کد خبر: ۱۰۸۶۶۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۰ 10 January 2023

صادرات مرکبات و کیوی به چین و هند آغاز شدصادرات مرکبات و کیوی به چین و هند آغاز شدصادرات مرکبات و کیوی به چین و هند آغاز شد

صادرات مرکبات به چین و کیوی به هند آغاز شده و صادر کنندگان می‌توانند از طریق معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به ثبت نام و اظهار در سایت گمرک چین اقدام و پس از تأیید سازمان حفظ نباتات کشور، صادرات را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار تابناک گیلان نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی از آغاز صادرات کیوی و مرکبات به چین و هند خبر داد.

حجت الاسلام محمد صفری ملک میان در حاشیه نشست با معاونین وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادر کنندگان می‌توانند از طریق معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به ثبت نام و اظهار در سایت گمرک چین اقدام و پس از تأیید سازمان حفظ نباتات کشور، صادرات را انجام دهند.

صفری افزود: ویژگی کیوی شمال ایران قابل مقایسه با برندهای معتبر جهانی است و ایران رتبه چهارم دنیا در صادرات کیوی را دارد.

وی با تاکید بر حمایت همه جانبه از باغداران گفت: با رعایت استاندارد‌های لازم و کیفیت بخشی به محصول کیوی و مرکبات زمینه صادرات این محصول‌ها فراهم شده است.

نماینده رودسر و املش با بیان اینکه اولین محموله پرتقال به چین صادر شده است، افزود: گیلان هفت هزار باغدار دارد و در سال بین ۱۵۵ تا ۱۶۰ هزار تن کیوی برداشت میشود

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار