خبرگزاری مهر: هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز درباره اینکه این باشگاه نتوانسته است از سوی سازمان لیگ مجوز حرفه ای سازی را بگیرد، گفت: ایرادی که به ما گرفته شده است، مسائل مالی است. ما جزو باشگاه هایی هستیم که سندسازی نکردیم و همه چیز را شفاف به سازمان لیگ اعلام کردیم.

بدهکاری آنچنانی برای ماشین سازی وجود ندارد ولی بخشی از این مسائل مالی به پرداخت مالیات ها مربوط است. گزارش های ما به مالیات صحیح و شفاف بوده است و باید این مسائل را حل کنیم.

می توانستیم سندسازی کنیم

وی افزود: اینکه چقدر از اسپانسر گرفته ایم و چقدر هزینه کرده ایم، شفاف به مالیات اعلام شده است. می توانستیم با سندسازی و گفتن اینکه بدهی نداریم، خودمان را راحت کنیم و مجوز ملی خود را تبدیل به مجوز حرفه ای کنیم اما این مجوز در حال حاضر بیشتر به درد تیم هایی می خورد که سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده اند و نیاز است در بازی های آسیایی شرکت کنند.

نصیرزاده: سندسازی نکردیم

البته آن چیزی که کنفدراسیون فوتبال آسیا از ما خواسته است را تا دو ماه دیگر برطرف می کنیم و می توانیم مجوز حرفه ای را بگیریم.

از سندسازی باشگاه های دیگر خبر ندارم

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی در پاسخ به این سئوال که آیا فکر می کند باشگاه های دیگر دست به سندسازی زده اند؟ تاکید کرد: من از این موضوع اطلاعی ندارم. فقط می توانم بگویم ما این کار را نکردیم و شفاف تمام بدهی های خود را اعلام کردیم. با صداقتی که به خرج دادیم در واقع خیال خودمان را راحت کردیم.

تراکتورسازی و ماشین سازی هیچ قرابتی با هم ندارند

نصیرزاده در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان لیگ به مالکیت این باشگاه هم ایراد گرفته است؟ تصریح کرد: خیر؛ هیات مدیره ماشین سازی و تراکورسازی جدا است. مگر استقلال و پرسپولیس زیر نظر وزارت ورزش نیستند و هیات مدیره جداگانه ندارند؟

پروانه ثبت ماشین سازی به نام بنده است و پروانه تراکتورسازی به نام آقای زنوزی. هیات مدیره تراکتور و ماشین سازی هم از یکدیگر جدا است و هیچ قرابت سببی و نسبی بین ما نیست.

واکنش به صحبت های جواد نکونام

وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره تساوی هفته گذشته ماشین سازی با نساجی و اعتراض جواد نکونام سرمربی نساجی به سبک بازی ماشین سازی، گفت: ما نباید عدم موفقیت خودمان را به سیستم داوری یا نوع بازی حریف ربط بدهیم. در این مسابقه ما یک توپ هم به تیرک دروازه حریف زدیم.

ما حتی با چهار نفر از ذخیره ها بازی می کردیم چون بازیکنان اصلی مصدوم بودند. مطلقا نه بازیکنی داشتیم که زمین بخورد و نه وقت کشی کردیم. حتی مربی ما در رختکن به خاطر اینکه این بازی آسان را از دست داده بودیم و می توانستیم با چند گل بیرون بیاییم سر بازیکنان فریاد زد.

نساجی تقاضای ما را نپذیرفت

مدیرعامل ماشین سازی یادآور شد: ما تنها تیمی بودیم که بعد از صعود نساجی به لیگ برتر به آنها تبریک گفتیم ولی آنها حتی تقاضای ما را برای تغییر ساعت بازی قبول نکردند. با این حال نساجی هر موقع به تبریز آمد و هر تقاضایی داشت، ما می پذیریم.

ورزشگاه شهید وطنی چطور تایید شده است؟

مدیرعامل ماشین سازی ادامه داد: نور ورزشگاه وطنی ایراد دارد و یکی از دروازه ها کاملا تاریک بود. برایم جای سئوال است که سازمان لیگ چطور ورزشگاه شهید وطنی را تایید کرده است. این ورزشگاه برای برگزاری بازی زیر نور مناسب نیست مگر اینکه نورش را تنظیم کنند. وقتی هم این موضوع را مطرح کردیم، پاسخ دادند مالکیت تیم شما با یک تیم دیگر لیگ برتری یکسان است!

هواداران نساجی روی اشتباهات داوری تمرکز نکنند

نصیرزاده خاطرنشان کرد: در این چند سال که در ورزشگاه های فوتبال ایران حاضر شده ام، بعد از تبریز به اندازه هیچ ورزشگاهی مثل وطنی انرژی نگرفتم. آدم در این ورزشگاه احساس لذت می کند ولی به هواداران نساجی هم می گویم اینقدر روی داوری ها و اشتباهات داوران زوم و تمرکز نکنید.

اشتباه داوری همیشه به نفع و به ضرر تمام تیم ها هست. اگر این تمرکز روی داوری ها ادامه داشته باشد، کاستی هایی که ممکن است وجود داشته باشد، پشت این مسائل پنهان می شود. البته برطرف کردن مشکل نور ورزشگاه ارتباطی به تیم نساجی ندارد و اگر ما هم انتقادی می کنیم، نساجی نباید جواب بدهد. این موضوع به اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال مرتبط است و آنها باید کاری کنند تا مسابقات به صورت استاندارد زیر نور برگزار شود.

توپ‌های لیگ به سختی دیده می شود

مدیرعامل ماشین سازی گفت: یک نامه هم به فدراسیون فوتبال زدیم. توپ هایی که در لیگ استفاده می شود، نوار قهوه ای و سبز دارد که زیر نور به سختی دیده می شود. ورزشگاه شهید وطنی هم چمن مصنوعی داد که توپ در آن سیاه می شود و در پایان بازی نمی توان توپ را به راحتی دید. در این شرایط، بازی عذاب آور می شود. پیشنهادمان این است که در لیگ و در این شرایط از توپ های دو رنگ استفاده شود.

سازمان لیگ استفاده از موکت را الزامی کند

نصیرزاده همچنین به مشکلی که در تمام ورزشگاه های ایران وجود دارد اشاره کرد و گفت: تمام رختکن ها در ورزشگاه های ایران سرامیک هستند.

این باعث زمین خوردن بازیکنانی می شود که «استوک» به پا دارند. چند ماه پیش با مسئولان سازمان لیگ به ایتالیا رفتیم و یکی از نکاتی که توجهمان را جلب کرد همین موضوع بود که تمام رختکن تا محوطه ورود به زمین موکت بود تا بازیکنان زمین نخورند. سازمان لیگ باید تمام باشگاه ها را ملزم کند تا محوطه رختکن به جز سرویس بهداشتی و مسیر ورود به زمین، موکت شود.

حدود ۲۰۰ میلیون تومان دریافتی داشتیم

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی در پاسخ به سئوالی مبنی بر میزان دریافتی این باشگاه از تبلیغات محیطی سازمان لیگ، اظهار کرد: تا الان حدود ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومان گرفته ایم. امسال سازمان لیگ زیر بار برخی اسپانسرها که می خواستند جیب خودشان را پر کنند، نرفت. تا هفته پنجم و ششم دو سه تبلیغ وجود داشت ولی الان بیشتر شده است. سازمان لیگ ممکن است نسبت به فصل گذشته پول کمتری بدهد ولی به هر حال مبلغ مدنظر را پرداخت می کند.

معاون باشگاه استقلال درباره شجاعیان متقاعد شد

نصیرزاده در پایان درباره وضعیت پیچیده داریوش شجاعیان و صحبتهای علی خطیر معاون باشگاه استقلال مبنی بر اینکه امکان بازگشت این بازیکن به ماشین سازی وجود ندارد، گفت: ما مشکلات استقلال را درک کرده بودیم ولی تا نیم فصل فرصت داریم. به خاطر مشکلات مالی، شکایتمان از استقلال را در کمیته تعیین وضعیت جدی نگرفتیم.

الان مدت هاست که شرایط قرارداد محقق نشده است. من با خود آقای خطیر هم صحبت کردم. یکی از دلایلی که امکان بازگشت بازیکن را فراهم می کند فرم TPO است چون بازیکن قرارداد مالکیتی امضا می کند. معاون باشگاه استقلال هم با صحبتهایم متقاعد شد.