امیدی که 24 ساعت هم دوام نداشت! ؛
تابناک / محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران پیرامون تغییر در سازمان برنامه و بودجه بیان داشت: ترجیح دادم برای اینکه زمینه در اصلاح کابینه داوطلبانه شخصا خواستم از همه مسولیت های دولت کناره گیری کنم.
کد خبر: ۶۳۴۸۹۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲ 25 July 2018

 

درخواست نوبخت برای کناره‌گیری از همه مسئولیت‌هایش: لحظه‌شماری می‌کنم به دانشگاه برگردم


تابناک / محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران پیرامون تغییر در سازمان برنامه و بودجه بیان داشت: ترجیح دادم برای اینکه زمینه در اصلاح کابینه داوطلبانه شخصا خواستم از همه مسولیت های دولت کناره گیری کنم.

 سخنگوی دولت گفت: ترجیح دادم برای اینکه زمینه در اصلاح کابینه داوطلبانه باشد، شخصا از همه مسئولیت‌های دولت کناره‌گیری کنم.

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران پیرامون تغییر در سازمان برنامه و بودجه بیان داشت: ترجیح دادم برای اینکه زمینه در اصلاح کابینه داوطلبانه شخصا خواستم از همه مسولیت های دولت کناره گیری کنم.

وی ادامه داد: بیش از هر چیز به فکر کشور باشیم، لحظه شماری میکنم به دانشگاه برگردم، وابستگی در حضور در دولت ندارم.

نوبخت همچنین گفت: البته آقای رئیس جمهور همیشه به بنده لطف و محبت دارند!

 

نوبخت: استعفا کردم اما رییس‌جمهور موافقت نکرد/بازار ارز و نابسامانی‎ها بازار کالا ارتباطی با سازمان برنامه و بودجه ندارد

محمد باقر نوبخت با اعلام تقدیم استعفای خود از ریاست سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که می‌خواهم به تدریس در کلاس درس بپردازم.
 
به نقل از خبرگزاری ایسنا، وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تغییرات کابینه شامل سازمان برنامه و بودجه نیز می‌شود، اظهارکرد:  بعد از اینکه نابسامانی هایی به وجود آمد و مردم دچار مشکل شدند، انتظار و مطالبه مردم این بود که وضعیت بازار ارز بهبود پیدا کند و این موضوع با ترمیم و تغییر کابینه و تیم اقتصادی دولت همراه دانسته شد.
 
نوبخت: استعفا کردم اما رییس‌جمهور موافقت نکرد/بازار ارز و نابسامانی‎ها بازار کالا ارتباطی با سازمان برنامه و بودجه ندارد
 
سخنگوی دولت افزود: واقعیت این است که بدون اینکه موضوع ارز و سیاست های بانک مرکزی در این زمینه و نابسامانی های بازار کالا  ارتباطی با سازمان برنامه و بودجه داشته باشد، ترجیح دادم برای اینکه زمینه جهت اصلاح فراهم شود و دست رئیس جمهور باز باشد داوطلبانه و شخصا از تمام مسئولیت های موجود دولت کناره گیری کنم؛ چرا که مردم را دوست دارم و اگر رفتنم به بهبود اوضاع کمک کند دریغ نخواهم کرد.
 
وی تاکید کرد: صمیمانه این استعفا را به آقای رییس جمهور تقدیم کردم، اما عده‌ای گفتند فداکاری شده و برخی نیز گفتند فضاسازی شده که تسویه حساب سیاسی شود و از همه خواهش می‌کنم بیش از هرچیز نگران مردم باشیم و با صمیمیت می گویم که در حال حاضر  وقت تسویه حساب سیاسی نیست و می گویم که می خواهم به تدریس در کلاس درس بپردازم و کنار دانشجویان باشم.
 
نوبخت ادامه داد: من از باب اینکه دست آقای رئیس جمهور باز باشد  و  حتی اگر یک در  هزار وضعیت با تغییر من بهتر می شود آمادگی دارم که از دولت کنار بروم. با این حال اگر برخی فعالان سیاسی رضایت خدا را در نظر نمی گیرند، مراعات مردم را بکنند و دنبال تسویه حساب نباشند.
 
رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: آقای روحانی بیش از 30 سال است که من را می شناسد و امیدوارم که تصمیم مقتضی را بگیرند و البته ایشان هرگاه صحبت شده در حضور بنده نشان از محبت عمیق ایشان نسبت به من است.
 
سخنگوی دولت تصریح کرد: من نتوانستم اقای رئیس جمهور را برای این کار قانع کنم و امیدوارم که ایشان تصمیم مقتضی را بگیرند و البته از طرفی اصرار بر ترک مسئولیت آن هم در شرایط فعلی یک جور فرصت طلبی به نظر می رسد و ممکن است عده‌ای بگویند افرادی به دنبال عافیت طلبی هستند.
 
وی در پایان گفت: رییس جمهور آنچه که مصلحت مردم و اقتضای شرایط باشد را در زمینه تغییرات دیگر در کابینه پیگیری خواهند کرد چرا که به رای مردم متعهد است.
 
به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت همچنین درباره مصوبات امروز جلسه هیات وزیران عنوان کرد: تصویب آیین‌نامه واگذاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی را داشتیم و قرار شد این واحدها را به افراد تحت پوشش واگذار کنیم. حدود ۱۲ میلیارد تومان برای جبران خسارتی که قبلا به استان خراسان جنوبی وارد شده و ۱۰ میلیارد تومان هم برای تنش آبی و تسریع در آبرسانی با تانکر به روستاهای خراسان جنوبی به تخصیص داده شد. بخشی از جلسه امروز هم به بیانات روحانی درباره رخدادهای روز و میلاد امام هشتم اختصاص داشت.
 
وی افزود: یک خبر را هم اعلام کنم که پرداخت پاداش فرهنگیان را که از اول تیر ماه آغاز کردیم تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و در ماه‌های آینده تصفیه خواهد شد همچنین در مرحله بعد نیز مطالبات دانشگاهیان و سایر نهادها را نیز به همین منوال پرداخت خواهیم کرد.
 
نوبخت در خصوص قانون منع به کار گیری بازنشستگان که روز گذشته در مجلس تصویب شد، گفت: با برآورد ما ۱۱۰ نفر در دولت مشمول این موضوع می‌شوند.
 
وی افزود: در صورت تایید این مصوبه در شورای نگهبان دولت نیز خود را موظف به اجرای آن می‌داند. البته معضل بیکاری جوانان ما با این تعداد افراد حل نمی‌شود.
 
معاون رئیس‌جمهور گفت: با وجود اینکه ۴۴۰۰۰ نفر در سال گذشته وارد بازار کار شدند اما ما خودمان را برای یک ملیون شغل آماده کرده‌ایم. ما سه ملیون و ۲۰۰ هزار جوان بیکار داریم. ما در خصوص موضوع اشتغال در حال پیگیری هستیم .
 
نوبخت در خصوص اثر بازار ثانویه بر بازار همگفت: یکی از مسائلی که امروز بعد از معرفی آقای همتی مطرح شد همین مساله بود که مقرر شد در جلسه آینده ستاد اقتصادی اقدامات کنترل‌کننده بازار مطرح شود.
 
وی افزود:‌ با شروع به کار رییس جدید بانک مرکزی امیدورایم با سیاست‌های ایشان در خصوص بازار ارز و سکه کارهای موفقی انجام پذیرد.
 
محمد باقر نوبخت با اعلام اینکه برای باز بودن دست رییس جمهور استعفای خود را تقدیم وی کردم گفت: من نتوانستم اقای رئیس جمهور را برای این کار قانع کنم.

 

واعظی استعفای نوبخت را تکذیب کرد!

 

تابناک / در پی انتشار خبر استعفای دکتر نوبخت توسط برخی رسانه ها به واسطه سوء برداشت از گفتگوی ایشان در حاشیه دولت، دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت این خبر را تکذیب کرد.

واعظی گفت: استعفای دکتر نوبخت از سازمان برنامه و بودجه را تکذیب می کنم و آنجه رسانه ها از قول ایشان نقل کرده اند به هیچ وجه صحت ندارد.

واعظی افزود: ایشان در پی مباحثی که در خصوص تغیییرات در دولت بوجود آمده است صرفا با اعلام آمادگی و باز گذاشتن دست رئیس جمهور در این تغییرات بحثی را با رسانه ها مطرح کردند و در عین حال گفته اند که در هرجایگاهی از معلمی دانشگاه تا هر مسئولیت دیگری که رئیس جمهوری امر کنند امادگی مساعدت و خدمتگزاری به دولت و ملت را دارند. از این نظر انتشار خبر استعفای ایشان از سمت برنامه و بودجه به هیچ وجه صحت ندارد.

 

 

منبع: تابناک
برچسب ها: نوبخت
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
آقای نوبخت کشور رو نابود کرد و به این گیلان با گماردن استاندار بی تدبیر گیلان را به فسادخانه تبدیل کرده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار