امروز قیمت بنزین و گازوئیل در اکثر ایالت‌های هند با افزایش قیمت همراه بود و در زمان حاضر هر لیتر بنزین به 73.02 روپیه (حدود 14 هزار تومان) فروخته می‌شود. این در حالی است که قیمت بنزین روز گذشته (چهارشنبه) در اکثر شهرهای هند 72.95 روپیه فروخته شد.
کد خبر: ۷۳۸۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲ 25 April 2019

به گزارش فارس، روز پنجشنبه قیمت بنزین و گازوئیل در اکثر ایالت‌های هند با افزایش قیمت همراه بود و در زمان حاضر هر لیتر بنزین به 73.02 روپیه (حدود 14 هزار تومان) فروخته می‌شود. این در حالی است که قیمت بنزین روز گذشته (چهارشنبه) در اکثر شهرهای هند 72.95 روپیه فروخته شد.


قیمت گازوئیل نیز افزایش یافت؛ به طوری که نرخ یک لیتر به 66.54 روپیه (حدود 13 هزار تومان) رسید.


در کنار افزایش قیمت سوخت، ارزش روپیه نیز در برابر دلار کاهش داشته است و هر دلار برابر با 70 روپیه معامله می‌شود.


تحلیلگران اقتصادی معتقدند که با تصمیم اخیر دولت آمریکا علیه نفت ایران و افزایش قیمت جهانی نفت، هند نخستین کشوری است که از نظر اقتصادی با بحران رو به رو خواهد شد.


«پراکاش ساپال» اقتصاددان آسیا در بانک سرمایه گذاری (ING) در این باره می‌گوید؛ مطمئناً ما باید شاهد برخی واکنش‌های داخلی در مورد افزایش قیمت نفت خام باشیم.
ساپال افزود: تأثیر افزایش قیمت نفت بر دیگر کالاها و فشارهای تورمی در اقتصادهای منطقه‌ای گسترش خواهد یافت و ما باید بیشتر در هند، جایی که تورم در حال افزایش است، شاهد آن باشیم.


کاخ سفید روز دوشنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد؛ دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران را از اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران تمدید نکند.


این تصمیم آمریکا مورد انتقاد چین و هند قرار گرفته و به نظر می‌رسد بر تعداد کشورهای معترض به این رویکرد افزوده خواهد شد.


کاخ سفید در بیانیه خود تأکید کرده است که این تصمیم را با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ کرده است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار