کد خبر: ۷۳۴۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲ 14 April 2019

 

سرهنگ پاسدار حسین مصطفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: سپاه قدس گیلان هزار سری لوازم خانگی شامل ۷ قلم کالای اساسی حاوی اقلامی نظیر یخچال،‌ تلویزیون، اجاق گاز، بخاری، پتو، فرش و موکت ‌به ارزش تقریبی هر کدام ۱۵ میلیون تومان را بین سیل‌زدگان توزیع می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه کمک‌رسانی به سیل‌زدگان دو استان گلستان و مازندران در اوایل ایام نوروز آغاز شد عنوان کرد: سپاه قدس گیلان در نخستین روزهای بروز حادثه سیل فعالیت‌های خود را برای برپایی ستادهای جمع‌آوری کالا و اقلام مورد نیاز مردم مناطق سیل‌زده شروع کرد.

مصطفی‌پور از استقرار نیروهای امدادی سپاه قدس گیلان در یکی از شهرهای معین استان مازندران سخن گفت و تصریح کرد:‌ در استان گلستان نیز ستادها و پایگاه‌های سپاه فعال شدند همچنین ایستگاه‌های ما نیز در سرتاسر گیلان برای دریافت کمک‌های مردم خیر استان فعال هستند.

وی با تأکید بر اینکه علاوه بر کمک‌های مردمی تشکیلات سپاه قدس گیلان نیز اقلام و کالاهایی را تهیه و به مناطق سیل‌زده کشور اعزام کرده است گفت: در همان روزهای نخست وقوع سیلاب ۱۰ کامیون حاوی کالاهای اساسی مردم از طرف سپاه قدس گیلان عازم استان گلستان شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان تهیه و ارسال پکیج‌های لوازم خانگی توسط پایگاه‌های سپاه و بسیج استان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: سپاه قدس گیلان بنا دارد برای هزار خانوار سیل‌زده کشور پکیج‌های حاوی کالاهای اساسی زندگی را تهیه و در بین آنان توزیع کند.

مصطفی‌پور با اشاره به اینکه ۳۰۰ عدد از پکیج‌های لوازم خانگی تاکنون فراهم شده است خاطرنشان کرد:‌ ۱۱۰ عدد از این پکیج‌ها در مناطق مختلف استان‌های سیل‌زده کشور در گلستان و مازندران بین خانواده‌ها توزیع شد و مابقی آن‌ها نیز بلافاصله پس از تهیه به شهرهای آسیب‌دیده ارسال می‌شوند.

وی از اعزام ۳۰ کامیون حاوی کمک‌های جمع‌آوری شده توسط جمعیت هلال احمر،‌ کمیته امداد و سپاه قدس گیلان به مناطق مختلف کشور خبر داد و ابراز داشت: این بخش از کمک‌ها که شامل اقلام مورد نیاز زندگی بودند در روز میلاد امام حسین(‌ع) و روز پاسدار به سمت استان‌های سیل‌زده ارسال شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان به دستور سردار حاج قاسم سلیمانی برای اعزام موکب‌های اربعین به مناطق سیل‌زده کشور اشاره کرد و بیان داشت: سپاه قدس گیلان نیز در همین راستا جهت اعزام موکب‌های خود به استان‌های سیل‌زده برای تهیه و توزیع غذای گرم بین مردم اقدام کرده است.

مصطفی‌پور از آغاز به‌کار ۳ موکب اربعین گیلان در مناطق سیل‌زده کشور خبر داد و اظهار داشت:‌ علاوه بر اعزام موکب‌ها هماهنگی‌هایی نیز با دستگاه‌های ذیربط در استان انجام دادیم تا اقلام مربوط به تهیه غذای گرم شامل برنج و روغن و نظایر آن تهیه و برای موکب‌های استقرار یافته ارسال شوند.

وی اعزام دو نانوایی سیار به برخی از مناطق سیل‌زده کشور و تهیه و توزیع ۱۰ هزار غذای گرم بین سیل‌زدگان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: با هگاهنگی‌های انجام شده قصد داریم موکب‌های اربعین گیلان را برای خدمت به مردم در سوسنگرد خوزستان و استان لرستان مستقر کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه کمک‌های سپاه و پایگاه‌های بسیج استان برای اعزام به مناطق سیل‌زده همچنان جمع‌آوری و ارسال می‌شوند تصریح کرد: پس از اعزام موکب‌های اربعین قصد داریم یک کاروان دیگر نیز برای کمک به مردم مناطق سیل‌زده کشور اعزام کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار