تابناک / «شدت و قساوتی که قاتل سریالی هنگام ارتکاب قتل‌ها و مثله کردن اجساد قربانیان به خرج داده است، این فرضیه را مطرح ساخته که انگیزه واقعی قتل زنان تنها سرقت جواهرات آنها نبوده و ممکن است مسائل دیگری نیز دخالت داشته باشند که کارآگاهان هم‌اکنون سرگرم تحقیق در این باره نیز هستند.»
کد خبر: ۴۱۴۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷ 27 April 2017
تابناک / شدت و قساوتی که قاتل سریالی هنگام ارتکاب قتل‌ها و مثله کردن اجساد قربانیان به خرج داده است، این فرضیه را مطرح ساخته که انگیزه واقعی قتل زنان تنها سرقت جواهرات آنها نبوده و ممکن است مسائل دیگری نیز دخالت داشته باشند که کارآگاهان هم‌اکنون سرگرم تحقیق در این باره نیز هستند.»

«اهالی روستای «خشک اسطلخ» استان گیلان با گذشت چند روز از انتشار خبر دستگیری عامل قتل‌های سریالی زنان گیلانی، هنوز از شنیدن این خبر شوکه هستند. عامل قتل‌های سریالی که فرزاد نام دارد و ۴۰ ساله است، در اعتراف‌هایش گفته با کمک زن صیغه‌ای‌اش ۷ زن را به خلوتگاه خود کشانده و بعد از سرقت طلا و جواهراتشان همگی را از پا درآورده است. هر چند بر اساس اعترافات صورت گرفته مرد جنایتکار، همسرش تنها در انتخاب و شکار طعمه‌ها با شوهرش همکاری داشته و فقط شاهد یکی از قتل‌ها بوده است اما زن وشوهر تا انجام تحقیقات تکمیلی درباره جزئیات بیشتر ماجرا همچنان تحت بازجویی‌های فنی، پلیسی قرار دارند.
 
در همین حال یکی از بستگان نزدیک متهم اصلی قتل‌ها درباره مطالب انتشار یافته مبنی بر بازسازی صحنه قتل در روستای «خشک اسطلخ» به خبرنگار ما گفت: «تا آنجا که ما اطلاع داریم هنوز بازسازی صحنه انجام نشده و مأموران قرار است به زودی برای تشریح صحنه قتل توسط قاتل به روستا بیایند.»
 
وی گفت: «فرزاد تا کلاس اول راهنمایی درس خوانده و بعد از آن ترک تحصیل کرده بود. او در گذشته به ورزش «کونگ‌فو» می‌پرداخت و جوانی ریزاندام اما قوی بود.»
 
وی اظهارداشت: «همسر اول فرزاد پس از طلاق به همراه دخترش که هم‌اکنون ۱۱ ساله است، نزد خانواده‌اش بازگشت و با آنها زندگی می‌کند و آن طور که شنیده‌ایم با اطلاع از خبر جنایت‌های سریالی به شدت شوکه‌اند.»
 
انگیزه جنایت‌های سریالی
 
از سوی دیگر شدت و قساوتی که قاتل سریالی هنگام ارتکاب قتل‌ها و مثله کردن اجساد قربانیان به خرج داده است، این فرضیه را مطرح ساخته که انگیزه واقعی قتل زنان تنها سرقت جواهرات آنها نبوده و ممکن است مسائل دیگری نیز دخالت داشته باشند که کارآگاهان هم‌اکنون سرگرم تحقیق در این باره نیز هستند.
 
دهیار روستای محل زندگی قاتل سریالی نیز به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: حدود ۷ سالی می‌شد که فرزاد از روستا رفته بود. او هنگامی که در روستا زندگی می‌کرد، بسیار مؤدب بود و آزارش به کسی نرسیده بود. همسر اولش نیز از خانواده سرشناس و موجهی بود که در یکی از مناطق اطراف ما ساکن هستند. او طی سال‌های آخر زندگی در روستا با همسر و خانواده‌اش مشکل پیدا کرده و سرانجام روستا را ترک کرد و حضانت دخترش نیز به همسرش رسید.
 
وی درباره این که به نظر می‌رسد این مرد تحت تأثیر اعتیاد به شیشه مرتکب قتل‌ها شده باشد نیز گفت: شاید این‌گونه باشد اما هنگامی که در روستای ما بود هنوز اعتیاد نداشت یا اگر هم معتاد شده بود، آن قدر شدید نبود که از ظاهر و چهره‌اش قابل تشخیص باشد.
 
وی ادامه داد: خانواده فرزاد جزو ساکنان خوب و سرشناس روستا هستند و تاکنون کسی اتفاق ناخوشایندی را از آنها مشاهده نکرده است اما شایعه شده که او تحت تأثیر خیانتی که همسر صیغه‌ای‌اش به او کرده، با قصد انتقام از زنان مرتکب این جنایت‌ها شده است اما هنوز در این باره نمی‌توان به طور دقیق حرف زد و پلیس باید تحقیق کند.
 
یکی از اعضای شورای روستا نیز در این باره با اعلام این که روستا و ساکنانش هنوز در شوک این حادثه هستند، به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: «وقتی ماجرا را شنیدیم واقعاً شوکه شدیم. خانواده این مرد واقعاً انسان‌های خوب و شریفی هستند. برادران او از شخصیت‌های برجسته و صاحب مسئولیت‌های مهم در استان هستند. پدرشان هم مرد زحمتکشی است که در این سال‌ها کسی از او بدی ندیده است.»
 
یکی از همکلاسی‌های سابق فرزاد نیز به خبرنگار ما گفت: من و او روزها و سال‌های زیادی را با هم گذراندیم ولی در جوانی آدم بدی نبود. ما خاطرات خوبی از هم داریم. او وقتی برای کار به بندرعباس رفت به واسطه حضور یکی از نزدیکانش در کشتیرانی در آنجا کاری دست و پا کرده و مشغول شد. اما باور این که فرزاد دست به این جنایت‌ها زده باشد، برای همه ما شوک‌آور بود. او آدم خوبی بود. اهل شرارت و بدی به دیگران هم نبود. نمی‌دانیم بعد از جدایی از زن اولش برای او در ازدواج دوم چه اتفاقی افتاد که تبدیل به فردی جنایتکار شد و با آبروی خود و خانواده محترمش این چنین بازی کرد.
 
قاتل سریالی زنان سال ۱۳۸۷ در حالی که ۳۱ سال داشت، نخستین جنایت خود را مرتکب شده و بعد از قتل زن میانسال، جسدش را به انباری خانه پدری‌اش در روستای خشک اسطلخ برده و همانجا دفن‌اش کرده بود. قتل‌های دوم و سوم نیز در اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۸۸ رخ داد که در جریان این جنایت‌ها نیز دو زن دیگر به شیوه مشابه کشته شدند. اما همزمان با تولد فرزند این جنایتکار، تا حدود ۴ سال قتل‌های سریالی متوقف شد اما در سال ۱۳۹۵ بار دیگر جنایت‌هایش را از سر گرفت و این بار طی یک سال ۴ زن را پس از ریختن طرح دوستی کشت. فرزاد با این که با جابه‌جایی‌های مداوم محل زندگی‌اش سعی داشت ردی از خود بر جا نگذارد، سرانجام فروردین ۹۶ در تله پلیس گرفتار و به همراه همسر صیغه‌ای‌اش در یکی از محلات شهر رشت بازداشت شد. او تاکنون به قتل هفت زن اعتراف کرده و پلیس را به محل دفن اجساد قربانیانش برده است. با این حال تحقیقات تخصصی همچنان ادامه دارد.»

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار