چند خبر کوتاه از شهرداری رشت؛
تابناک / سرپرست شهرداری رشت در صحن شورا گفت: تا زمانی که بر این ‌مسند هستم با جدیت موضوعات سرمایه گذاری و درآمد زایی را دنبال خواهم کرد.
کد خبر: ۶۴۱۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۵ 10 August 2018
جدیت سرپرست شهرداری رشت در پیگیری پروژه های سرمایه گذاری و درآمد زایی
  تابناک / سرپرست شهرداری رشت در صحن شورا گفت: تا زمانی که بر این ‌مسند هستم با جدیت موضوعات سرمایه گذاری و درآمد زایی را دنبال خواهم کرد.
 
 

به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت_ سرپرست فعلی رشت با حضور در پنجاه و یکمین جلسه علنی و غیرعلنی شورای شهر، ضمن ارائه گزارشی از شرایط فعلی و عملکردهای خود در این مدت اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری با ۷۵ درصد عقب ماندگی از بودجه مواجه است که این امر باید آسیب شناسی شده دلائل آن باید مشخص شود.

 
 
 

علی بهارمست برخی از کاهش درآمدها را مربوط به طرح تفصیلی اعلام و با تاکید بر برخی اصلاحات در این حوزه گفت: انتظار می رود که اصلاحات مد نظر در این طرح مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به وصول مطالبات شهرداری افزود: وقتی صدور پروانه آمار ناراحت کننده ای دارد باید روی وصول مطالبات تمرکز کرد و این مهم نیز به مدیران مناطق ۵ گانه ارجاع شده است.

 
 
 

سرپرست شهرداری رشت معضلات مربوط به آسفالت را یکی از مشکلات کنونی شهرداری خواند و یاد آور شد: با توجه به منابع درآمدی پائین و رشد فزاینده نرخ قیر در بازار، شرایط برای خرید این ‌ماده بسیار دشوار شده است و از این رو باید بتوانیم از ظرفیت قیر یارانه ای استفاده کنیم.

 
 
 

بهارمست همچنین در راستای درآمد زایی نیز با تاکید بر اینکه شهرداری باید به سوی پروژه های سرمایه گذاری گام بردارد ادامه داد: این موضوع باید در سرلوحه کار شهرداری قرار بگیرد.

وی گفت: تا زمانی که بر این‌مسند هستم با جدیت این موضوع را دنبال خواهم کرد.

سرپرست شهرداری رشت از برگزاری جلسه درمورد پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان خبر داد و گفت: ایحاد چنین پارکی دست کم برای ۵۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده که می تواند منبع مناسبی برای درآمد شهرداری باشد.

 
 
 

سرپرست جدید شهرداری رشت افزود: سال های واگذاری این پروژه به سرمایه گذار کم و غیرقابل توجیه اقتصادی است.

بهارمست همچنین پرداخت مطالبات پرسنل شهرداری را همواره یکی از دغدعه های مهم خواند و خاطرنشان کرد: تاکنون حقوق های معوق پاکبانان، نگهبانان و پرسنل فضای سبز تا تیر ماه پرداخت شده است. وی با بیان اینکه ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه پرسنلی شهرداری رشت است بیان داشت: واضح است که برای رسیدن به چنین عددی باید تلاش های فراوانی صورت بگیرد.

 
 
 

وی از مسدوی ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی حساب شهرداری در روز دوم سرپرستی خود خبر داد و گفت: در این راستا جلسات متعددی گذاشته و پیرامون تخصیص مبالغ ارزش افزوده به شهرداری بحث و تبادل نظر شده است.

سرپرست شهرداری رشت با بیان اینکه سرانه کلانشهری همچون رشت باید بیشتر از سرانه فعلی باشد بر لزوم جدی گرفتن تخصیص مالیات ارزش افزوده به این نهاد تاکید کرد.

 
 
 

به گفته بهارمست مطالبات شهرداری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان است.

وی گفت: پروژه هایی همچون شهر شادی و بازی جزء پروژه های سرمایه گذاری مطلوب است و باید طبق قرار قبلی از ظرفیت سرمایه گذار بخش خصوصی در زمینه اتوبوس ها نیز استفاده شود.

 
 
 

این‌مسئول همچنین پیرامون درآمد زایی نیز افزود: در این راستا پروژه ها و مناقصاتی چند صورت گرفته است.

بهارمست تصریح کرد: باید درآمد بیشتری کسب کنیم تا بتوانیم درکنار هزینه های اجتناب ناپذیر، مدیریت بهتری داشته باشیم.

 

 

امضای توافقنامه جامع خدمات بیمه ای در دفتر شهردار رشت انجام شد
  علی بهارمست با ابراز خوشحالی از اینکه یکی دیگر از خدمات به منظور رفاه و حمایت از شهروندان در حال انجام است عنوان داشت این خدمت از ده ها خدمتی است که شهرداری با افتخار به شهروندان و کارکنان شهرداری ارائه می دهد.
 
 

به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت، این دیدار که صبح روز پنجشنبه هجدهم مرداد به منظور امضای توافقنامه جامع خدمات بیمه ای در دفتر شهردار رشت انجام شد، قرارداد ارائه کلیه خدمات بیمه ای به شهروندان توسط بیمه آسیا از جمله بیمه مسولیت جامع شهری، بیمه آتش سوزی کلیه اماکن مسکونی شهر رشت، بیمه تکمیلی کارکنان شهرداری و سازمانهای تابعه و ... به امضای طرفین رسید.

 
 
 

علی بهارمست با ابراز خوشحالی از اینکه یکی دیگر از خدمات به منظور رفاه و حمایت از شهروندان در حال انجام است عنوان داشت این خدمت از ده ها خدمتی است که شهرداری با افتخار به شهروندان و کارکنان شهرداری ارائه می دهد.

 
 
 

پورسعید رئیس شعب بیمه آسیا در استان گیلان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند رسیدگی به پرونده ها و پرداخت های صورت گرفته بیان داشت هرچند بیمه آسیا در دوسال اخیر متاثر از شرایط دشوار شهرداری بوده لکن با درک متقابل از شرایط موجود خدمات بیمه ای را متوقف و معطل مطالبات معوقه خود از شهرداری نکرده است.

 
 
 

پورسعید همچنین عنوان کرد بیمه آسیا برای جلوگیری از متضرر شدن شهرداری و کارکنانش نسبت به اخذ مجوزهای خاص اقدام نمود تا عدم پرداخت حق بیمه ها در سررسیدهای قراردادی موجب توقف خدمات نگردد.

 
 
 

یاسر صفاکار مدیر حقوقی شهرداری نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری دومین مناقصه تجمیع امور بیمه ای بیان داشت با همت حوزه سرمایه انسانی و اداره حقوقی نسبت به تهیه اسناد فراخوان اقدام و سعی شد با تکیه بر تجارب قبل نواقص و خلاء های موجود در قراردادهای پیشین مرتفع گردد.

 
 
 

صفاکار ضمن اعلام اینکه آثار مثبت قراردادهای بیمه جامع مسولیت شهری و آتش سوزی منازل مسکونی مستقیماً متوجه شهروندان رشت می شود ابراز امیدواری کرد طرفین با اجرای صحیح و به موقع تعهدات سومین سال همکاری خود را بهتر از پیش به پایان برسانند تا موجبات رضایت شهروندان و پرسنل شهرداری فراهم گردد.

 

 
 
 

 

 

 

سرپرست شهرداری رشت خبر داد: اتمام لایروبی رودخانه گوهر رود/ آغاز لایروبی رودخانه زرجوب از امروز
  به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت، علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت از اتمام لایروبی رودخانه گوهررود در روز گذشته خبر داد.
 
 
 

به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت، علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت از اتمام لایروبی رودخانه گوهررود در روز گذشته خبر داد.

سرپرست شهرداری رشت تصریح کرد: از امروز لایروبی رودخانه زرجوب آغاز می شود و در صورت مناسب بودن شرایط هوا لایروبی این رودخانه ظرف ۲۰ روز آینده به اتمام می رسد.

 
 
 

هومن روایی، رئیس سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری رشت همچنین اظهار کرد: لایروبی رودخانه ها تنها به همت ماشین آلات شهرداری و سازمان عمران انجام شد و دیگر دستگاه های متولی رودخانه در این حوزه مشارکتی نداشتند.

وی بیان داشت: در مسیر لایروبی رودخانه گاهاً وسایل منزل مانند مبل، یخچال و ... یافت می شود و از شهروندان فهیم می خواهیم از ریختن زباله به رودخانه ها جدا خودداری کنند.

 

پیام تبریک سیده مریم رضا طبع مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار
پیام تبریک سیده مریم رضا طبع مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار سیده مریم رضا طبع مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت طی پیامی فرا رسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت.
 
 
 (( بسمه تعالی ))

 

اقتضای جان چو ای دل آگهی است

هرکه آگه تر بود جانش قوی است

 

خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه اند.

خبرنگاران وجدان بیدار جامعه اند چرا که همواره در عمق جامعه حضوری پر رنگ دارند و بخش عظیمی از رشد و توسعه هر شهری مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.

بی شک کارکرد رسانه ها در ارائه مشکلات موجود شهر و بیان راهکارهای توسعه ای غیرقابل انکار است.

اینجانب فرا رسیدن هفدهم مرداد روز خبرنگار را به همه فعالان عرصه خبری تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزو دارم در سایه قلم فرسایی هوشمندانه و همراهی آگاهانه و صادقانه با مجموعه مدیریت شهری آینده ای روشن در انتظار رشتوندان عزیز و گرانقدر باشد.           

 

 

پیام تبریک علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار

 

علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار مهندس بهارمست سرپرست شهرداری رشت طی پیامی فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار را تبریک گفت.۱۳۹۷/۰۵/۱۶ به نام خداوند جان و خرد
کزین برتر اندیشه بر نگذرد

«ن والقلم و ما یسطرون»
سوگند به قلم و آنچه می‌ نویسد. ( سوره قلم: آیه۱)
۱۷ مرداد ماه «روز خبرنگار » سالروز تلاشگران عرصه اندیشه و قلم را به حضور خبرنگاران عزیز استان و کشور تبریک عرض نموده و ضمن پاسداشت خاطره شهدا و درگذشتگان عرصه رسانه، تلاش و کوشش شما عزیزان را در بر افروختن چراغ اطلاع‌ رسانی مسئولانه ارج می‌نهم. بی تردید دستیابی به قله‌های پیشرفت، سربلندی و سعادت کشور و همچنین توسعه شهر و رسیدن به آرمان شهر جز با حق‌ جویی، جهاد و تلاش در عرصه آگاهی ممکن نمی‌ شود. از خداوند متعال تداوم عزت و اهتمام مسئولانه شما را در عرصه آگاهی و اطلاع رسانی تمنا دارم.

 

 

علی بهارمست در مراسم تجلیل از خبرنگاران مطرح کرد: اصحاب رسانه محرک توسعه اند/ مدیریت شهری نیازمند رسانه است
  به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت، قبل از ظهر امروز مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان رشت با حضور مهندس علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت، سید امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر، فاطمه شیرزاد سخنگوی شورا و رئیس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی شهر، محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر، بهراد ذاکری، محمد حسن علی پور، فرهام زاهد، احمد رمضانپور نرگسی از اعضای شورا اسلامی شهر رشت و فاضلی مدیرکل اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی، مدیرعامل خانه مطبوعات، سیده مریم رضاطبع مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهرداری، پیام جعفری نیا مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و معاونین شهرداری رشت و جمع کثیری از خبرنگاران این شهر در تالار گلستان برگزار شد.
۱۳۹۷/۰۵/۱۸
 

به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشتقبل از ظهر امروز مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان رشت با حضور علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت، سید امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر، فاطمه شیرزاد سخنگوی شورا و رئیس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی شهر، محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر، بهراد ذاکری، محمد حسن علی پور، فرهام زاهد، احمد رمضانپور نرگسی از اعضای شورا اسلامی شهر رشت، فاضلی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل خانه مطبوعات، سیده مریم رضاطبع مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهرداری، پیام جعفری نیا مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران و معاونین شهرداری رشت و جمع کثیری از خبرنگاران این شهر در تالار گلستان برگزار شد.

 
 
 

 

علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت با گرامیداشت روز خبرنگار در سخنانی بیان داشت: در راستای سختی و مشقات کار رسانه بارها سخن رفته اما هرگز برنامه ریزی مدونی در این عرصه انجام نشده است.

 سرپرست شهرداری رشت اصحاب رسانه را محرک توسعه دانست و تصریح کرد: شایسته است تا مدیران کشوری برنامه ای مدون در زمینه ساماندهی مشکلات تلاشگران عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه که یکی از ارکان اساسی دموکراسی است داشته باشند.
 
 
 

وی افزود: در استان گیلان ویژگی خاصی در عرصه رسانه وجود دارد که آنهم حضور جوانان تحصیلکرده در کنار پیشکسوتان است. خوشبختانه به لحاظ کثرت و کیفیت در این زمینه در رتبه بالایی قرار داریم، بنابراین لازم است تا از ظرفیت های موجود در توسعه بهره بهتری داشته باشیم .

 
 
 

علی بهارمست با تاکید بر اینکه مدیریت شهری نیازمند رسانه است، خاطرنشان کرد: رسانه جدا از بحث اطلاع رسانی می تواند در جهت مشارکت مردمی و ارائه پیشنهادات و نقطه نظرات ارتباط تنگاتنگ با مجموعه مدیریت شهری داشته باشد.

 
 
 

رسانه صدای مردم است

سرپرست شهرداری رشت رسانه را صدای مردم اعلام کرد و گفت: طرح سئوالات، ارائه پیشنهادات و بیان نقاط ضعف که توسط رسانه مطرح می شود باید مورد پذیرش مدیریت شهری قرار گیرد. شایسته است تا مدیران با استقبال از این پیشنهادات و انتقادات در مسیر توسعه گام بردارند.

 
 
 

وی در پایان سخنان خود ضمن ارج نهادن به تلاش های شبانه روزی خبرنگاران خاطرنشان کرد: شایسته است تا یادی از خبرنگاران و فعالان رسانه ای داشته باشیم که امروز به هر دلیلی در جمع ما نتوانستند حضور یابند که از آن جمله می توان به اسماعیل راستی پیشکسوت عرصه رسانه در حوزه ورزشی اشاره داشت که به دلیل کسالت نتوانست در جمع ما باشند؛ آرزوی تندرستی و سلامتی ایشان را از درگاه خداوند باری تعالی خواستاریم.

 
 
 

سید امیر حسین علوی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی بیان داشت: در فرهنگ و تفکرات مکتبی و انقلابی ایران اسلامی یاد آور بزرگداشت مقام انسان هایی است که جان خود را خالصانه تقدیم کردند تا ما امروز در محیطی امن زندگی کنیم.

 
 
 

تحقق ۱۲ بسته خدمت رسانی از ۵۰ خدمت در شورای اسلامی شهر رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اهمیت حوزه خبرنگاری از دید مجموعه مدیریت شهری تصریح کرد: شایسته است تا از تلاش های مدیر روابط عمومی که سال های گذشته همکاری تنگاتنگی با خبرنگاران داشته و آقای سید پیام جعفری نیا که در این مدت منشأ تحولات بزرگی در عرصه های مختلف از جمله عرصه رسانه بوده اند و همچنین سرکار خانم رضاطبع که از ابتدای آغاز به کار خود در مدیریت امور رسانه ضمن برقراری ارتباط دوستانه با اصحاب رسانه توانستند گام مثمر ثمری در عرصه اطلاعات و رسانه بردارند، قدردانی شود.

 
 
 

وی با تاکید بر اینکه کارها و تلاش های مجموعه مدیریت شهری با قلم توانا و نگاه تیزبین خبرنگاران منعکس می گردد، گفت: ما در مجموعه شورای اسلامی شهر رشت قول ۵۰ خدمت را به شهروندان فهیم رشت داده بودیم که ۱۲ بسته نهایی و انجام شده است یک بسته از این ۱۲ بسته ویژه خبرنگاران در راستای همکاری های مجموعه مدیریت شهری با مطبوعات و عرصه رسانه است که در مدت کوتاهی این بسته به مدیریت شهری و سازمان های تابعه تسریع خواهد یافت.

 
 
 

ارایه بسته حمایتی به خبرنگاران از سوی مجموعه مدیریت شهری

سید امیرحسین علوی یادآور شد: با توجه به ظرفیت مجموعه مدیریت شهری، هدف ما در ارائه بسته حمایتی به خبرنگاران، خدماتی چون بالا بردن کیفیت جشنواره مطبوعات، کمک و حمایت در غالب صندوق های حمایتی و ... است.

 
 
 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه خبرنگاران در بدترین و بهترین شرایط آب و هوایی منعکس دهنده رخداد های جامعه هستند، یادآور شد: طرح حمایتی در مجموعه شورای اسلامی شهر رشت مطرح و اعلام وصول شده و اکنون در کمیسیون های بودجه و فرهنگی درحال بررسی است .

 
 
 

تدارک سفر زیارتی مشهد برای ۱۴ خبرنگار برتر و فعال رسانه ای

وی افزود: هدف ارائه این بسته علاوه بر شفاف سازی عملکرد جلوگیری از برخورد های سلیقه ای است تا از این به بعد شاهد حذف هیچ رسانه ای در حمایت های مجموعه مدیریتی نباشیم.

سید امیر حسین علوی تدارک سفر زیارتی برای ۱۴ خبرنگار برتر ازسوی شورا به مناسبت روز خبرنگار خبر داد و تصریح کرد: این سفر با تعریف مکانیزمی از سوی روابط عمومی شورا و شهرداری انجام خواهد شد.

 
 
 

قرار گرفتن مجموعه شورا در آزمونی دیگر

محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز با حضور در جمع اصحاب رسانه و میزبانی عرصه خبر را افتخاری برای مجموعه مدیریت شهری رشت دانست و خاطرنشان کرد: قرار بود به بهانه تجلیل از خبرنگاران ارائه گزارش از سوی مجموعه مدیریت شهری نباشد.

 
 
 

محمد حسن عاقل منش یادآور شد: امید است با اهدای لوح سپاس و هدایایی هرچند ناچیز قدردان گوشه ای از فعالیت های عرصه خبر رسانی باشیم.

 
 
 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه ما در مقطع بسیار حساسی قرار گرفته ایم بیان داشت: با رفتن دکتر نصرتی و با حضور سرپرست جوان روند مدیریتی شهرداری رشت ادامه دارد.

وی یادآور شد: امروز مجموعه شورای اسلامی شهر رشت در آزمون دیگری برای انتخاب شهردار قرار گرفته، لذا امید است تا با حمایت های اصحاب رسانه انتخاب شایسته ای داشته باشیم.

 
 
 

خبرنگاران هموار کننده مسیر توسعه شهر با ارائه پیشنهادات و نقدهای منصفانه خود هستند

فاطمه شیرزاد نیز ضمن تبریک روز خبرنگار به همه عکاسان و خبرنگاران کشور ایران اسلامی و شهر رشت، گفت: امید است امروز یک روز با نشاطی در کنار شما داشته باشیم و مراسم تقدیر گامی است در جهت تقدیر از از خبرنگارانی که در توسعه شهر رشت قلم فرسایی دارند و یا با نقدهای منصفانه راه و مسیر را برای توسعه همه جانبه شهر هموار می نمایند.

 
 
 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در این مراسم گفت: من در این جلسه به احترام اعضای شورا و اصحاب رسانه حضور دارم. بنابراین سخنرانی نخواهم کرد و این روز را به همه خبرنگاران تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 
 
 

آمادگی بسیج رسانه در راستای همکاری در ارتقا فعالیت رسانه ای

مسئول بسیج‌ رسانه استان گیلان، محسن جعفری روز خبرنگار را تبریک گفت و افزود: ‌ امید ‌است خبرنگاران به رسالت اصلی خود توجه کنند .

 
 
 

وی افزود: سازمان بسیج‌ رسانه میزبان برگزاری جلسات، دوره های مقدماتی و پیشرفته خبرنگاری و کلاس های مختلف عکاسی و اردوهای فرهنگی است و‌ آمادگی کامل جهت هرگونه همکاری با اصحاب رسانه را در راستای ارتقای فعالیت رسانه ای دارد.

 

 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
 

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار