کد خبر: ۷۲۳۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱ 10 March 2019

تابناک / مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان‌ گفت:‌ طرح ساماندهی علائم هشدار دهنده و اطلاعاتی جاده‌های استان گیلان قبل از فرا رسیدن تعطیلات عید نوروز امسال، به پایان می‌رسد.

 
اجرای طرح استانداردسازی علائم جاده‌ای گیلان قبل از نوروز به پایان می‌رسد

محمدرضا نازک‌کار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت از پیشرفت 95 درصدی طرح ساماندهی علائم هشداردهنده جاده‌ها و محورهای استان گیلان خبر داد و اظهار داشت: با تلاش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان این طرح تا قبل از فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز به پایان می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به اینکه 11 ماه از زمان اجرای طرح استانداردسازی علائم راه‌های استان می‌گذرد عنوان کرد: گیلان به‌عنوان استانی گردشگرپذیر همه ساله پذیرای مسافران بسیار زیادی است بنابراین باید به درستی در مسیرهای توریستی استان هدایت شوند.

نازک‌کار در مورد اعتباراتی که برای اجرای طرح ساماندهی و استانداردسازی علائم هشدار دهنده محورهای گیلان هزینه شده است نیز ابراز داشت: در فاز کامل طرح مذکور بالغ بر 500 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که با تقبل سهم 50 درصدی از اعتبارات ملی و استانی اجرایی می‌شود.

وی ارتقاء ایمنی تردد را از جمله مزایا و کارکردهای اجرای طرح استانداردسازی علائم جاده‌ای اعلام کرد و گفت: کمک به اعمال قوانین ترافیک،‌ راهنمایی دقیق و مناسب کاربران جاده‌ها در محورهای اصلی و فرعی استان مطابق آخرین تغییرات انجام شده از جمله اهداف اجرای این طرح محسوب می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان افزایش ایمنی تردد و کاهش تصادفات جاده در حوزه راه‌های ارتباطی روستایی به راه‌های اصلی و فرعی استان را نیز از جمله مزیت‌های این طرح خواند و افزود: اجرا و اتمام به موقع طرح استانداردسازی علائم محورها امسال در دستور کار این دستگاه قرار داشت. 

نازک‌کار با تأکید بر اینکه به علت شرایط اقلیمی و آب و هوایی گیلان تابلوها و علائم راهنمای مسیر به سرعت فرسوده می‌شوند عنوان کرد: تعویض، اصلاح و به‌روزرسانی این علائم در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان قرار دارد و به صورت مستمر آن را اجرایی می‌کند.

وی روند اجرای استانداردسازی تابلوها و علائم راه‌ها و محورهای استان گیلان در سال گذشته را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون بیش از 25 هزار علائم اخطاری و انتظامی، هشداردهنده و اطلاعاتی در جاده‌ها و محورهای استان گیلان در حال نصب و اجرا است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار