تابناک گزارش می دهد ؛
تابناک / چند روز گذشته بود که خبری با عنوان " شنیده ها حکایت از اضافه شدن حداقل 6 تا 10 نیروی غیر بومی دارد ؛ رمضانپور نرگسی: اگر کارمندی از شهرداری قزوین، تهران یا مشهد به شهرداری رشت آمده باشد را بعید میدانم و ما مقاومت می کنیم! از طریق رسانه تابناک منتشر شد.
کد خبر: ۵۳۱۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵ 29 November 2017
تابناک / چند روز گذشته بود که خبری با عنوان " شنیده ها حکایت از اضافه شدن حداقل 6 تا 10 نیروی غیر بومی دارد ؛ رمضانپور نرگسی: اگر کارمندی از شهرداری قزوین، تهران یا مشهد به شهرداری رشت آمده باشد را بعید میدانم و ما مقاومت می کنیم! از طریق رسانه تابناک منتشر شد.

 
در این خبر آمده بود :
 
شنیده ها از ساختمان شهرداری رشت حکایت از اضافه شدن حداقل 6 تا 10 نیرو از شهرداری هایی چون مشهد، تهران و قزوین دارد، در همین راستا احمد رمضانپور نرگسی، عضو شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: در برخی از شهرستان ها افرادی دارای تجربه کاری که اصالتاً گیلانی بوده و دارای سوابق خوبی چون شهرداری برخی شهرها هستند گاهاً به شهرداری رشت منتقل می شوند که در واقع استفاده شهرداری رشت از تجربیات آها برای خانواده شهرداری است و این موضوع ممکن است اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: افرادی اصالتاً گیلانی و رشتی در وزارت کشور یا شهرداری ها مشغول به فعالیت هستند و شاید با توجه به اینکه شهردار نیز غیر رشتی است و در این فرصت اندک هنوز آشنایی کامل از توانمندی های نیروهای منابع انسانی قطعاً نداشته است، شاید این احتمال وجود داشته باشد که افرادی آمده باشند و تقاضایی برای حضور در شهرداری رشت داشته باشند و ایشان هم با توجه به رزومه افراد تشخیص دهند که آنها می توانند به بدنه شهرداری رشت کمک کنند.

عضو شورای شهر رشت افزود: حال اما اینکه کارمندی از شهرداری قزوین، تهران یا مشهد بیاید به شهرداری رشت را بعید می دانم اتفاق بیفتد، نه تنها چنین موضوعی نباید رخ دهد بلکه ما نیز مقابل آن مقاومت خواهیم نمود.

رمضانپور در خصوص حجم بالای نیروهای شهرداری رشت نیز گفت: میزان بالایی از نیروهای شهرداری رشت مربوط به نیروهای شرکتی و حجمی هستند. اما این اتفاقی است که در گذشته رخ داده و بخاطر نبود برنامه سیستماتیک مشکلاتی نیز وجود دارد. برای مثال در گذشته افرادی که دارای تجربه بودند نادیده گرفته شده و افرادی با سوابق کاری بسیار کم به سادگی تبدیل به مدیر و معاون می شدند که این موضوع سبب سرخوردگی نیروهای باتجربه می شد و دیگر امیدی به ارتقا نیز وجود نداشت.
 
 
واکنش احمد رمضانپور نرگسی به انتشار این خبر
 
 
در پی انتشار خبری با عنوان «رمضانپور نرگسی: اگر کارمندی از شهرداری قزوین، تهران یا مشهد به شهرداری رشت آمده باشد را بعید میدانم و ما مقاومت می کنیم!» این عضو شورای اسلامی شهر رشت اعلام کرد: در این مصاحبه جمله «ما مقاومت می کنیم» از بنده نبوده است.

رمضانپور نرگسی با اعلام اینکه این امکان وجود دارد که شهردار رشت بنا بر نیاز مدیریت شهری از معدود افرادی با اصالت گیلانی و با تخصص خاص و تجربیات ارزشمند در شهرداری های دیگر، بهره ببرد تصریح کرد: شورای اسلامی شهر رشت، شهردار را برگزیده است و هیچ فردی حق دخالت در تصمیمات اینچنینی را ندارد و این بخش از سخنان بنده در آن مصاحبه منتشر نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود افزود: شهردار باید به تشخیص خود مدیران تحت امر را برگزیند تا بتواند پاسخگوی عملکرد خود در برابر اعضای شورا باشد.

رمضانپور نرگسی با تاکید بر به کار گیری تجربیات ارزشمند مدیران شهرداری رشت گفت: در برخی موارد ممکن است افراد تخصص و توانمندی خاصی داشته باشند و در چنین شرایطی ممکن است شهردار به تشخیص خود وجود این تخصص را برای مدیریت شهری ضروری بداند. 
 
 


منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار