کد خبر: ۳۷۴۰۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶ 07 February 2017


اخبار سلامت, درد مفاصل

درد مفاصل از شایع ترین بیماری ها در فصل زمستان است که می توان با انجام اقدامات ساده مانند پیروی از یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و دوش با آب گرم از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

پیروی از یک رژیم غذایی سالم از جمله راهکارهایی است که با رعایت آن می توان از درد مفصل پیشگیری کرد.

با مصرف یک رژیم غذایی سالم حاوی مقادیر زیادی سبزیجات، غلات، محصولات لبنی، حبوبات و میوه های فصلی می توان از درد مفصل جلوگیری کرد.

***مصرف خوراکی های مملو از ویتامین ها
افراد مبتلا به زانو درد و درد مفاصل عمومی باید خوراکی ها مملو از ویتامین های C،K، و D، مواد معدنی به ویژه کلسیم مصرف کنند. خوراکی هایی مانند اسفناج، کلم، گوجه فرنگی و پرتقال از منابع غنی ویتامین ها و مواد معدنی هستند.
۰
*** ورزش منظم
انجام حرکات کششی و ورزشی با وزنه های سبک برای افراد مبتلا به مشکلات زانو یا درد مفصل خوب است. ورزش منظم مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، ایروبیک و شنا نیز موجب تقویت عضلات زانو و بهبود انعطاف پذیری می شود.

*** پرهیز از دوش آب سرد
پرهیز از دوش گرفتن با آب سرد از دیگر راهکارها برای پیشگیری از درد مفصل است زیرا دوش آب سرد فرصت های ابتلای فرد به درد مفصل را افزایش می دهد. اما دوش گرفتن با آب گرم خشکی و درد زانو را که بطور شایع در افراد مبتلا به آرتریت مشاهده می شود، تسکین می دهد.

***حفظ وضعیت بدنی مناسب
به مردم اغلب توصیه می شود در هنگام انجام کارهای روزمره و کارهای خانه، حرکات بی خطر انجام دهند و از انجام حرکات سریع و تند به منظوری پیشگیری از بروز دردهای مفصلی در فصل زمستان بپرهیزند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار