چند خبر کوتاه از شهرداری رشت؛
وی اعتبار پروژه یادمان شهدای گمنام بوستان ملت را ۲۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری رشت، احداث ۲ پارک کلان مقیاس در لاکان و سراوان را در برنامه کاری خود دارد، که پس ازجذب سرمایه گذار عملیات اجرایی آن آغاز و پس از پروسه اجرا تقدیم شهروندان رشت خواهد شد.
کد خبر: ۶۲۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰ 24 June 2018

 

برگزاری مراسم کلنگ زنی یادمان شهدای گمنام در بوستان ملت

 

تابناک / صبح امروز مراسم کلنگ زنی یادمان شهدای گمنام در بوستان ملت شهر رشت با حضور مسعود نصرتی  شهردار رشت ،  امیر حسین علوی رییس شورای اسلامی شهر رشت ، محمدحسن علی پور عضو شورای اسلامی شهر رشت ، علی بهارمست معاون عمرانی و امور زیربنایی شهرداری ، علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری ، مرتضی شریفی معاون هماهنگی امور مناطق و سازمانهای شهرداری ، کحالی مدیر منطقه سه شهرداری ، سجاد محجوب رییس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری ، اسماعیل رحمتی مدیر بازرسی و رسیدگی به شکایات شهرداری ، مجتبی شهرستانی مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری ، سیده مریم رضاطبع مدیر اجرایی ارتباط با رسانه شهرداری ، فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی شهرداری و جمعی از مدیران شهرداری و اصحاب رسانه برگزار شد .
 

 

دکتر نصرتی در مراسم کلنگ زنی یادمان شهدای گمنام در گفت و گو با واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهرداری رشت بیان داشت: امروز عملیات اجرایی  پروژه  احداث المان شهدای گمنام بوستان ملت با اعتبار حدود ۲۵۰میلیونی آغاز خواهد شد و طی شش ماه افتتاح خواهد شد .

سجاد محجوب نیزدر سخنانی اذعان داشت: حدود یک سال قبل دو شهید گمنام در پارک ملت رشت به خاک سپرده شدند و امروز بر اساس مصوبه هیئت امنای شهدای گمنام شهرستان رشت و پس از هماهنگی با پیمانکار طراحی های  لازم انجام و اکنون شاهد آغاز مراسم عملیات اجرایی این پروژه هستیم.

 

وی اعتبار پروژه یادمان شهدای گمنام بوستان ملت را ۲۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری رشت، احداث ۲ پارک کلان مقیاس در لاکان و سراوان را در برنامه کاری خود دارد، که پس ازجذب سرمایه گذار عملیات اجرایی آن آغاز و پس از پروسه اجرا تقدیم شهروندان رشت خواهد شد.

 
 
 
 
 
 

 

افتتاح پروژه یادمان دکتر حشمت تا پایان سال

 

قبل از ظهر امروز شنبه دوم تیرماه مراسم کلنگ زنی پروژه احداث یادمان دکتر حشمت با حضور دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، سید امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت، محمدحسن علیپور عضو شورای اسلامی شهر رشت، سجاد محجوب رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری رشت، علی مقصودی معاون خدمات شهر شهرداری رشت، حامد اخوان معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری رشت، علیرضا کامران راد مدیر منطقه دو شهرداری ، علیرضا حاجی پور رییس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری ، هومن روایی رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری ، علیرضا حسنی رییس سازمان فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی شهرداری ، سیده مریم رضاطبع مدیر اجرایی ارتباط با رسانه شهرداری ، فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی شهرداری و جمعی از مدیران و اصحاب رسانه در محل آرامگاه دکتر حشمت برگزار شد.

 

دکتر نصرتی در مراسم کلنگ زنی یادمان دکتر حشمت در گفت و گو با واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهرداری رشت بیان داشت: امروز عملیات اجرایی پروژه های احداث المان شهدای بوستان ملت و یادمان دکتر حشمت با اعتبار حدود ۳۰۰ میلیونی به تفکیکبرای هریک دو پروژه فوق آغاز شد.

 

شهردار رشت زمان افتتاح دو پروژه فوق را تا پایان سال عنوان کرد و افزود: با شروع فصل کاری از این به بعد هر هفته مراسم کلنگ زنی دو پروژه و یا افتتاح یک یا دو پروژه کلان را در شهر رشت خواهیم داشت.

 

اجرای پروژه های کیفی هدف غایی مجموعه مدیریت شهری است

 

وی با تاکید بر اهمیت طراحی، جانمایی و کیفیت پروژه های شهرداری افزود: فردا یکشنبه سوم تیرماه نیز مراسم افتتاح جاده دسترسی سراوان به محل دفن زباله را خواهیم داشت.

 

دکتر نصرتی تصریح کرد: از آنجایی که اجرای پروژه های کیفی هدف غایی مجموعه مدیریت شهری است، امیدوارم پروژه های شهرداری رشت براساس برنامه زمان بندی با کیفیت مناسب و عالی در زمان مقرر تقدیم شهروندان گردد.

 
 

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در سخنانی بیان داشت: امروز برای سومین بار عملیات اجرایی ساماندهی و ساخت المان دکتر حشمت با اعتبار تخصیص یافته از شهرداری آغاز خواهد شد .

 

محمد حسن عاقل منش تصریح کرد: دکتر حشمت جز نخستین مبارزانی بود که پا به پای میرزا در مقابل نابرابری ها ایستاد و ضمن مبارزه مسلحانه با رژیم استبداد داخلی و استعمار خارجی پایه های اتحاد و آزادگی را در کشور مستحکم کرد.

 

وی افزود: امروزبا این اتفاق یقیناً قدردانی و قدرشناسی مردم رشت را به جهانیان نشان خواهیم داد. و ثابت خواهیم کرد رشتوندان در حفظ یاد و خاطره اسطوره های ملی و تاریخی خود از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد .

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر ثبت امروز در تاریخ استان گیلان تصریح کرد: پیشنهاد می گردد برای پاسداری و حفظ خاطره گذشتگان ضمن طراحی سنگ قبر جدید سنگ قبر فعلی دکتر حشمت برای تحویل به آیندگان دریک فضای مناسب نگهداری گردد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تعریف ۳۱ پروژه سرمایه گذاری در شهر رشت طی هشت ماه اخیر/ لیاقت شهر رشت بسیار بالاتر از وضعیت موجود است

 

عصر شنبه دوم تیرماه نشست خبری دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت با اصحاب رسانه های مکتوب استان در دفتر ساختمان مرکزی شهرداری رشت برگزار شد.

 

 

به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهرداری رشت ، شهردار رشت در این نشست اصحاب رسانه را بهترین پل ارتباطی مردم، مجموعه مدیریت شهری و دیگر دستگاههای اجرایی دانست و گفت: اصحاب رسانه می توانند با برقراری ارتباط متخصصانه بین مردم، تشکیلات دولتی ، خصوصی و دستگاههای اجرایی در پیشبرد اهداف توسعه شهری همگام با مدیریت شهری باشند، پس بیایید با نگاهی متفاوت به موضوع کار را پیش ببریم.

 

 

دکتر مسعود نصرتی با اشاره به عدم تأمین امنیت برای سرمایه گذار در شهر رشت، گفت: یکی از آسیب هایی که در کارنامه شهر رشت می بینیم، فضای ناامن برای سرمایه گذار است، بنابراین اگر فضای امن در زمینه های اقتصادی برای سرمایه گذار فراهم نشود توجیه اقتصادی خوبی برای شهر رشت نخواهیم داشت.

وی افزود: در این چند ماه اخیر به جد پیگیر زمینه های ورود سرمایه گذار در رشت بودم و در این زمینه انرژی زیادی هم گذاشتم و از اعضای پارلمان محلی هم به طور مکرر درخواست کردم تا مسائلی که موجب فضای ناامن بین شورا و شهردار می شود پرهیز شود.

 

شهردار رشت از تعریف ۳۱ پروژه سرمایه گذاری در شهر رشت طی هشت ماه اخیر خبر داد و گفت: برای پروژه های تعریف شده تاکنون ۱۰۷ سرمایه گذار ورود کرده و انتخاب تعدادی از سرمایه گذاران هم که در سطح ملی هستند برای عقد قرارداد به قطعیت رسیده است.

دکتر نصرتی از مشخص شدن برنده پروژه فیبر نوری به طول ۱۰۰کیلومتر و نصب صد و بیست دوربین ترافیکی سخن گفت و افزود: وضعیت یازده و نیم درصد پروژه های مشارکت سازی فیبر نوری مشخص شد، لذا اجرای این پروژه های مهم در وضعیت اقتصادی کنونی بسیار ارزشمند است.

 

ضرورت تولید پروژه عمرانی بدون هزینه کرد از جیب شهروندان

شهردار رشت با تاکید بر ضرورت تولید پروژه عمرانی بدون هزینه کرد از جیب شهروندان تصریح کرد: با توجه به اهمیت پروژه گردشگری طی جلسه ای که با رئیس فدراسیون شنا و غریق نجات کشور گذاشته شد، تالاب عینکبرای راه اندازی ورزش های آبی با نگاه گردشگری تعرفه گردید.

 

وی یادآور شد: شهر رشت در زمینه زیرساخت گردشگری از هتل گرفته تا پارکهای مسافر،تابلوهای راهنمایی و مجموعه شهربازی و... که باید یک شهر شمالی از آنها برخوردار باشد، با محرومیت مواجه است.

 

 

 

ضرورت توجه به صنعت گردشگری در شهر رشت

 

دکتر نصرتی با تاکید بر ضرورت توجه به صنعت گردشگری در شهر رشت خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای از سوی شهرداری رشت با شرکت جهان اقتصاد بانک شهر برای آیین سنگ بنای شبهای روشن با هدف میزبانی از گردشگران در شب با نورپردازی و مبلمان ویژه شب و رونق در کمیت و کیفیت هتل، شهربازی ، رستوران و موسیقی خیابانی و تئاترهای خیابانی و... بسته شد که در چند روز آینده به عقد قرارداد خواهد رسید.

 

بدهی خاص ۳ هزار نفره به شهرداری رشت

 

شهردار رشت با تاکید بر بدهی خاص ۳ هزار نفره به شهرداری رشت تصریح کرد: حقوق هفتصد هزار شهروند در گرو عملکرد ۳ هزار نفر بدهکار خاص است، لذا باید اعتماد و اطمینان شهروندان در پروژه های مشارکتی را جلب کرد.

 

وی در ادامه ساختار سازمانی و نیروی انسانی شهرداری رشت را نیازمند تغییر و اصلاح دانست و گفت: طی هشت ماه اخیر تا حد زیادی هم در این زمینه موفق بوده ایم.

 

دکتر نصرتی با اشاره به اهمیت رعایت استاندارد در طرح و اجرای پروژه های شهرداری گفت: پروژه های شهرداری تا زمانی که مکان مناسب ، صلاحیت پیمانکار ، کیفیت اجرا و مانایی آنها مشخص نگردد، به مرحله اجرا نخواهد رسید.

 

 

اجرای پل کابلی در مصلی با دو برابر قیمت از جیب مردم به صلاح شهر رشت نیست

شهردار رشت مصلی را یک نماد اسلامی با معماری خاص معرفی کرد و افزود: تقاطع مصلی با یک پل کابلی نمیتواند نماد شهر رشت باشد، اجرای پل کابلی با دو برابر قیمت از جیب مردم به صلاح شهر رشت نیست و نباید مصلیدر پشت یک پل کابلی گم شود.

 

وی با اشاره به ابهام شهروندان در عدم اجرای پروژه های عمرانی شهری تصریح کرد: ما اجازه اجرای حتی یک پروژه بی کیفیت در سطح شهر را نداریم، ما نباید پروژه ای را اجرا کنیم که در آینده از اجرای آنها پشیمان شویم.

 

وی در خصوص عملکرد اتاق شکوفایی شهر رشت اذعان داشت: ما مدعی راه اندازی اتاق شکوفایی در رشت هستیم ، این اتاق با همراهی ۱۷۰ نفر از متخصصان این شهر شکل گرفت و با رای گیری از اعضا ۶ کارگروه شکل گرفت که این کارگروه ها برای شکوفایی شهر رشت در حال فعالیت هستند .

 

 

رویکرد اتاق شکوفایی مبتنی بر عدم شهر فروشی است

 

دکتر نصرتی رویکرد اتاق شکوفایی را مبتنی بر عدم شهر فروشی دانست و گفت: این اتاق با رعایت امانتداری، سعی در تسویه بدهی های شهر و ایجاد یک فضای امن بین اعضای شورا ، مدیریت شهری و استانداری کار را پیش می برد. به حتم در این مسیر ناملایماتی وجود دارد که ممکن است در عملکرد ما بی تاثیر نباشد.

 

شهردار رشت با تاکید بر اینکه لیاقت شهر رشت بسیار بالاتر از وضعیت موجود است، بیان کرد: با نیم نگاهی به کف شهر و بالابردن انتظار و همراهی مردم می توان به اهداف بلندپایه در توسعه شهری دست یافت.

 

وی در پاسخ به سئوال مربوط به نامطلوب بودن مبلمان شهری اذعان داشت: با توجه به اطلاع اصحاب رسانه از وضعیت شهرداری ما به تمام پیمانکارهای رفت و روب حمل زباله و فضای سبز بدهی سنگین داریم و سراغ هر کدام از اینها که می رویم با مطالبات آن ها با شهردای رشت مواجه می شویم. لذا برای اجرای هر پروژه ای باید حداقل ۲۵ درصد مطالبات آنان را پرداخت کرد و یا پیمانکار جدیدی را به کار گرفت که در شرایط فعلی پیمانکار جدید در این زمینه ورود نمی کند.

 

دکتر نصرتی در پاسخ در خصوص بدهی باقی مانده در شهرداری قزوین یادآور شد: در شهر قزوین برای تامین مالی انتشار اوراق مشارکت داده شد، بانک شهر بانک عامل بود و چهار برج مسکونی و تجاری شروع به کار و ساخته شد و کلا در مرحله اتمام سقف و سفت کاری و به اضافه ۱۵۰ میلیون سهام بانک شهر موجود است و همه حسابها ی فوق نه تنها بدهی نیست، بلکه سرمایه گذاری و تولید ثروت است.

 

شهردار رشت خاطرنشان کرد: پرداختن به گذشته شهر رشت یا قزوین دردی را درمان نخواهد کرد بدهی ها به هرحال باید پرداخت شود.

 

برگشت به کار ۱۴۳ قرارداد منجر به شکایت

دکتر نصرتی از برگشت به کار ۱۴۳ قرارداد منجر به شکایت خبر داد که در مراجع ذی صلاح و با توجه به مدارک موجود بررسی گردیده است .

وی در خصوص ارتباط شهرداری با بانک شهر تصریح کرد: بانک شهر بانکی است که مرتبط با سهامداران خود چون شهرداریهاست . این بانک تنها بانکی است که با اولویت در حال پوشش دهی به موضوعات شهرداری ها است.

 

رشت ، شهر اول ایران به لحاظ داشتن پرونده در دیوان عدالت اداری

 

شهردار رشت، رشت را شهر اول ایران به لحاظ داشتن پرونده در دیوان عدالت اداری عنوان کرد و گفت: شهرداری رشت دارای ۲۷۰۰ پرونده در دیوان عدالت است که این نیز باید آسیب شناسی شود.

 

وی در خصوص پیاده راه فرهنگی خاطرنشان کرد: در زمینه اصلاح و بهسازی پیاده راه فرهنگی طی ارسال نامه ای به شورا خواستار پذیرش بعد اجتماعی پارلمان محلی در پی جمع آوری تیرهای برق و اصلاح ساختار روشنایی و آب نمای میدان مرکزی شهر شدیم.

 

زیرساخت و شبکه معابر عمومی از پیش نیازهای پیاده راه است

 

دکتر نصرتی با تاکید براینکه زیرساخت و شبکه معابر عمومی از پیش نیازهای پیاده راه است، تصریح کرد: داشتن خیابان جایگزین یکی از پایه های اساسی در داشتن پیاده راه است. در شهر اصفهان از زمان تجهیز زیرساخت تا زمان راه اندازی پیاده راه ۴۵ سال طول کشید.

 

احساس نیاز فعالیت حوزه مدیریت ارتباط با رسانه در مجموعه مدیریت شهری

شهردار رشت با تاکید بر احساس نیاز فعالیت حوزه مدیریت ارتباط با رسانه در مجموعه مدیریت شهری یادآور شد: این تشکیلات در وزارتخانه ها و سازمانهای دیگر نیز وجود دارد، و این دلیلی بر قوی یا ضعیف کار کردن مسئولی نیست .از اول تیرماه با مکانیزم جدید پرداخت مطالبات رسانه های همکار با شهرداری را در برنامه های خود خواهیم داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه مدیر ارتباط با رسانه در حوزه شهرداری باید دارای تیم رسانه ای قوی باشد ، گفت: حوزه ارتباط بین الملل نیاز به صرف وقت بیشتری دارد و این حوزه تنها در یونسکو خلاصه نمی گردد.

 

شهردار رشت در خصوص طلب شهرداری از مجتمع آدینه گفت: این مجتمع فعلا پولی برای پرداخت طلب شهرداری ندارد .

 

مسعود نصرتی در ارتباط با راه اندازی سیستم زباله سوز در سراوان تصریح کرد: اعتبار و هزینه سیستم زباله سوز در استانهای همجوارتوسط دولت پرداخت میشد . دراستان گیلان نیز باید صفر تا صد هزینه این پروژه را دولتپرداخت می کرد. که متاسفانه تاکنون پرداختی نشده است.

 

وی در خصوص عملکرد رسانه های مکتوب و عدم پرداخت سندهای مالی به این رسانه ها گفت:

شورای شهر با نوشتن طرح و امضای اعضای شورا خواستار آن شدند تا تعیین تکلیف اسناد منتشره در مورد پرداخت نامعقول به برخی رسانه ها و کانال های خبری از پرداخت به رسانه ها جلو گیری شود.

 

شهردار رشت خاطرنشان کرد: از تیرماه رسانه های مجازی و مکتوب می توانند با تولید محتوای مناسب و نشر و بازنشر برنامه های متنوع کمک رسان مجموعه مدیریت شهری در ارتقاء شهر رشت باشند.

 

عدم وجود پلیس ساختمان با وجود ارجاع ۵۰۰ پرونده به کمیسیون ماده صد در ماه

 

شهردار در مورد پلیس ساختمان گفت:

این شهر با این سطح تا بحال پلیس ساختمان نداشته است. شهرداری رشت با این پیشینه واحد اجراییات و پلیس ساختمان ندارد و در ماه ۵۰۰ پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده می شود .

 

وی افزود: هفته گذشته با انتخاب مدیر اجراییات ۵ شهربان برای پنج منطقه و ۳۰ نیرو برای هر منطقه انتخاب شد. و همچنین مقرر شد علاوه بر تخصیص ۱۵ مزدای دو کابین ، بنیاد تعاون ناجا برای هر منطقه یک افسر در اختیار ما بگذارد.

 

 

 
 
 
 

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار