بیانیه شهردار وریس شورای کومله در محکومیت اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسداران
کد خبر: ۱۰۸۸۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶ 22 January 2023

بیانیه شهردار وریس شورای کومله در محکومیت اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسدارانبیانیه شهردار وریس شورای کومله در محکومیت اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسدارانبیانیه شهردار وریس شورای کومله در محکومیت اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسداران

شهردار وریس شورای اسلامی شهر کومله در محکومیت مصوبه ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱ پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را قرائت کرد.

به گزارش تابناک گیلان متن بیانیه به شرح زیر است:

 

پارلمان اروپا در اقدامی نابخردانه در روز ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱، در قطعنامه ای ضمن حمایت و همراهی با اغتشاشگران و جریانات معاند ضد ایرانی از شورای اروپا خواسته است که مقامات کشورمان را در فهرست تحریم ها قرار داده و همچنین از این شورا خواسته است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین را در فهرست گروه های تروریستی این اتحادیه قرار دهد.

شهردار وریس شورای اسلامی کومله این تصمیم پارلمان اروپا را مبتنی بر اطلاعات نادرست، قضاوت های غلط و تحت تأثیر اغراض سیاسی و ضدایرانی می دانیم و این مصوبه را به شدت محکوم می کند.

روشن است اکنون که مخالفان ایران در پروژه ناامن سازی کشور ناکام مانده اند، تلاش می کنند با این اقدامات بی اساس، فشار سیاسی و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران وارد کنند. هرچند این غیرقابل انکار است که پایه های مقبولیت نظام در میان مردم ایران مستحکم است و این فشارها نمی تواند برای آنها آورده ای داشته باشد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین نهادی برآمده از دل مردم ایران بوده که ضمن حراست از منافع ملی، نقشی ماندگار و انکارنشدنی در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا ایفا کرده و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، عزیز دل مردم ایران در این راه با ایثار جان خود، امنیت و عزت مردم منطقه را ارتقا بخشید.

معرفی سپاه پاسداران به عنوان یک رکن حاکمیتی و دفاعی ملت و دولت ایران تحت اتهام تروریسم، ضمن آن که نقض مقررات بین المللی از جمله قاعده منع مداخله در امور داخلی دیگر کشورها و احترام به حاکمیت دولت ها است، رویه ای تنش زا و خطرناک است که حتما با واکنش قاطع مجلس شورای اسلامی مواجه خواهد شد که عواقب منفی با نهادهای وابسته به سازمان های نظامی اتحادیه و کشورهای اروپایی را در پی خواهد داشت. مجلس در این زمینه تدابیر تقنینی دقیقی را طراحی کرده و آن را به جریان انداخته است.

نقض قواعد حقوق بین الملل در قطعنامه پارلمان اروپا، بار دیگر تأثیرپذیری این نهاد از جریانات ضد ایرانی و استانداردهای دوگانه آنها در اجرای موازین حقوق بین الملل را نشان می دهد و تنفر ملت ایران را نسبت به مدعیان دروغین اخلاق و دیپلماسی را به نمایش گذاشت و در صورتی که مفاد آن مورد ابرام شورای اروپا و یا اجرا توسط کشورهای اروپایی قرار گیرد، عواقب منفی آن متوجه بانیان این اقدام جاهلانه خواهد بود
دکترمنوچهر مهدی پور شهردار کومله
صادق عظیمی ریس شورای شهر کومله

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار