طی هفته گذشته به علت نگرانی از کاهش تقاضا برای نفت در اثر اختلافات تجاری کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۷۰ سنت افزایش ۶۲.۰۱ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۳ سنت افزایش ۵۲.۵۱ دلار معامله شد.

حادثه نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز، قیمت نفت را ۴.۵ درصد در روز پنج شنبه افزایش داد.

قیمت نفت برنت طی هفته گذشته حدود ۲ درصد و نفت خام امریکا تقریبا ۳ درصد کاهش یافتند. نفت برنت چهارمین هفته متوالی کاهشی را ثبت کرد.

جان کیلداف، تحلیلگر بازار نفت گفت: «علی‌رغم این تنش‌ها، چشم‌انداز رو به زوال تقاضا قیمت‌ها را کاهش می‌دهد.»

وی افزود شرایط اقتصادی راکد، رشد تقاضا را کم می‌کند و بر تنش‌های ادامه‌دار میان آمریکا و ایران سایه انداخته است. در نتیجه، قیمت‌ها ممکن در یک مسیر قابل پیش بینی حرکت کنند.

آژانس بین‌المللی انرژی، پیش‌بینی خود برای رشد تقاضا در سال ۲۰۱۹ را ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داده است و به روزانه ۱.۲ میلیون بشکه رسانده است که نشان دهنده چشم‌انداز خراب تجارت جهانی است.

منبع: فارس
برچسب ها: انفجار نفتکش ها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار