در مراسم تودیع و معارفه استاندار بوشهر ؛
تابناک / محمدباقر سعادت عنوان کرد: لازم می دانم از تلاش صادقانه دکتر سالاری در بوشهر تشکر و قدردانی نمایم. زمانی که ایشان مسئولیت استان بوشهر را در دست گرفتند کشور دچار تحریم ها و شرایط ناگواری بود، اما ایشان با دلسوزی و تلاش و علاقه نسبت به توسعه استان و با همكاری دلسوزانه مردم و مديران توانست كارنامه قابل قبولی را از خود بر جای ...
کد خبر: ۵۱۰۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹ 17 October 2017
تابناک / نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان استان در آیین تکریم و معارفه استاندار بوشهر با اشاره به قدرت و همبستگی دولت ایران گفت: بار ديگر شاهد پيروزی عقل گرايی، تدبير و آينده نگری بر تندروی و پوپوليسم در خصوص موضوع برجام بوديم.


محمدباقر سعادت ادامه داد: شكست مفتضحانه رييس جمهور آمريكا و انزوای آنها در ميان جوامع بين المللی را به ايران اسلامی تبريک می گويم.

وی ضمن ابراز خوشحالی از انتصاب دو تن از فرزندان استان بوشهر، اظهار داشت: به عنوان رييس مجمع نمايندگان استان بوشهر از جناب دكتر روحانی رييس جمهور محبوب کشورمان، جناب رحمانی فضلی، وزير محترم كشور و هيئت وزيران به جهت انتصاب و انتخاب دو تن از فرزندان شايسته اين خطه آقای دکتر سالاری به عنوان استاندار گیلان و آقای مهندس تبادار به عنوان استاندار فارس تشكر و قدردانی می نمایم.

نماینده دشتستان افزود: همچنین به سبب انتخاب شایسته مهندس گراوند به عنوان استاندار بوشهر قدردانی می کنم، كه اميدواريم با توجه به سوابق، تجربیات و توانايی های ايشان در كنار آشنايی با فضای عمومی استان، بهره گيری از مشاوره دلسوزان و به كارگيری پتانسيل های موجود در استان سكاندار توانمند و موفقی برای هدايت استان بوشهر به سمت توسعه پايدار و شكوفايی مجموعه ی استان باشند.

دکتر سالاری توانست كارنامه قابل قبولی را از خود بر جای بگذارد

محمدباقر سعادت عنوان کرد: لازم می دانم از تلاش صادقانه دکتر سالاری در بوشهر تشکر و قدردانی نمایم. زمانی که ایشان مسئولیت استان بوشهر را در دست گرفتند کشور دچار تحریم ها و شرایط ناگواری بود، اما ایشان با دلسوزی و تلاش و علاقه نسبت به توسعه استان و با همكاری دلسوزانه مردم و مديران توانست كارنامه قابل قبولی را از خود بر جای بگذارد.

وی اضافه کرد: امیدوارم اکنون که توفیق خدمت در استان گیلان برای ایشان فراهم شده است موجبات رضایت مردم عزیز دیار ميرزا كوچک خان جنگلی را فراهم آورد.

از مطالبات مردم بوشهر توجه جدی به مبحث جوانان و اشتغال است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: از مطالبات مردم بوشهر توجه جدی به مبحث جوانان و اشتغال است که یکی از دغدغه های جدی مردم و خانواده ها می باشد. ما خواستار پیگیری سهم اشتغال بومی جوانان استان در صنایع نفت و گاز مستقر در استان هستیم.

سعادت ادامه داد: در استان بوشهر با جمعیت تقریبی یک میلیون و 170 هزار نفر و با داشتن ظرفیت های فراوان، متاسفانه سهمیه به کارگیری نیروهای بومی آنچنان که باید رعایت نشده است.

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: مردم بوشهر خواستار توجه ویژه به جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه عدالت محور استان و اتصال خط راه آهن هستند. از دیگر مطالبات ما توجه جدی به مشکل آب به ویژه در حوزه کشاورزی است که این روزها از سوی مردم مرتبا تکرار می شود.

 

سالاری: در این 4 سال بر عهد خود وفا کردم

مصطفی سالاری، استاندار سابق بوشهر و جدید گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه بر عهد خود در گشایش امور در  مدت 4 سال وفا کردم اظهار داشت: در مدت چهار سال مسئولیت استانداری بوشهر، همه توان و آبروی خود را برای خدمت به مردم استان به کار گرفتم و هیچ یک از مشکلات و ناملایمات مرا مایوس نکرد.

وی با بیان اینکه در این مدت جز راست و با زبان تکریم با مردم این استان سخن نگفتم  تصریح کرد: بالاترین سرمایه اجتماعی که در این مدت به دست آوردم رضایت مردم بود و مردم را همواره به عنوان کارفرمای خود می‌دانستم.

استاندار سابق بوشهر با اشاره به پیوند ناگسستنی با مردم استان بوشهر افزود: رسیدگی به مشکلات و تحقق مطالبات مردم در اولویت برنامه‌ها قرار داشت که یکی از آنها حل مشکل 40 ساله مردم روستاهای هلیله و بندرگاه در جوار نیروگاه اتمی بوشهر بود.

سالاری، افزایش معافیت ملوانی، تعیین تکلیف کالاهای همراه ملوان را از دیگر توفیقات دانست و خاطر نشان کرد: افزایش معافیت کالاهای ملوانی از 4 میلیون تومان برای هر نفر به 48 میلیون تومان و تصویب آیین‌نامه ته‌لنجی و کالای همراه ملوان از توفیقات این بخش است.

وی، احداث 500 کیلومتر بزرگراه، گازرسانی به شهرها و روستاها، توسعه اماکن ورزشی، مدرسه سازی و طرح تحول کشاورزی را از دیگر موفقیت‌های خود در استان بوشهر معرفی کرد و افزود: اجرای طرح تحول آبیاری کشاورزی با اعتبار 1600 میلیارد تومان و تصویب ساخت 11 دهکده گردشگری از دیگر موفقیات است.

 استاندار سابق بوشهر کاهش 40 درصد تلفات تصادفات جاده‌ای در  استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: ارتقای رتبه کنکور استان بوشهر از 20 به 16 از مهمترین توفیقات خود در استان بوشهر می‌دانم.

سالاری، ادامه طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به اینکه  مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی و آینده سازان دانش‌آموزان هستندباید طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان همچنان در اولویت برنامه‌های این استان قرار بگیرد.

وی ، آیت‌الله صفایی بوشهری،امام جمعه بوشهر و  آیت‌اله حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری را از سرمایه‌های مهم این استان  و کشور دانست و تاکید کرد: فضای همدلی، اخلاق، امنیت پایدارسبب توسعه و پیشرفت این استان شده است.

استاندار گیلان با اشاره به افزایش اعتبارات عمرانی استان بوشهر خاطر نشان کرد: اعتبارات عمرانی استان بوشهر در سال 1392 حدود 470 میلیارد تومان بود که این میزان  امسال به بیش از 1700 میلیارد تومان افزایش یافته است که آثار این افزایش اعتبارات در شهرها، روستاها و در بودجه دهیاری‌ها، شهرداری‌ها، تکمیل و افتتاح و اجرای پروژه‌های عمرانی در عرصه‌های مختلف می‌تواند مشاهده کرد.

سالاری، با تاکید بر حمایت از استاندار جدید بوشهر تصریح کرد: گراوند استانداری صادق، خلاق و با تجربه هستند که حمایت از وی باید مورد توجه قراربگیرد.

 
 
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار