کد خبر: ۴۲۳۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲ 14 May 2017

تابناک گیلان /  برانکو ایوانکوویچ حالا با ثبات‌ترین سرمربی لیگ شانزدهم است.

در لیگ شانزدهم فراز کمالوند با ثبات‌ترین سرمربی لیگ محسوب می شد. این مربی از اواسط لیگ چهاردهم سرمربی گسترش فولاد تبریز بود و تا همین هفته پیش شغل خود را حفظ کرد.

کمالوند پس از دو سال و نیم حضور روی نیمکت گسترش از این تیم جدا شد و مسیر آبادان را پیش گرفت. کمالوند و برانکو تنها سرمربیانی بودند که در لیگ چهاردهم هم هدایت همین تیم های فصل قبلشان( لیگ شانزدهم) را برعهده داشتند.

کمالوند و ایوانکوویچ در اواسط فصل ۱۳۹۴-۱۳۹۳ سرمربی تیمشان شدند، با این تفاوت که برانکو در اواخر فصل به پرسپولیس اضافه شد. این دو در لیگ پانزدهم هم در تیم هایشان باقی ماندند و با همان تیم ها لیگ شانزدهم را هم شروع کردند.

در شروع لیگ شانزدهم یحیی گل محمدی با ثبات‌ترین سرمربی لیگ بود، اما او پس از چند هفته از ذوب آهن کنار رفت و به حضور دو ساله‌اش در این تیم پایان داد.

پس از یحیی، عنوان با ثبات‌ترین سرمربی به کمالوند رسید و حالا برانکو ایوانکوویچ این عنوان را دارد با دو سال و یک ماه حضور روی نیمکت پرسپولیس.

اینکه در حال حاضر تنها یک مربی از لیگ چهاردهم همچنان با تیمش در لیگ ایران حضور دارد نشان دهنده بی‌ثباتی روی نیمکت های فوتبال ایران است. اینکه عمر بیشترین حضور روی نیمکت یک تیم در لیگ برتر ایران دو سال و چند ماه است آماری فاجعه بار محسوب می شود و آن را با ثبات مربیان در اروپا مقایسه کنید.

برانکو تنها مربی است که چهار فصل متوالی با یک تیم را تجربه می کند.

رضا مهاجری و امیر قلعه‌نویی هم تنها باز مانده های لیگ پانزدهم‌اند. قلعه‌نویی بعید است در تراکتورسازی بماند و مهاجری را باید بعد از برانکو با ثبات‌ترین سرمربی لیگ دانست که در لیگ هفدهم سومین فصل حضورش در پدیده را تجربه خواهد کرد.

وضعیت مجتبی حسینی و نعیم سعدوای در ذوب آهن و فولاد مشخص نیست، با این حساب علیرضا منصوریان، مجید جلالی، سیروس پورموسوی مربیانی‌اند که می توانند دومین فصل حضورشان روی نیمکت یک تیم را تجربه کنند.

گسترش فولاد، نفت آبادان و سایپا مربیان خود را عوض کرده‌اند. نفت تهران سرمربی ندارد. سیاه جامگان و سپاهان حدود دو ماه است که مربی جدید به خدمت گرفتند. وضعیت نیمکت ذوب آهن، تراکتورسازی و فولاد خوزستان هم روشن نیست.

همه اینها نشان می دهد که مربیان ایرانی و تیمهایشان اصلا به هم وفادار نیستند. این بی ثباتی مربیان یکی از دلایل اصلی افت تیمهاست.

برانکو اگر این فصل را به پایان برساند به با ثبات‌ترین سرمربی چند سال اخیر فوتبال ایران تبدیل می شود.

ثبات سرمربیان لیگ برتری:

بازمانده از لیگ چهاردهم؛

پرسپولیس- برانکو ایوانکوویچ: دو سال و یک ماه

بازمانده از لیگ پانزدهم؛

پدیده-رضا مهاجری: یک سال و ۹ ماه

تراکتورسازی-امیر قلعه نویی: یک سال و یک ماه*

بازمانده از لیگ شانزدهم؛

استقلال-علیرضا منصوریان: ۱۰ ماه

پیکان- مجید جلالی: ۱۰ ماه

استقلال خوزستانسیروس پورموسوی: ۱۰ ماه

فولاد خوزستان -نعیم سعداوی: ۱۰ ماه*

ذوب آهن -مجتبی حسینی: هفت ماه*

سیاه‌جامگان- اکبر میثاقیان: دو ماه و نیم

سپاهان- زلاتکو کرانچار: دو ماه

مربیان جدید؛

نفت آبادان- فراز کمالوند: -

سایپا- علی دایی: -

گسترش فولاد- لوکا بوناچیچ: -

نفت تهران: سرمربی ندارد

مربیانی که از لیگ یک آمدند؛

سپیدرود رشت- علی نظرمحمدی: ۱۰ ماه

پارس جنوبی جم- مهدی تارتار: ۹ ماه

* احتمال تغییر وجود دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار