هر کجا نامی از درگیری و اعتراضات غیرمتعارف است باید به دنبال یک عضو جبهه پایداری بود که احتمالا در آنجا حضور دارد حتی اگر چند روز بیشتر به پایان حضورشان نمانده باشد.
کد خبر: ۲۲۷۹۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶ 11 May 2016
روزنامه آرمان: هر کجا نامی از درگیری و اعتراضات غیرمتعارف است باید به دنبال یک عضو جبهه پایداری بود که احتمالا در آنجا حضور دارد حتی اگر چند روز بیشتر به پایان حضورشان نمانده باشد. 

کوچک زاده در این روزها تغییری در مشی خود نداده است و اگر دیروز با یک نماینده به جر و بحث می‌پرداخت امروز اما رئیس مجلس را خطاب قرار می‌دهد و می‌پرسد که چرا اورا تحقیر کرده است! تحقیر در ادبیات دلواپسان واژه‌ای آشناست چرا که برخی در این جریان برنامه‌ای برای تحقیر دیگران دارند و اگر کوچک‌زاده از این بخش دلواپسان جدا باشد،حتما متوجه رفتار دلواپسانی که درصدد تحقیر دیگران هستند شده است و برای همین بود که وقتی دیروز از لاریجانی پرسید چرا مرا تحقیر کرده‌ای چشمان آگاهان به مشی دلواپسان از تعجب گرد شد.

 او که در آخرین نطق خود در مجلس نهم گفته بود : « آنچه در این ۱۲ سال در این دنیا (آخرت با خداست، به شما مربوط نیست) نصیبم شده فحش و تهمت و ناجوانمردی و هتاکی بوده که در پوشش هواداران مدعیان «ادب مرد به از دولت اوست» و «زنده‌باد مخالف»، روانه من شده است.» دیروز لاریجانی را به رفتار ظالمانه متهم کرد که چرا فولادگر زودتر از او تذکر داده است. جالب است او مظلومانه خود را فردی نامید که دستش کوتاه است! 

مهدی کوچک‌زاده دیروز خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: از زمانی که بحث طرح منع تبلیغات مضر آغاز شد اسم من در ردیف اول تذکردهندگان است. در حالی که اسم آقای فولادگر نفر هشتم است و به ایشان اجازه داده شد که تذکرشان را مطرح کنند و به بنده اجازه ندادند. اعتراضی هم نبود. وی ادامه داد: اعتراض بنده به این است که شما طبق ماده ۱۸ سوگند خورده‌اید که بی‌طرفی را رعایت کنید. من هم مدعی نیستم که شما به عمد این کار را کرده‌اید اما شما رئیس یکی از سه قوه در جمهوری اسلامی هستید. 

شان این جایگاه ایجاب می‌کند که ظالمانه کسی را تحقیر نکنیم. کوچک‌زاده گفت: این تریبون در اختیار شماست و پس از عرایض بنده نیز در اختیار شما باقی خواهد ماند؛ شما به من گفتید که تذکر دکمه و ضابطه دارد. وی ادامه داد: یک مشت فاسد و نفوذی می‌نویسند در رسانه‌ها که کوچک‌زاده فرق دکمه و تذکر را نمی‌داند؛ اشکالی ندارد اما شما که یک آیت‌ا...‌زاده و رئیس قوه در جمهوری اسلامی هستید باید بدانید که اصل اداره مجلس ضابطه دارد و نباید تبعیض قائل شویم. حال قائل شدید ما گذشت کردیم چرا تحقیر می‌کنید؟

 یعنی من فرق اینکه تذکر دکمه دارد یا ضابطه دارد را نمی دانم؟ نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به لاریجانی گفت: چرا از این تریبون سعی می‌کنید کسانی را که دستشان کوتاه است را تحقیر کنید؟ وی اضافه کرد: ای کسانی که به ما می‌گویید چرا حرف نزدید، اعتراض نکردید و در مقابل این موضوع سکوت کردید؟ یکی از دلایلش همین است رئیس قوه دوست ندارد ما صحبت کنیم و اگر صحبت کنیم تحقیرمان می‌کند.

پاسخ لاریجانی: نیاز به پاسخ نیست!


علی لاریجانی در توضیح گفت: خودتان فرمودید جواب ما مسموع نیست پس دیگر نیاز به جواب نیست. البته من نفهمیدم کجای حرف من تحقیرآمیز بود؟ وی اظهار داشت: من نمی‌دانم شما امروز چه حالی دارید که اینقدر ناراحتید. من که چیزی به شما نگفتم. رئیس مجلس گفت: شما هرچه از دهان‌تان در می‌آید می‌گویید و اگر کسی جواب‌تان را بدهد می‌گویید تحقیر کرد؛ من برای شما خیلی متاسفم که تحمل پاسخ ندارید. شما مطلبی را گفتید و من صبر کردم تا همه حرف‌هایتان را بزنید. 

وی افزود: شما تقاضای تذکر داشتید و مسئول تذکر آقای بذرپاش است؛ ممکن است بذرپاش توضیحی داشته باشد چه ربطی به من دارد؟ رئیس مجلس گفت: شما تذکر بعدی می‌خواستید بدهید و من گفتم تذکر روش دارد اما شما مرتب داد می‌زدید، این کجایش تحقیر است؟ما به دوست نماینده‌ای بگوییم شما بلند نشو داد بزن چراکه تذکر روش دارد؛ خب برادر عزیز من اگر همه بلند شود و داد بزند آیا می‌توان مجلس را اداره کرد. این روش‌تان درست نیست حداقل در پایان این دوره روش‌تان را درست کنید.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار