قبل از ظهر امروز؛
تابناک / هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر رشت با محوریت انتخاب شهردار برای این شهر به صورت فوق العاده برگزار شد این جلسه که تا ظهر امروز (شنبه) ادامه داشت با انتخاب «حسین علیقلیزاده» به عنوان شصت و ششمین شهردار رشت پایان یافت. در ادامه به دعوت اعضای شورای شهر علیقیلزاده در صحن شورا حاضر شد.
کد خبر: ۷۱۸۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵ 23 February 2019
25 سال در هشت شهر کشور مسئولیت داشته ام/گام بلندی برای توسعه و عمران رشت بر می داریم
تابناک / هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر رشت با محوریت انتخاب شهردار برای این شهر به صورت فوق العاده برگزار شد این جلسه که تا ظهر امروز (شنبه) ادامه داشت با انتخاب «حسین علیقلیزاده» به عنوان شصت و ششمین شهردار رشت پایان یافت. در ادامه به دعوت اعضای شورای شهر علیقیلزاده در صحن شورا حاضر شد.
علیقلی زاده با اشاره به همدلی بین اعضای شورا و وفاق ایجاد شده، اظهار کرد: با افزایش روحیه تعاون و همکاری بین دستگاه های اجرایی، گام بلندی برای توسعه و عمران رشت بر می داریم.

حسین علیقلی زاده  شهردار منتخب شورای اسلامی رشت پس از انتخاب خود به عنوان شهردار گفت: همه چیز خود را می گذارم تا بتوانم گام بلندی برای توسعه شهر و رشت برداشته شود.

وی با اشاره به همدلی بین اعضای شورا و وفاق ایجاد شده، افزود: با افزایش روحیه تعاون و همکاری بین دستگاه های اجرایی، گام بلندی برای توسعه و عمران رشت بر می داریم.
علیقلی زاده درباره بدهکاری های شهرداری رشت اظهار داشت: در مدت سه تا شش ماه با برنامه ریزی و با بستن دفاتر مالی، اصلاح حساب ها و گرفتن تراز مالی بر اساس روش ها و اصول، قطعا به این نتیجه می رسیم که علی الحساب، بستانکار و … شهرداری چیست و بر این اساس به طلبکاران شهرداری پاسخ می دهیم.
شهردار منتخب رشت با اشاره به سوابق کاری خود به عنوان شهردار در تعدادی از شهرها خاطر نشان کرد: در جایی شهرداری را تحویل گرفتم که چهار برابر بودجه بدهکار بود، در مدت یک سال و نیم بدهی شهرداری را صاف کرده و توانستم آمار خوبی به مردم شهر ارایه دهم.
وی درباره ارایه خدمات رفاهی به عنوان دغدغه یکی از اعضای شورا اظهار داشت: زمانی که شهردار گلستان بودم، اولین خدمات رفاهی در مجموعه شهری را در حوزه خدمات شهری در نظر گرفتم، زیرا نیروهای این حوزه شبانه روز کار می کنند که بایستی از تلاش های آنها قدردانی شود.
شهردار منتخب شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان این 25 سال در هشت شهر کشور مسئولیت حوزه مدیریت شهری را داشتم، اضافه کرد: با این حال بومی شهرداری هستم.

 

شهردار جدید، رشت را به جایگاه اصلی خود بازگرداند

احمد رمضانپور یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت در ادامه این جلسه با بیان اینکه ما به یک شهردار بومی رای داده‌ایم، افزود: گرچه وی بومی گیلان نیست اما کار در شهرداری را به خوبی می شناسد. 

سخنگوی شورای شهر رشت هم در ادامه این جلسه خطاب به شهردار منتخب گفت: به اعتماد اعضای شورا و مردم متعهد باشید و با توجه به سابقه ۲۵ساله در شهرداری و وزارت کشور انتظار داریم خبرهای خوشی برای مردم داشته باشیم.

فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه انتظار داریم تجارب شهردار جدید رشت بتواند این شهر را به جایگاه اصلی آن بازگرداند،  ادامه داد: امیدوارم با حضور این شهردار پای سرمایه‌گذاران نیز به رشت باز شده و شاهد عمران به ویژه در حوزه زیست محیطی باشیم.

شهردار رشت ویژگی‌های فرهنگی رشت را برای برنامه مدنظر قرار دهد

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه خطاب به شهردار اظهارکرد: جنابعالی با نگاه مثبت ۱۱ عضو به این سمت رسیده‌اید امیدواریم این اتحاد در امتداد مسیر توسعه بتواند دوران ضعف گذشته را جبران کند.

رضا رسولی با بیان اینکه مدیریت شهری یک اقدام حرفه ای است، افزود: شهرداری نیازمند حضور به یک فرد حرفه ای در رأس امور است که حتما نباید بومی باشد. رشت به لحاظ فرهنگ و هویت با سایر شهرها متفاوت است. انتظار داریم شهردار منتخب ویژگی‌های فرهنگی بارز این شهر را در نظر گرفته و از مشاوران قوی در حوزه فرهنگی استفاده کند.

۱۱ رأی موافق اعضای شورا نشان دهنده وفاق است

یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت ۱۱ رأی موافق برای تعیین شهردار جدید برای رشت را یکی حرکت قابل تقدیر دانست و گفت: شهردار منتخب بار سنگینی بر دوش دارد.

اسماعیل حاچی پور با اشاره به سوابق فرهنگی و اجتماعی شهر رشت، بیان‌کرد: باید برای توسعه این شهر وقت بیشتر گذاشته شود در این مسیر احتمالا با هجمه‌های نیز مواجه خواهد شد که باید مدیریت صحیح داشته باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار