سخنگوی وزارت خارجه قطر درباره تداوم بحران بین کشورش با چهار کشور عربستان، بحرین، امارات و مصر و گسست بزرگ در شورای همکاری خلیج فارس هشدار داد.
کد خبر: ۷۵۱۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱ 05 June 2019

 هشدار قطر درباره تداوم بحران با چهار کشور عرب

 

لولوة الخاطر سخنگوی وزارت خارجه قطر در گفت‌وگو با سایت العربی الجدید گفت: تداوم بحران می تواند به تضعیف شورای همکاری تبدیل شده و نقض حقوق بشر را به عنوان وضعیتی جدید، حکفرما کند.

وی زیان رسیدن به اقتصاد قطر و طرح های توسعه ای آن را از اهداف محاصره کنندگان قطر برشمرد و گفت: کشورهای محاصره کننده (عربستان، بحرین، امارات و مصر) با وجود همه تلاش های خباثت آمیز خود در رسیدن به این هدف شکست خوردند.

الخاطر گفت: قطر دوست ندارد که روابط (دیپلماتیک) قطع باشد زیرا روابطی فراتر از آن در منطقه خلیج فارس حاکم است و آن هم روابط و پیوندهای خویشاوندی است که با وجود بحران نمی تواند قطع شود.

وی افزود: وقتی مسئله درخصوص برگزاری نشست ها در سطوح نظامی و امنیتی در چارچوب همکاری عربی، اسلامی و بین المللی و حتی در سطح شورای همکاری باشد، قطر متعهد به همکاری و این نشست است.

الخاطر گفت: گزینه های قطر متنوع است. ما بدون اینکه به کشورهای محاصره کننده تکیه کنیم، عملا راهبرد خود را ایجاد می‌کنیم؛ حتی اگر روابط از سرگرفته شود. 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار