کد خبر: ۱۰۸۶۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۲ 09 January 2023

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی ذخیره آب پشت سد سفیدرود، گفت: رعایت تقویم زراعی و توجه به توصیه‌ها توسط کشاورزان به پیشبرد کار کمک می‌کند.

به گزارش تابناک گیلان وحید خرمی شامگاه یکشنبه در گفت‌وگوی ویژه خبری با شبکه استانی باران، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۹ میلیون متر مکعب در پشت سد سفیدرود آب ذخیره شده است که در مقایسه با سال گذشته تقریباً نصف است.

وی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی ذخیره آب پشت سد سفیدرود، افزود: با ادامه روند کاهش بارش‌ها قطعاً در آبخور سد برای سال زراعی جدید با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت آب در سال گذشته، بیان کرد: تجربه سال گذشته در حوزه مدیریت آب کشاورزی بسیار ارزشمند است و این تجربه می‌تواند چراغ راه ما باشد.

خرمی با بیان اینکه لایروبی انهار اوایل اسفندماه آغاز می‌شود، گفت: با توجه به شرایط بحرانی آب، نوبت بندی توزیع آب در سال زراعی پیش رو بیشتر خواهد شد.

وی با تاکید بر رعایت تقویم زراعی از سوی کشاورزان، افزود: رعایت تقویم زراعی و توجه به توصیه‌های جهاد کشاورزی از سوی کشاورزان به پیشبرد کار کمک می‌کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار