استاندار گیلان
استاندار گیلان با اذعان به اینکه کیفیت پخت نان در استان به هیچ عنوان رضایت بخش نیست، گفت: هیچ نانوایی در این استان حق تعطیلی را نداشته و باید نان‌ را با بهترین کیفیت در اختیار مردم قرار دهد.
کد خبر: ۱۱۱۱۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰ 23 June 2023

به گزارش خبرنگار تابناک گیلان اسدالله عباسی عصر امروز در مراسم شکرانه برداشت برگ سبز چای در شهر واجارگاه شهرستان رودسر با حضور آحاد مختلف مردم، چایکاران، باغداران و مدیران برخی از کارخانجات چای با بیان اینکه حضور در بین مردم برای بنده یک افتخار است، اظهار کرد: بنده خود را جزئی از همین مردم می‌دانم و همواره با حضور در بین مردم در تلاشم تا به عنوان خدمتگزار شما به حل مشکلات نقاط مختلف گیلان بپردازم.

وی با اشاره به نقش شهر واجارگاه در تولید انواع محصولات کشاورزی و به ویژه چای گفت: واجارگاه نقش بسیار ارزنده‌ای در تولید چای، پرورش نخبگان و فعالیت در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دارد که نشان دهنده اهمیت این منطقه از گیلان است.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از برگزاری شکرانه برداشت چای بعد از چندین سال در کشور بیان کرد: تولید چای سختی‌های خاص به خود را دارد ولی باید شکرگزار پروردگار بابت نعمت‌های داده شده به این استان از جمله چای باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم توجه به برندسازی محصولات کشاورزی و عرضه آن در بازارهای هدف افزود: اکنون برندهای مختلف در حال توزیع چای واجارگاه در سطح کشور هستند که می‌تواند به خوبی چای این منطقه را به همگان معرفی کند.

عباسی نقش افتتاح دفتر پست چای در واجارگاه را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: امروز به شکرانه برداشت جای دفتر پستی چای واجارگاه افتتاح شد که نقش مهمی در رشد اقتصادی این منطقه دارد زیرا ۱۶ هزار کاربر در پست مشغول به فعالیت هستند که قادرند چای واجارگاه را خریداری و مصرف کنند.

وی با بیان اینکه توجه به بازرگانی محصولات کشاورزی از جمله چای منجر به ایجاد اشتغال پایدار در بین اهالی منطقه و بومیان می‌شود، گفت: یکی از مشکلات ما در چند وقت اخیر بازرگانی چای بوده ولی در سال جاری تلاش کردیم با افزایش ۶۰ درصدی قیمت چای به توسعه و رونق تولید این محصول کمک کنیم.

به گفته استاندار گیلان، دولت سیزدهم حامی چای و چایکاران بوده و بنده هم به عنوان خدمتگذار مردم از هیچ تلاشی برای توسعه و تحقق شعار سال یعنی رشد تولید در عرصه کشاورزی دریغ نخواهم کرد.

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به ایجاد زنجیره ارزش افزوده در محصولات کشاورزی تولید شده در گیلان بیان کرد: امسال سال افزایش تولید است و بنده موظف هستم از تولیدات استان و تولیدکنندگان حمایت کنم تا زنجیره ارزش ایجاد شود.

وی با اشاره به ایجاد ۱۰ زنجیره ارزش افزوده برای ۱۰ محصول کشاورزی در گیلان تصریح کرد: تلاش کردیم تا زنجیره ارزش را در تمامی محصولات کشاورزی ایجاد کنیم و در نمایشگاه تهران هم ۱۰ زنجیره ارزش برای ۱۰ محصول کشاورزی استان معرفی شد که ثمره آن افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه تولید بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان از کاهش ۲ درصدی تورم در گیلان به نسبت میانگین کشوری خبر داد و افزود: یکی از اهداف دولت سیزدهم کاهش نرخ تورم در کشور است، از این رو در این استان هم با تلاش‌های صورت گرفته نرخ تورم ۲ درصد به نسبت میانگین کشوری کاهش پیدا کرده است.

عباسی با بیان اینکه مردم باید تحقق شعار سال را در جامعه حس کنند، تصریح کرد: اخیرا متوجه شدیم که در برخی مناطق برخی از فروشندگان و تولیدکنندگان در حال تلاش برای افزایش قیمت هستند، لذا به آنان هشدار می‌دهم دست به جیب مردم نبرند در غیر این صورت با آنان‌ به سختی برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به پخت نان با کیفیت توسط نانوایی‌ها در گیلان بیان کرد: امروز جلسه‌ای در خصوص وضعیت توزیع آرد و کیفیت نان پخت شده در گیلان داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که کیفیت پخت نان در استان به هیچ عنوان رضایت بخش نمی‌باشد.

به گفته استاندار گیلان، هیچ نانوایی در این استان حق تعطیلی نانوایی را نداشته و باید نان را با بهترین کیفیت در اختیار مردم قرار دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار