پس از تذکر تلویحی استاندار گیلان به مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛
تابناک / استاندار گیلان از نحوه بررسی ، ساماندهی و نتیجه بخشی اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و سامانه کارا اظهار نگرانی کرد.
کد خبر: ۵۸۹۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱ 11 April 2018

تابناک / استاندار گیلان از نحوه بررسی ، ساماندهی و نتیجه بخشی اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و سامانه کارا اظهار نگرانی کرد.

 

نخستین جلسه سال را نمی خواهم با اوقات تلخی به پایان ببرم،با تکان دادن خود به مشکلات مردم برسید چرا که ظاهرا آمار ارائه شده نشان می دهد مردم را خوب اذیت میکنیم! / در کمیته های فنی انضباط وجود ندارد


استاندار عصر روز گذشته در نشست کارگروه رفع موانع تولید با تاکید بر اینکه تسهیلات مصوب و قانونی باید شغل و درآمد واقعی ایجاد کند گفت : آمار و گزارش های ارائه شده نشان دهنده وضعیت نگران کننده مراحل بررسی ، تصویب و اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و به ویژه تسهیلات روستایی و عشایری است.


مصطفی سالاری با اعلام نارضایتی از عملکرد اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود : مطرح شدن تنها 5/2 ( دو و نیم ) درصد پرونده های درخواست تسهیلات اشتغال روستایی در کمیته های فنی و ارجاع فقط 5 تا 6 درصد از تقاضاها به بانک یعنی در کمیته های فنی انضباط وجود ندارد.


وی خاطرنشان کرد : اعطای تسهیلات مصوب و قانونی باید شغل و درآمد واقعی ایجاد کند به انضمام اینکه مراحل جذب آن با سرعت کافی طی شود.


استاندار گیلان در ادامه ضمن تاکید بر برگزاری جلسه های تخصصی در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری و صنایع دستی ، افزود : در نشست بعدی اعضای کارگروه رفع موانع تولید انتظار می رود تغییرات محسوسی دیده شود.


مصطفی سالاری در پایان با اشاره به اینکه نخستین جلسه سال را نمی خواهم با اوقات تلخی به پایان ببرم خطاب به مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : بیشتر تلاش کنید و با تکان دادن خود به مشکلات مردم برسید چرا که ظاهرا آمار ارائه شده نشان می دهد مردم را خوب اذیت میکنیم.


در این نشست ضمن مطرح شدن مشکلات مختلف 7 شرکت تولیدی – صنعتی استان در حوزه های مختلف به ویژه کمبود منابع مالی و نقدینگی ، راه های رسیدگی به این مشکلات و رفع موانع حل آن بررسی شد و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط نظرات خود را مطرح کردند.

 

پس از تذکر تلویحی استاندار گیلان به مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، احمدی فرماندار رشت نیز عصر روز گذشته در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان رشت به ادعای رییس اداره تعاون رشت واکنش نشان داد.

 

احمدی در واکنش به ادعای رییس تعاون رشت: کندی کار و معرفی تنها سه طرح اشتغال به بانک غیرقابل‌توجیه است!

 

کندی کار و معرفی تنها سه طرح اشتغال به بانک غیرقابل‌توجیه است


فرماندار رشت با اشاره به ادعای مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت مبنی برکندی سامانه جهت ثبت‌نام طرح‌های اشتغال گفت: کندی کار و معرفی تنها سه طرح اشتغال به بانک غیرقابل‌توجیه است،

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان رشت اظهار کرد: افزایش میزان اشتغال در شهرستان از اهداف مهم کارگروه اشتغال شهرستان است که تحقق آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مجید متقی طلب با بیان اینکه ۱۸ طرح اشتغال‌زایی در سامانه پارک علم و فناوری ثبت‌شده است افزود: تمامی ممیزی‌های طرح‌ها انجام و آمادگی ورود به بازار کار دارد که ورود طرح‌های جوانان استان به بازار کار مصداق بارز تولید داخلی و ملی است که تحقق آن علاوه بر انجام اهداف کارگروه اشتغال، شعار سال جاری را نیز پوشش خواهد داد‌.

وی گفت: برخی از طرح‌هایی که از جانب پارک علم و فناوری حمایت‌شده جهت پیشرفت بیشتر نیازمند حمایت جانبی و اعتبارات استانی است.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت نیز با بیان اینکه طرح تکاپو با ۲۲۲ میلیارد تومان در زمینه اشتعال فراگیر اعتبار دارد اظهار کرد: در راستای اهداف طرح، چهار کمیته فنی برگزار و ۵۴ طرح در کمیته فنی مصوب شده است.

علی لقمانی با اذعان به اینکه از میان ۵۴ طرح، شش طرح مربوط به جهاد کشاورزی، چهار طرح میراث فرهنگی و ۲۰ طرح مربوط به صنعت و معدن است بیان کرد: شیلات با ۱۹ طرح، وزارت نفت با یک طرح و تربیت‌بدنی با چهار طرح مصوب شد که تاکنون سه طرح به بانک معرفی‌شده است.

وی با بیان اینکه حجم پرونده‌ها در کارگروه استانی موجب شد تا تنها سه طرح به کمیته فنی ارسال شود افزود: سامانه امکان ویرایش را به کمیته فنی نداده است و طرح‌ها جهت ویرایش باید از نو شروع به کار کند که این دور طولانی و اشکال سامانه‌ای منجر به‌کندی کارشده است.

احمدی با اذعان به اینکه حجم پرونده‌ها در کارگروه استانی انباشته‌شده است بیان کرد: به دستور استاندار نیاز به تشکیل بیشتر کارگروه جهت کم کردن حجم پرونده‌ها بیان‌شده که نویدبخش سرعت بیشتر در بررسی طرح‌های موجود خواهد بود.

فرماندار رشت نیز در این جلسه با اشاره به ادعای مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت مبنی برکندی سامانه جهت ثبت‌نام طرح‌های اشتغال گفت: کندی کار و معرفی تنها سه طرح اشتغال به بانک غیرقابل‌توجیه است، گردشگری یک مقوله مهم برای استان و جزو الزامات و اولویت استان است که اگر با شکل و سیاست جدید برنامه‌ریزی نشود گیلان یقیناً دچار مشکل خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم باب ویلا سازی را در استان بازکنیم نفعی برای گیلان نخواهد داشت خاطرنشان کرد: مدیران استانی باید بدانند که اولویت گردشگری با نتیجه اشتغال‌زایی باید از حالت سنتی خارج‌شده که می‌طلبد مجدانه از ظرفیت باارزش و خاص استان بهره‌مند شد.

سید محمد احمدی با انتقاد از اینکه بسیاری از طرح‌های ارجاع شده به دستگاه‌ها، موردبررسی قرار نمی‌گیرد گفت: شایسته است طرح‌هایی که به دستگاه‌ها ارجاع می‌شود جهت بازنگری و بررسی به کارگروه اشتعال شهرستان فرستاده شود.

 

منبع: تابناک
برچسب ها: فرماندار رشت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار