کد خبر: ۷۴۳۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵ 12 May 2019
 

تابناک و به نقل از خبرنگار مهر، نماینده آستانه اشرفیه در مجلس عصر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی گیلان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد به تفاهم‌نامه مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان گیلان اشاره کرد.

محمدحسین قربانی با بیان اینکه برای تکمیل پروژه پل آستانه اشرفیه به ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: این پروژه در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی برخوردار است.

وی با تأکید بر لزوم مشخص کردن بازه زمانی برای تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های در حال اجرا، گفت: زمان اتمام راه آهن، تکمیل و ادامه بزرگراه، مسائل حوزه بهداشتی و درمان باید اعلام شود تا بتوانیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

نماینده آستانه‌اشرفیه در مجلس در ادامه با اشاره به آمار مرگ و میر جاده‌ای در استان گیلان، بیان کرد: جاده رودبنه به اباسر و جاده کیاشهر به دستک به تنهایی سبب افزایش آمار مرگ و میر در استان گیلان شده که نیاز به بررسی و توجه ویژه دارد.

تأثیر مستقیم عدم ثبات اقتصادی کشور بروی پروژه‌ها

نماینده آستارا در مجلس نیز در ادامه این جلسه به عدم ثبات اقتصادی در کشور اشاره و اظهار کرد: نبود ثبات اقتصادی در کشور روی تکمیل پروژه‌هایی که بودجه آنها با مبلغی مشخص ابلاغ می‌شود تأثیر می‌گذارد.

ولی داداشی تاکید کرد: افزایش بازه زمانی ابلاغ بودجه سبب می‌شود هزینه‌های بودجه افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بین سازمان منابع طبیعی، سازمان جنگل‌ها و بنیاد مسکن تعامل کافی وجود ندارد، افزود: تحویل و تحول اراضی ملی در داخل طرح هادی که باید به روستاییان واگذار شود صورت نگرفته که این موضوع سبب گلایه روستاییان شده است.

رودبار در حوزه ورزشی، راه و بهداشت نیازمند تأمین اعتبارات استانی است

نماینده رودبار در مجلس نیز در این جلسه با اشاره به ابلاغ بودجه‌های سفر ریاست جمهوری به استان گیلان، اظهار کرد: سد شهرستان رودبار پیش از به پایان رسیدن ناتمام مانده است و تأمین آب شرب، فاضلاب رودبار و در بخش ورزشی استادیوم ۵ هزار نفری این شهرستان نیاز به توجه ویژه ای دارد.

منوچهر جمالی ادامه داد: برای تکمیل بیمارستان نیمه کار رستم آباد، جاده‌های روستایی به دلیل کوهستانی و صعب العبور، طرح هادی روستاها نیاز به تأمین اعتباراتی از طریق استانداری دارد.

مشخص شدن سهم هر شهرستان در مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گیلان

در ادامه این جلسه همچنین نماینده شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس نیز با بیان اینکه سهم شهرستان‌ها از اعتبارات سفر ریاست جمهوری باید دقیق مشخص و به مردم اعلام شود، اظهار کرد: باید گزارشی دقیق و کامل از برنامه‌های اجرا شده در سفر اول و دوم ریاست جمهوری به استان گیلان به مردم داده شود.

اسدالله عباسی در ادامه افزود: تأمین منابع و هزینه‌ها اجرای پروژه‌های مصوب سفر اخیر نیز باید به صورت کامل مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ دستاوردی از سفر اول ریاست جمهوری به استان گیلان نصیب شهرستان املش نشده است، گفت: متأسفانه پیمانکاران معلق و معطل هستند ۵ میلیارد تومان اعتبار فقط به صورت شفاهی به پروژه‌های این شهرستان تخصیص یافته اما پرداخت نشده است.

عباسی به توقف کامل برخی پروژه‌های ملی و استانی اشاره و بیان کرد: در مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گیلان ردیف آب‌رسانی مجزا مشخص شده بود در حالی‌که این محل ردیف ملی دارد.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد مردم چابکسر فاقد آب آشامیدنی سالم هستند، ادامه داد: تاکنون هیچ‌گونه اقدامی با اعتبارات تخصیص یافته انجام نشده است.

نماینده رودسر و املش در مجلس بر ضرورت مشخص شدن سهم هر شهرستان در مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گیلان تأکید کرد و گفت: اینکه گفته می‌شود ۱,۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌ها در سفر رئیس‌جمهور به گیلان تحقق‌یافته، سهم شهرستان‌ها باید به‌صورت شهرستانی مشخص شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار