نمایندگان در گفت وگو با «تابناک»؛
تابناک گیلان / این روزها استیضاح وزرای دولت به بحث داغ سیاسی داخل کشور تبدیل شده است؛ وزرایی که با حضور در مجلس نمی توانند اعتماد نمایندگان ملت را به خود جلب کنند.
کد خبر: ۶۵۰۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۳ 02 September 2018

تابناک گیلان / این روزها استیضاح وزرای دولت به بحث داغ سیاسی داخل کشور تبدیل شده است؛ وزرایی که با حضور در مجلس نمی توانند اعتماد نمایندگان ملت را به خود جلب کنند.

به گزارش «تابناک»؛ حدود سه هفته پیش، علی ربیعی ـ که پنج سال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود ـ در مجلس شورای اسلامی استیضاح و برکنار شد و همچنین هفته گذشته، مجلس پس از یک سال، رأی اعتماد خود را از مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی پس گرفت.

نمایندگان مجلس حتی از پاسخ های رئیس جمهور هم قانع نشدند و تنها یک پاسخ از پنج پاسخ ـ با اختلاف یک رأی ـ توانست از نمایندگان رأی مثبت بگیرد. جو مجلس نشان می دهد که نمایندگان تصمیم گرفته اند تا اگر دولت تصمیمی برای تغییر تیم اقتصادی نگرفته، خود دست به کار شود. جو عمومی در مجلس نیز به گونه ای است که دیگر فضاهای گذشته حاکم نیست و حتی لابی ها و قول و قرارهای پشت پرده نیز اثرات خود را از دست داده است. نمایندگان بر این باورند که مطالبات مردمی و فشارهایی که از سوی موکلانشان به آنها وارد شده، باعث ایجاد این فضا گشته است.

سلمان خدادادی در گفت وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: پرسش و پاسخ ها و رأی نمایندگان ملت به سؤالاتی که هفته گذشته از رئیس جمهور شد، نشان می دهد، نمایندگان از مدیریت حاکم بر کشور و نوع مدیریت افراد ناراضی هستند و در واقع این رأی، رأی مردم به وضعیت اقتصادی کشور است.

این نماینده مجلس گفت: در این روز نشان داده شد که مردم در مورد گرانی، وضعیت ارز، و قاچاق و سایر موارد از مدیریت کشور رضایت ندارند. برخی می گویند، روز سؤال تمام شده؛ اما به نظر من، این موضوع تمام شدنی نیست و دوباره دولت باید در این موارد بازنگری کند که اگر نشود، مجلس باز هم به سراغ مسئولان مستقیم این کار خواهد رفت.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: مجلس در نخستین مرحله به رئیس جمهور نامه نوشت، ولی وقتی به نامه جواب داده نشد، خود رأسا وارد شد و وزیر اقتصاد و وزیر کار را برکنار کرد و بعد از آن هم از رئیس جمهور سؤال کرد. امروز هم وضعیت فرقی نکرده و مجلس اگر ببیند دولت در کارهای خود تجدیدنظر نکرده است، به سراغ وزرای دیگر خواهد رفت.

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: امروز وضعیت صنعت کشور به شدت بحرانی است و مردم به شدت از وضعیت خودروی کشور ناراضی هستند؛ بنابراین، مسئولین باید در این خصوص اقدام عاجل انجام دهند. من نمی دانم نفر بعدی چه کسی است، ولی هر کس در این شرایط به مجلس بیاید، وضعیت بحرانی خواهد داشت.

وی در خصوص سایر استیضاح ها نیز گفت: هم اکنون وزیر بعدی که باید استیضاح شود، وزیر آموزش و پرورش خواهد بود؛ البته دیگرانی هم مطرح هستند و اگر سؤال از رئیس جمهور تأثیر مثبتی در جامعه نگذارد ـ که به نظر می رسد نگذاشته است ـ قطعا نمایندگان به سراغ مسئولان مستقیم اجرایی که وزرا هستند، خواهند رفت.

همچنین غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص این موضوع اظهار داشت: من امیدوارم مجلس به آرامش برسد، چون ادامه این روند را خوب نمی بینم؛ گویا یک گارد شدید بین مجلس و دولت ایجاد شده و دود ادامه تنش بین دولت و مجلس به چشم مردم خواهد رفت. امیدوارم که عقلای مجلس در این فاصله تدبیری بیندیشند و تلاش کنند که مجلس به سمت آرامش برود. هم اکنون مجلس به دلیل ضعف دولت، بسیار خشمگین است، حال آنکه انتظار بر این بود، در این شرایط، دولت کمی بیشتر تلاش می کرد، ولی می بینیم که حتی حاضر نیستند، برخی واقعیات را نیز به مردم بگویند.

این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید با هم بنشینند و بر سر مسائل به توافق برسند، چون به نظر من، ادامه این وضعیت دو قطبی به صلاح مردم نیست. اگر از من می پرسید، باید بگویم در این شرایط، وزرا سعی کنند که گذرشان به مجلس نیفتد، چون فعلا فضا در مجلس مناسب حال وزرا نیست.

ایمن آبادی در ادامه گفت: مجلس و دولت باید مشکلات خودشان را حل کنند و تا زمانی که این کار انجام نشده، این فضا ادامه خواهد داشت و معلوم نیست با این وضعیت، چند تن از اعضای کابینه بتوانند در دولت بمانند! با توجه به عملکرد نادرست رئیس دولت و تیم همراهش در یک سال گذشته و حال و هوای فعلی مجلس، اگر هر وزیری گذرش به مجلس بیفتد، قطعا استیضاحش رأی می آورد؛ بنابراین، توصیه می کنم وزرای محترم ترتیبی دهند تا گذرشان به مجلس نیفتد، چون اگر چنین شود آن رود که برای دو‌ تن دیگر رفت.

 
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
مجمع نمایندگان گیلان و خصوصا آقای جعفرزاده
به خاطر رانت دهی و فساد گسترده استاندار گیلان وزیر کشور رو استیضاح کنید
استاندار هم ضعیف است و هم فساد گستر
ما از نمایندگان گیلان انتظار داریم
گیلان در پرتگاه مدیران فساد گستر
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
الان داخل دولت حزب کارگزاران و حزب اعتدال و توسعه دعوای اساسی افتاده است که اکثر وزرا و استانداران و حتی فرمانداران از این حزب انتخاب شده اند توی وضع بد اقتصادی و سیاسی این دو حزب همدیگر رو محکوم میکنند و داخل این دعواهای سیاسی مردم گرفتار شده اند وبه نان شبشان محتاجند
آقای جعفرزاده حضرتعالی با لیست امید وارد مجلس شدید
و به فراکسیون مستقلان رفتید این یک دو پهلو بودن است
دوما از دولت شما اینقدر حمایت کردین که حدو نصاب ندارد
بیایید از مردم بزرگ ایران عذر خواهی کنید
شما خیلی محافظه کار هستید روک و صادق نیستید
دیگر ملت بیدار است و نان رو دونه ایی هزار تومن میخرند و میخورند
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
تو نماینده الان عصبانی هستی و میگویم وزرا به مجلس نیایند
خودت به مجلس نرو
خودت ایناهارو زمانی حمایت میکردی باید به مردم پاسخگو باشی
تو نماینده نماینده ملتی نه اینکه بروی از دولت تحریف و تمجیل کنی باید در زمانی که دولت ضعیف عمل میکردی تذکر میدادی اخطار میدادی نکردی عزیزم نکردی
حالا بیا خودت به ملت پاسخ بده
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
آقای جعفرزاده تا حال از وزرا سوال کردی نکردی حالا می آیید به وزرا خط و نشان میکشید اینهارو همه میفهمند چقدر از دولت بی تدبیر حمایت کردی چقدر از این استاندار بی خاصیت حمایت کردی آیا میدانی این استاندار چه کار کرد با گیلان میدانی ولی نگفتی این خیانت است به ملت
شما در مجلس هم به نعل زدی هم به میخ این جور تفکرات میشود دولت بی قانون دولت ضعیف دولتی به وجود می آید بی خیال
لطفن دولت رو فقط مقصر ندانید در این مقصرات شما هم تقصیری کمتر از وزیر نداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
آقای جعفرزاده از اول دولت ضعیف بود چرا به دولت به خاطره ضعفش تذکر ندادی اخطار ندادی
زمانی از دولت حمایت کردی الان داری به سوی مخالفت با دولت وارد میشوی
خجالت بکشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
آقای جعفرزاده قبول کنید دولت در همه امور با تنبلی و باضعف امور را پیگیری کرد الان هم نتیجه کاره دولت رو میبینیم
در کشوری که وزیر و وزرا دوتابعیتی باشند این میشود وزیر مربوطه می گوید به من چه مردم گرسنه اند
نمونه اش آخوندی وزیر مسکن وراه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار