افتتاح همزمان ۳۳ طرح سالمسازی در سواحل گیلان
کد خبر: ۱۰۵۳۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹ 27 June 2022

با حضور استاندار گیلان در تالش، ۳۳ طرح سالمسازی در شهرستان‌های ساحلی همزمان به بهره برداری رسید.

به گزارش تابناک گیلان ؛ استاندار گیلان در حاشیه این مراسم بر استفاده از ظرفیت دریا پس از آزادسازی نوار ساحلی و همچنین اجرای برنامه‌های نشاط افزا در کنار رعایت هنجار‌های اجتماعی در سواحل تأکید کرد.
دکتر اسدالله عباسی در مراسم افتتاح همزمان طرح‌های تجمیعی فرهنگی و سالم سازی شهرستان‌های ساحلی استان که در شهرستان تالش و با استقبال پرشور مردم برگزار شد؛ با یادآوری دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر آزادسازی سواحل از تصرفات برای در اختیار قرار دادن ساحل به مردم گفت: از همان ابتدا مقرر بود که بسته‌های فرهنگی هم برای هم‌وطنان در نظر گرفته شود.
وی افزود: عرضه تولیدات فرهنگی، استقرار بازارچه‌های صنایع دستی، رعایت هنجارها، حجاب و عفاف در کنار تفریحات سالم و استفاده از ظرفیت‌های ساحل باید در ۳۳ طرحی که امروز در شهرستان‌های مختلف با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری‌ها افتتاح می‌شود، مورد توجه قرار گیرد.
استاندار گیلان نشاط افزایی عمومی و خوشحالی و آرامش مردم را از اهداف راهبرد‌های فرهنگی در سواحل دانست و گفت: فرهنگ اصیل و متمدن ایرانی اسلامی، ریشه در گیلان و باور‌های مردم این استان دارد و همواره استوار خواهد بود.
دکتر اسدالله عباسی با یادآوری اینکه همواره گردشگران از میزبانی و مهمان‌نوازی گیلانیان به نیکی یاد می‌کنند، تصریح کرد: سواحل متعلق به همه مردم است و رعایت حرمت‌ها و هنجار‌های اجتماعی مورد تأکید است.
وی با بیان اینکه حفظ امنیت جانی افرادی که از سواحل استفاده می‌کنند مهم است، عنوان کرد: باید از مکان‌هایی که شنا در آن‌ها مجاز اعلام شده، استفاده شود.
استاندار به برپایی غرفه‌های عرضه صنایع دستی و تولیدات سنتی در کنار ساحل اشاره و اضافه کرد: شهرداری و شورا‌های اسلامی باید امکان برپایی دائمی این غرفه‌ها را فراهم کنند.
دکتر اسدالله عباسی فراهم‌سازی امکانات رفاهی در سواحل را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: هدف متولیان امر، باید تامین آرامش برای مردم و ماندگاری خاطراتی خوش از سفر به گیلان برای گردشگران باشد.
وی همچنین با اشاره به حضور نیرو‌های امدادی، خدمات‌رسان و منجیان غریق در سواحل افزود: رئیس‌جمهوری و وزیر کشور پیوسته بر هم‌افزایی همه دستگاه‌ها برای نشاط افزایی و بهره‌مندی همگان از سواحل پس از آزادسازی تأکید دارند.
برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و اجتماعی در ساحل دریا در راستای شکوفایی ذهن خلاقانه کودکان، نوجوانان و نسل جوان با استفاده از ظرفیت معلمان و مربیان از دیگر مواردی بود که مورد تاکید استاندار گیلان قرار گرفت.
در این مراسم که معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان نیز حضور داشت؛ برنامه‌های متعدد فرهنگی و بازی‌های بومی محلی اجرا شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار