کد خبر: ۶۷۵۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳ 03 November 2018

 

 
به نقل از خبر ورزشی، انتخاب جواد خیابانی به عنوان گزارشگر بازی رفت پرسپولیس و کاشیما آنتلرز که فردا ساعت ۹ به وقت تهران برگزار می‌شود یک اتفاق جالب است. خیابانی گزارشگر تعدادی از خاطره انگیز‌ترین مسابقات فوتبال ایران در دهه‌های اخیر است و معمولا بازی‌های ملی که گزارش کرده تبدیل به بازی‌هایی به یادماندنی شده اند. بازی فردا هم یکی از مهمترین بازی‌های باشگاهی سال‌های اخیر فوتبال است و می‌توان گفت: فردا صبح ایران تحت تاثیر این بازی قرار دارد. در همین رابطه با جواد خیابانی گزارشگر این بازی که در ژاپن حضور دارد گفتگو کردیم. او در هتل امپریال استیت شهر کاشیما و در هتلی است که پرسپولیسی‌ها هم حضور دارند. او درباره سفرش به ژاپن گفت: بعد از بازی‌های آسیایی هیروشیما، جام باشگاه‌های جهان با سپاهان و فینال جام باشگاه‌های آسیا با ذوب آهن این چهارمین باری است که به ژاپن می‌آیم.
او افزود: «هر بار که آمدم یک تجربه خاصی داشتم، اما الان شور و هیاهوی فوق العاده‌ای که ایرانیان حاضر در ژاپن دارند برایم جذاب است. می‌توانم بگویم به احتمال زیاد فردا در حدود هزار تماشاگر ایرانی در ورزشگاه حضور داشته باشند و نماینده ایران را تشویق کنند. ایرانی‌ها اینجا واقعا شور و شوق جالبی دارند، از همه شهر‌ها از یوکوهاما، کیوتو و دیگر شهر‌ها به اینجا آمده اند و به قولی هتل امپایر استیت محله برو بیای ایرانی‌ها شده است.
او همچنین گفت: باید منتظر باشیم و ببینیم فردا در استادیوم چه خبر خواهد بود و چه تعداد ایرانی به ورزشگاه می‌آید. نکته‌ای که می‌خواهم بگویم این است که نه فقط ایران که در ژاپن هم حال و هوای فینال آسیا وجود دارد. در واقع هرکجای دنیا که الان ایرانی‌ها باشند حال و هوای فینال لیگ قهرمانان هم هست و همه دوست دارند که پرسپولیس نماینده ایران بتواند فردا و در مجموع دو بازی برنده باشد.
جواد خیابانی در این باره که آیا این بازی می‌تواند یک بازی خاطره انگیز دیگر مثل بازی‌های خاطره انگیزی که قبلا گزارش کرده باشد گفت: بله این بازی هم می‌تواند یکی از بازی‌های خاطره انگیز باشد. البته یادمان نرود که این نصف بازی فینال است و نصف دیگرش در تهران مشخص می‌شود، اما همین بازی هم می‌تواند یکی از خاطره انگیزترین مسابقاتی که در تمام دوران حرفه‌ای ام گزارش کرده ام شود.
او اضافه کرد: «قهرمانی پرسپولیس در آسیا در حالی که سال‌ها است این اتفاق رخ نداده، می‌تواند زمینه ساز رسیدن به قهرمانی جام ملت‌های آسیا هم باشد. من امیدوارم این اتفاق بیفتد و صدای من بار دیگر بتواند مردم را خوشحال کند. خیلی دوست دارم پرسپولیس ببرد و فوتبال ایران قهرمان آسیا شود و اصلی‌ترین دلیلش این است که مردم شاد می‌شوند. در اینروز‌ها مردم ما با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، عده‌ای با فقر می‌جنگند و مشکلات اجتماعی و اقتصادی عدیده‌ای دارند، پیروزی در این بازی و قهرمانی در آسیا می‌تواند دل آن پیرزن زابلی، پیرمرد خوزستانی، نوجوان آذربایجانی، جوان سنندجی و خانواده لرستانی و. را شاد کند و این از همه مهمتر است.»
خیابانی که ویدئو‌هایی که از ژاپن می‌فرستد اینروز‌ها در فضای مجازی دست به دست می‌شود درباره همسفر بودن با پرسپولیسی‌ها و شوخی با بازیکنانش گفت: من اینجا با اعضای تیم پرسپولیس هستم و با بچه‌ها شوخی می‌کنیم آن‌ها هم با من شوخی کردند. خوشحال هستم که توانستم وظیفه ام را به خوبی انجام بدهم، وظیفه و رفتار رسانه این نیست که فقط بیاییم ایراد بگیریم و حاشیه درست کنیم، من می‌گویم الان همه باید با هم یک دل و یک هدف باشیم که به این قهرمانی برسیم.
او درباره پیش بینی اش از این بازی گفت: «امیدوارم ببریم، اما پیش بینی نمی‌کنم. برد و مساوی در این بازی عالی است و یک باخت خفیف هم می‌تواند ما را به بازی برگشت کاملا امیدوار کند چرا که با شور و غوغای هواداران ایرانی در آزادی می‌توان هرکاری انجام داد.
خیابانی در انتها گفت: «جالبترین اتفاق اینجا حضور ایرانی‌ها و هیجانی است که دارند. الان همه ایرانی‌ها در اینجا استرس دارند و امیدوارم فردا در ورزشگاه حمایت جانانه‌ای از نماینده ایران بکنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار