کد خبر: ۶۹۰۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴ 13 December 2018

تابناک / اسلامی با بیان اینکه مهاجرت روستانشینان به سمت حاشیه شهر بحران و تهدیدی جدی است گفت: گیلان پنجمین استان حادثه خیز کشور محسوب می‌شود.

«رضا اسلامی»، امروز (چهارشنبه، 21 آذر ) در کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل استان که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: بحران به دو عامل طبیعی و غیر طبیعی بستگی دارد.

 

مدیر کل بحران استانداری گیلان با بیان اینکه بر اساس آمار دریافتی 86 درصد بحران‌ها در کشورهای در حال توسعه یافته و آسیایی رخ می‌دهد، گفت: این آمار خود زنگ خطری برای کشورهای در حال توسعه محسوب شده و باید برای پیشگیری ا زحوادث احتمالی برنامه های نوین تدوین و اجرایی کنند.

 

وی با تاکید براینکه گیلان پنجمین استان حادثه‌خیز کشور شمرده می‌شود، تصریح کرد: زلزله و سیل دو حادثه مهم در گیلان است و بر این اساس باید جهت مقابله با بحران‌های وارده، فشارهای اقتصادی را به حداقل رسانده و خسارت و تبعات ناشی از این بحران‌ها را کاهش داد.

 

اسلامی افزود: برنامه‌ریزی و تقسیم کار در برابر تهدیدات احتمالی طبیعی باید در گیلان مورد توجه قرار گرفته و با پیش بینی‌های صورت گرفته حداقل تجهیزات و امکانات را در مقابله با بحران‌های احتمالی داشته باشیم.

 

مدیرکل بحران استانداری گیلان تصریح کرد: با تجهیز و توسعه زیر ساخت‌ها و کنترل جمعیت روستاها به حاشیه شهرها می‌توان از بحران‌های شدید کاست.

 

وی اضافه کرد: بر اساس آمارها، اگر کشوری 80 درصد جمعیتش شهرنشین باشد آن کشور دچار بحران شده است.

 

اسلامی اظهار کرد: با توجه به آمارهای دریافتی باید از جمعیت شهرها کاسته شود با ارتقاء و توسعه زیر ساخت‌های روستایی‌ می‌توان جمعیت حاشیه شهرها را کاهش و از مهاجرت بی‌رویه روستایان به سمت حاشیه شهرها جلوگیری کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار