استاندار گیلان؛
تابناک / استاندار گیلان با اشاره به اینکه عناوین نباید ما را از مسیر خدمت به مردم غافل کند گفت: با خدای خود و مردم که خادم آنان هستم عهد بستم که به احدی رانت ندهم و برای حفظ حرمت خون شهدا با فساد و ویژه‌خواری مبارزه می کنم.
کد خبر: ۵۹۵۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱ 23 April 2018

تابناک / استاندار گیلان با اشاره به اینکه عناوین نباید ما را از مسیر خدمت به مردم غافل کند گفت: با خدای خود و مردم که خادم آنان هستم عهد بستم که به احدی رانت ندهم و برای حفظ حرمت خون شهدا با فساد و ویژه‌خواری مبارزه می کنم.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، مصطفی سالاری، استاندار گیلان (۲ اردیبهشت) در دیدار با جمعی از جانبازان، ایثارگران و فرزندان شاهد شاغل در استانداری و فرمانداری‌های تابعه گیلان با در این نشست با تبریک اعیاد شعبانیه با بیان اینکه به حرمت خون شهدا باید با رانت، فساد و ویژه‌خواری مبارزه کنیم اظهار داشت: اگر شخص استاندار هم بخواهد زمینه‌ی فساد و رانت را ایجاد کند باید در مقابلش ایستاد و تذکر داد و از هرگونه تبعیض جلوگیری کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه بعضاً با تقاضاهای برخی صاحب منصبان برای تبعیض بین افراد مواجه می‌شوم گفت: اگر استاندار از موقعیت خود در راستای فساد و رانت بهره ببرد قطعاً از جایگاه خود سوء استفاده کرده است.

وی با اشاره به اینکه مگر می‌تواند یک مسئول بدهکاری خود از جیب ملت پرداخت کند گفت: نباید جبران هزینه‌ی اسپانسرها را بدهیم و در این راستا شخصاً به هیچ وجه خلاف نمی‌کنم.

 

مگر می‌تواند یک مسئول بدهکاری خود از جیب ملت پرداخت کند! / نباید جبران هزینه‌ی اسپانسرها را بدهیم و در این راستا شخصاً به هیچ وجه خلاف نمی‌کنم! / قائل به این نیستم که برای حفظ صندلی استانداری چشمم را برروی فساد ببندم

 

وی با بیان اینکه برای ساکت شدن برخی افراد، به صورت خلاف قانون، شرع و وجدان، باج نمی‌دهیم گفت: با خدای خود و مردم که خادم آنان هستم عهد بسته‌ام که به احدی رانت ندهم و زمینه‌ی فساد را ایجاد نکنم و در این مسیر انتظارم این است که به صورت یکدل با هم در مقابل چنین جریانی بایستیم.

 

سالاری با اشاره به اینکه مردم در جهت مبارزه با فساد از ما انتظار دارند اظهار داشت: برخی از فرزندان شهدا و ایثارگران بیکار هستند اما عده‌ای با تبعیض افراد را بکارگیری می‌کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: ایجاد رقابت در بکارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی راهکار جلوگیری از تبعیض در این بخش است.

 

نماینده عالی دولت در گیلان به اظهارات برخی مبنی بر اینکه مدیران شفافیت ندارند اشاره کرد و افزود: در این مسیر ادعا نداریم که همه‌ی مدیران بی ایراد هستند اما معتقدیم در صورت مشاهده؛ اولین برخورد باید با آنان انجام گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند مبارزه با فساد مخصوص همراهان و اسپانسرهای آنان نیست گفت: با این روش عدالت و مبارزه با فساد محقق نمی‌شود و قطعاً فساد از نوع خوب و بد وجود ندارد.

 

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: به وا... قائل به این نیستم که برای حفظ صندلی استانداری چشمم را برروی فساد ببندم.

 

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از فساد هیچ محدودیتی قائل نیستم گفت: اگر در هر پستی بر خلاف نظر مردم و مصلحت آنان گام برداشته شود قطعاً غصب آن جایگاه محسوب می‌شود.

 

سالاری افزود: بیان انتظارات ایثارگران از جامعه و متقابل مردم از ایثارگران می‌تواند اثرات خوبی در پیشرفت اجتماع داشته باشد.

 

وی جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا را مایه‌ افتخار ایران اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: شهدا برای حفظ عزت و سربلندی کشور از جان خود گذشتند و اهداف و آرمان‌های آن کماکان جاری است.

 

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: تلاش در جهت اعتلای کشور، برقراری عدالت و رفع تبعیض، جزء وظایف غیر مادی همه‌ی افراد جامعه است و در این مسیر پیشتازی ایثارگران مورد انتظار جامعه است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز هم همانند دوران دفاع مقدس نیازمند ایثار و فداکاری هستیم گفت: در دوران دفاع مقدس ایثار به صورت مسلحانه بود و امروز نوع فداکاری تغییر کرده و به ازخودگذشتگی نیازمندیم.

 

استاندار گیلان وارد شدن آسیب به اخلاق و انسانیت جامعه را ضرری برای همه‌ی افراد اجتماع ارزیابی کرد و افزود: امروز برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی همه متعهد هستیم و از افرادی که در دورانی خوش درخشیدند، انتظار بیشتری می‌رود چون نگاه جامعه معطوف به آنان است.

 

وی با اشاره به اینکه خدمت به مردم صرفاً نیازمند جایگاه مدیریتی نیست خاطر نشان کرد: ارائه راهکار و پیشنهادات سازنده از سوی هر فردی چه در دستگاه‌های اجرایی و یا در هر سطح از اجتماع می تواند در مسیر خدمت رسانی به مردم راهگشا باشد.

 

دکتر سالاری با تأکید بر اینکه نباید ظرفیت‌های خود را محدود به مسئولیت سازمانی کنیم افزود: به کارگیری نیروهایی که در روزهای سخت خود به اثبات رساندند مورد توجه است و در استان گیلان نسبت به نقاط دیگر به صورت عملیاتی به اجرا درآمده است.

 

وی اظهار داشت: رفتار شایسته و برخورد صحیح با شهروندان از سوی ایثارگران می‌تواند اثر مضاعفی در جامعه داشته باشد و این اقدام محدود به داشتن قلم اداری نیست.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه انسان‌هایی طی دورانی از بخش های مختلف این کشور صیانت کردند تا امروز به این جایگاه برسیم گفت: هر شخصی در هر جایگاهی اگر غیر از تعالی کشور اقدام کند از موقعیت خود سوء استفاده کرده است.

 

وی خاطر نشان کرد: نگرش سیاسی در هر شخصی ممکن است وجود داشته باشد اما نباید داشتن منصب دلیلی برای تبعیض باشد.

 

استاندار گیلان با بیان اینکه در صورت مشاهده‌ی انحراف از سوی هر یک از مسئولان آن دسته از افرادی که برای صیانت از کشور تلاش کردند باید تذکر دهند افزود: اعمال نظارت، صرفاً با داشتن اهرم اجرایی نیست بلکه پاکی و راستگویی می‌تواند کلام نافذی برای مردم تلقی شود.

 

وی با اشاره به اینکه کم توجهی به این موارد مقاطعی موجب وارد شدن لطمه به جامعه می‌شود اظهار داشت: کار کردن برای مردم روز به روز سخت‌تر می‌شود چون عده‌ای با عناوین مختلف برای منفعت خود تلاش کردند.

 

دکتر سالاری با بیان اینکه معتقدیم نظارت ایثارگران بر بخش‌های مختلف به صورت قانونی و بدون هرگونه انتقام جویی است افزود: هر مسئولی اختیار خود را به صورت امانت از مردم گرفته است تا برای آنان کار کنند.

 

وی با اشاره به اینکه انتقاد، امر به معروف و نهی از منکر به خوبی می‌تواند از سوی جامعه‌ی ایثارگران مطرح شود گفت: اگر ایثارگران در صورت مشاهده‌ی تخلف تذکر ندهند برخی از جیب بیت‌المال برای خود استفاده می‌کنند.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه فداکاری دیروز ایثارگران برای این بوده بنا بر هر مصلحتی چشم خود را برروی فساد نبندیم گفت: مبارزه با فساد و عدالت خواهی رفتار جناحی و سیاسی را نمی‌طلبد.

 

وی با اشاره به اینکه در الگوهای مبارزه با فساد صاحب منصبان جایگاهی ندارند افزود: در این مسیر به منظور حفظ حرمت خون شهدا و مقام جانبازان در مقابل فساد خواهم ایستاد و امیدوارم همه با گام نهادن در مسیر تقوا از هرگونه رانت و ویژه‌خواری جلوگیری کنیم.

 

وی اظهار داشت: نظارت عموم مردم بر ما مسیر را برای اجرای عدالت بهتر و رفع تبعیض فراهم می‌کند.

 

در این مراسم برخی از ایثارگران، جانبازان و فرزندان معظم شهدا به بیان خاطرات و دیدگاه‌های خود در مسیر پیشرفت آرمان‌های انقلاب اسلامی پرداختند.

 

گفتنی است، تعداد 124 نفر از ایثارگران، جانبازان و فرزندان معظم شهدا در ستاد استانداری و فرمانداری‌های تابعه استان مشغول به خدمت هستند.

برچسب ها: استاندار گیلان
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
خدام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۱
شنیده ها از کاندید شدن آقای استاندار در بوشهر حکایت دارد
و خود استاندار داره خودش رو برای انتخابات مجلس آماده کرده و داره اسپانسر جمع میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
کذب محض است آقای اردبیلی
الهیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
استاندارهای قبلی گیلان رو ببینید آقایان طاهایی-صوفی-سلطانی فر-مرحوم قهرمانی- سعادتی-هاشم نیا-نجفی
این استاندار جدید میخواد استان رو به تفرقه و نفاق بیندازد
آقای روحانی کجایی ببین استاندارت چگونه به مردم بی احترامی کرد این آمده میخواهد دعوای قومی و قبیله ایی در استان بیندازد
عاقبت تفکر استاندارو خوب نمی بینم
خدام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
من یک گیلانی هستم وبه گیلان وبه گیلانی بودنم افتخار میکنم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
استاندار گیلان رو به هم ریختی
داری چی کار میکنی استاندار
یه کم هم از مدیرانه هم حزبیت بگو
بگو گیلان رو چی کار کردی
بیت المال رو چی کار کردن
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
ببینید اینها چه جوری ملته گیلان رو به جان هم انداختند
یکی میگه ترکی _ اردبیلی-یکی میگه تو تالشی-یکی میگه گیلکی و غیره
بابا این مسولین دارن قومیتهارو به جانه هم میندازن این عاقبته خوبی نداره اقوام متعدد در گیلان زندگی میکنند ترک گیلک تالش همشون انسانهای شریفی هستن باید متحد باشیم در سایه وبایت
کرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
از وزارت محترم اطلاعات به ویژه مدیر کل محترم اطلاعات گیلان در خواست مینماییم ریشه تفرقه اقوام و قومیتهای گیلان رو شناسایی وبه دستگاه محترم قضایی معرفی نمایید
مسولین بی کفایت جنگ قومیت انداختن توی گیلان دودش به چشم مردم میرود وبه نظام و حکومت اسلامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
استاندار این همه پولو از کجا آوردی
میلیاردر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار