مدیرعامل توزیع برق گیلان خبر داد
مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: برق ادارات و دستگاه های دولتی پر مصرف پس از صدور اخطار در صورت بی‌توجهی به مقوله مدیریت مصرف انرژی قطع میشود
کد خبر: ۱۱۱۲۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۳ 26 June 2023

به گزارش تابناک گیلان محمدتقی مهدی زاده در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: با پایش دقیق و رصد هوشمند مصرف برق ادارات، برق ۲۸ اداره و سازمان در استان گیلان که الگوی صحیح مصرف برق را رعایت نکردند، قطع شد و تاکنون ۳۶۶ اداره اخطار قطع برق دریافت کردند.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم مدیریت مصرف برق را از دستگاه‌های زیرمجموعه‌اش آغاز کرده است، افزود: اگر ادارات و سازمان‌هایی که از این شرکت اخطار دریافت کرده اند، الگوی مصرف برق را رعایت نکنند، در مرحله نخست برق آنها قطع و در صورت تکرار، علاوه بر معرفی به مراجع ذیصلاح، اسامی این نهادها از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به فعالیت مستمر و جدی اتاق پایش این شرکت و گروه‌های نظارت بر مصرف برق ادارات گفت: ادارات باید در ساعت‌های اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ در مصرف برق صرفه جویی کنند.

مهدی زاده، تغییر ساعت کار ادارات و رعایت الگوی صحیح مصرف را برای گذر از تابستان امسال تاثیرگذار دانست و ادامه داد: لازم است ادارات با استفاده بهینه از روش‌های جایگزین، تنظیم دمای کولرهای گازی روی دمای ۲۴ درجه، استفاده از روشنایی طبیعی روز در ساعات اداری و خاموش کردن سیستم های سرمایشی یک ساعت مانده به پایان وقت اداری، در ساعات اوج بار، این شرکت را جهت خدمت رسانی مطلوب تر به مشترکین یاری رسانند.

وی تصریح کرد: با اجرای برنامه‌های گذر از پیک تابستانه و کنترل پذیر کردن مشترکین از راه دور، پرمصرف‌ها محدود می‌شوند که این کار به پایداری شبکه و قطع نشدن برق سایرین به ویژه مشترکین خانگی و صنایع کمک می‌کند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان ضمن قدردانی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان استان که اقدام به کاهش مصرف برق نموده‌اند افزود: ادارات، سازمان ها و صنایع استان می توانند در زمان های اوج مصرف برق با استفاده صحیح و به موقع از ظرفیت تولیدی دیزل ژنراتورهای خود برای مهار پیک بار تابستان سال جاری و تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین، کمک شایانی به این شرکت نمایند

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار