کد خبر: ۷۲۴۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳ 12 March 2019

تابناک / رئیس پلیس راه گیلان به آغاز اجرای طرح نوروزی پلیس راه استان از شنبه ۲۵ اسفند ماه اشاره کرد و گفت: خودروی رانندگانی که از سرعت مجاز تخطی کنند توقیف می‌شود.

 

طرح نوروزی پلیس راه گیلان از 25 اسفند ماه آغاز می‌شود‌

 

سرهنگ حسین محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ طرح نوروزی پلیس راه استان گیلان همزمان با سایر نقاط کشور و با هدف ارتقاء سطح ایمنی سفرها در محورهای استان از شنبه 25 اسفند آغاز و تا 17 فروردین 98 به مدت 22 روز ادامه پیدا می‌کند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان برخی از برنامه‌های پلیس راه گیلان در طرح نوروزی امسال را برشمرد و افزود: بازدیدهای مشترک پلیس و عوامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از پایانه‌های مسافربری شخصی و عمومی و شناسایی نواقص فنی خودروها از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.

محمدپور تأمین تجهیزات مورد نیاز پلیس برای اجرای طرح نظارتی نوروز را از دیگر تمهیدات اندیشیده شده اعلام کرد و بیان داشت: برای نظارت بیشتر وضعیت و اطمینان از رعایت نکات ایمنی و ترافیکی مأموران کنترل نامحسوس پلیس راه به ناوگان‌های حمل و نقل عمومی استان گیلان اعزام می‌شوند.

بیشتر بخوانید
  • استان گیلان آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی شد

  • ویژه‌برنامه‌های نوروزی شبکه نسیم؛ از «دورهمی» و «خندوانه» تا صداپیشگی شهاب حسینی + فیلم

  • جزئیات داستان‌نویسی دانش‌آموزان در نوروز به جای "پیک نوروزی"

وی از توقیف خودروهای متخلف در طول مسیرهای استان گیلان توسط پلیس راه خبر داد و تصریح کرد:‌ در طرح نوروزی امسال کلیه خودروها و وسائط نقلیه‌ای که سرعت مجاز را در محورهای استان گیلان رعایت نکنند بنا بر دستور مقام قضایی به مدت 72 ساعت توسط پلیس راه متوقف می‌شوند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان اعزام تیم‌های کنترل سلامت رانندگان وسائط نقلیه در شروع سفر و حین آن را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد:‌ در حال حاضر سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف در محورهای مختلف گیلان نصب شده است و با تجهیزات یاد شده بر عملکرد رانندگان نظارت می‌شود.

وی کنترل ایمنی و بررسی مسائل فنی اتوبوس‌های راهیان نور را یکی دیگر از برنامه‌های بسیار مهم پلیس راه استان گیلان اعلام کرد و افزود‌:‌ در طرح نوروزی امسال مطابق سال‌های گذشته از تردد خودروهای مسافربری که دچار نقص بوده و فاقد برگه معاینه فنی هستند جلوگیری به عمل می‌آید.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه به علت شرایط پیچیده محور رودبار پلیس راه تمرکز بسیار زیادی بر روی هدایت ترافیکی محدوده یاد شده دارد تصریح کرد:‌ با شروع سفرهای نوروزی محورهای جنوبی استان گیلان و منطقه آزاد انزلی شاهد بار ترافیکی سنگینی می‌شود.

وی به ترافیک بسیار شدیدی که هر ساله در ایام نوروز در محورهای ورودی به استان گیلان ایجاد می‌شود را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد:‌ به علت معطلی بسیار زیاد رانندگان در محورهای جنوبی گیلان و به دلیل ترافیک سنگین شاهد سرعت غیرمجاز وسائط نقلیه در جاده‌های داخلی استان هستیم.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان رعایت نکات ایمنی و پرهیز از هرگونه عجله و شتاب در رانندگی را بسیار لازم و ضروری خواند و اظهار داشت:‌ به خاطر عدم رعایت قوانین، سرعت غیرمجاز و آشنایی نداشتن با محورهای فرعی گیلان تصادفات بسیار زیادی در استان رخ می‌دهد.

محمدپور به دیگر اقدامات مشترک امسال پلیس راه و عوامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان اشاره کرد و گفت:‌ پلیس راه گیلان برای اجرای طرح نوروزی خود و به کمک عوامل راهداری نواقص کلیه محورهای گیلان را شناسایی کرد تا ضعف‌های موجود توسط دستگاه‌های ذیربط رفع شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار