کلنگ احداث مرکز توسعه نوآوری و فناوری دانشگاه گیلان که به همت مهندس قطب زاده ساخته خواهد شد با حضور دکتر رضا فرجی دانا به زمین زده شد.
کد خبر: ۷۵۳۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸ 11 June 2019

 کلنگ مرکز فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه گیلان به زمین زده شد

 

 آئین کلنگ‌زنی پروژه اجرایی ساختمان نوآوری و توسعه صبح امروز با حضور مسئولان کشوری، استانی و حامیان و واقفان آموزش عالی استان گیلان در دانشگاه گیلان برگزار شد.

مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه این مرکز نوآوری از واحدهای معاونت پژوهشی دانشگاه گیلان است اظهار داشت: مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه این دانشگاه نیز ارتباط مستقیمی به عنوان بهره‌بردار این پروژه دارد.

وحید متقی‌طلب با بیان اینکه هدف مرکز نوآوری و توسعه در دانشگاه گیلان نسبت به مسائلی که در مراکز رشد و کارگاهی اتفاق می‌افتد، متفاوت است خاطرنشان کرد: آن چیزی که در مرکز نوآوری اتفاق می‌افتد در حقیقت تولید، گسترش فکر، تفکرات جوانان و رشد تفکرات آنان است.

 

وی با اشاره به اینکه مرکز نوآوری ارتباط با جوانان، اندیشمندان و صاحبان ایده را به حداکثر ممکن می‌رساند تصریح کرد: در این راستا به این اشخاص کمک می‌شود تا به راحتی بتوانند تفکرات و ایده‌های خود را توسعه و ارتقاء داده و گام به گام وارد فاز عملیاتی کردن آن شوند.

مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان افزود: مرکز نوآوری و توسعه دانشگاه گیلان این امکان را به افراد مختلف می‌دهد تا بتوانند نحوه به حداقل رساندن هزینه‌های فرآیند عملیاتی و نحوه به حداقل رساندن ریسک را بیاموزند و در نهایت ضریب موفقیت خود را افزایش دهند.

متقی‌طلب خاطرنشان کرد: بعد از اینکه افراد در مراحل مختلف توانستند سرمایه‌گذاران را نسبت به عملی کردن ایده خود متقاعد کنند در این صورت برای عملیاتی کردن اندیشه‌های خود وارد فاز دیگر می‌شوند و امکانات لازم جهت ساخت نمونه‌های اولیه به آنان داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در مرحله عملیاتی، افراد با تیم‌سازی، گرفتن امکانات و تأمین منابع مالی لازم می‌توانند اندیشه‌ها و برنامه خود را اجرا و عملی کنند ابراز داشت: در مرکز نوآوری و توسعه دانشگاه گیلان، زمینه امکان سنجی علمی و فنی فراهم است و زمینه امکان سنجی اقتصادی نیز ایجاد می‌شود.

به گزارش تسنیم، مساحت پروژه اجرایی ساختمان نوآوری و توسعه دانشگاه گیلان در طبقه همکف، هزار متر و در طبقه دوم حدود 800 متر است‌.

منبع: تسنیم
برچسب ها: دانشگاه گیلان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار