نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار داشت: عملکرد اروپا نشان می دهد توانایی و یا اراده ی اجرای تعهدات برجامی خود را بدون اجازه آمریکا ندارد.
کد خبر: ۷۵۳۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷ 12 June 2019

 

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس در اشاره به ایجاد ساز‌وکار ویژه مالی بین ایران و اروپا موسوم به "اینستکس" گفت: اتحادیه اروپا به عنوان یکی از طرفین توافق برجام، به تعهدات خود نسبت به ایران پایبند نبوده، این در حالی است که همه مسئولان اتحادیه اروپا و برخی مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که کشورمان به تعهدات خود عمل کرده است.

وی با بیان اینکه مسئولان دستگاه دیپلماسی به اینستکس که کاغذی بیش نیست دل خوش نکنند، افزود: به اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها اعتمادی نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: اروپایی‌ها  تاکنون بارها بر پایبندی به برجام تأکید داشتند اما بیش از عمل به حرف بسنده کرده‌اند و اخیرا از سازوکار مالی‌ صحبت می‌کنند که هم از منظر شمول و حدود تعهدات و هم از منظر زیر ساخت‌های اجرایی مشکلات زیادی دارد.

وی با تأکید بر اینکه کشور‌های اروپایی همواره تحت سلطه آمریکا هستند و هیچ اراده‌ای از خودشان ندارند، گفت: ممکن است اروپایی‌ها تحت فشار آمریکا هر اقدامی از جمله عدم اجرایی کردن این سازوکار مالی را انجام دهند، بنابراین باید گفت اروپایی‌ها چندان قابل اعتماد نیستند.

حجت‌الاسلام سالک با بیان اینکه اروپایی‌ها اراده و اختیاری برای اجرای این سازوکار و پایبندی به تعهداتشان ندارند، اظهار داشت: مسئولان دیپلماسی کشور باید نسبت به بدعهدی‌های اروپایی‌ها در اجرای سازوکار "اینستکس" هوشیار باشند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار