کد خبر: ۱۰۵۷۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۴ 23 July 2022

آغاز برداشت خوشه‌های طلایی برنج از شالیزارهای گیلان با حضور استاندار در خمام

برداشت خوشه‌های طلایی برنج در سال زراعی جاری از شالیزارهای گیلان با حضور اسدالله عباسی استاندار؛ در روستای فرشکی از توابع بخش چوکام شهرستان خمام آغاز شد.

 

بگزارش خبرنگار خبرگزاری تابناک گیلان برداشت خوشه‌های طلایی محصول برنج از شالیزارهای گیلان، در سال زراعی جاری با حضور اسدالله عباسی استاندار و جمعی از مسئولان، عصر امروز (شنبه) در روستای فرشکی از توابع بخش چوکام شهرستان خمام آغاز شد.

 

نماینده عالی دولت در گیلان در آئین نخستین دروی محصول برنج در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه با تمام وجود احساس شعف و نشاط برای برداشت حاصل دست رنج کشاورزان را دارم، گفت: در روزهای ابتدایی و آغاز فصل زراعی با توجه به مشکل کمبود آب و نظر کارشناسان حوزه کشاورزی و آبیاری مبنی برعدم کاشت بخشی از مزراع برنج گیلان، بسیار نگرانی وجود داشت که نکاشتن مزراع گیلان قابل قبول نبود.

 

اسدالله عباسی با بیان اینکه به عنوان استاندار بومی با درک رنج و زحمت کشاورزان، با توکل به خداوند متعال، اجازه نکاشتن مزارع را ندادم، افزود: اکنون با نام خداوند روزی دهنده و به یاد شهدا و امام شهیدان، به مبارکی برداشت خوشه‌های طلایی برنج توسط برنجکاران زحمتکش این منطقه شروع شده و امیدوارم این اقدام، پراز برکت برای همگان باشد.

 

وی ادامه داد: با تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت آب کشاورزی به فضل الهی با تلاش شبانه روزی مسئولان و همراهی و همدلی مردم، شاهد برداشت محصول برنج هستیم.

 

استاندار گیلان ابراز امیدواری کرد: امسال تولید برنج در استان گیلان در واحد سطح افزایش داشته باشد و برنج مرغوب و با کیفیتی استحصال شود.

 

وی با اشاره به تولید ارقام پرمحصول جدید بیان کرد: نیاز است تحقیقات لازم صورت پذیرد تا ارقام پرمحصول جدید بتواند از نظر کیفیت و قیمت همانند ارقام بومی نظیر برنج هاشمی که خواستگاهش شهرستان خمام است، رقابت کند.

 

عباسی به همه کشاورزان خدا قوت گفت و افزود: همچنان پشتیبان همه کشاورزان گیلانی در زمینه تولید محصولات مختلف همچون برنج و چای هستیم و همه تلاشگران این حوزه، مورد حمایت برنامه‌های دولت سیزدهم هستند.

 

وی همچنین با تشریح اقدامات انجام شده در قرارگاه جهادی مدیریت آب کشاورزی گفت: در سال زراعی جدید ضمن امید به افزایش نزولات آسمانی، برنامه‌های دقیقی برای اصلاح زیرساخت‌های آبرسانی به مزارع در دستور کار مدیران قرار خواهد گرفت تا کشاورزان نگرانی سال زراعی جاری را نداشته باشند.

 

 

وی از همراهی رسانه‌ها بویژه صدا و سیما برای اطلاع‌رسانی مناسب و مداوم به کشاورزان در خصوص اجرای زمانبندی فصل زراعت قدردانی کرد و افزود: جهاد کشاورزی و همه دستگاه‌های متولی باید تمام قد در خدمت کشاورزان باشند.

 

وی همچنین با حضور در منزل شهید رجبعلی شعبانپور در روستای فرشکی خمام، با پدر و خانواده معظم این شهید والامقام دیدار و گفت و گو کرد.

 

محرمعلی شعبانپور پدر شهید والامقام رجبعلی شعبانپور که از برنجکاران روستای فرشکی شهرستان خمام است، با ابراز خرسندی از حضور استاندار در آیین برداشت برنج در این روستا، از زحمات و اقدامات جهادی عباسی در خصوص مدیریت آب کشاورزی در سال زراعی جاری قدردانی کرد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار