مدیر کل تعاون گیلان مطرح کرد؛
رشت- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به ایجاد شغل در قالب مشاغل خانگی، گفت: سهم اولیه گیلان ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات بوده که ۳۵ میلیارد تومان آن تاکنون معرفی شده است.
کد خبر: ۱۰۲۳۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹ 19 January 2022

به گزارش تابناک گیلان، عباس علیزاده شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به توجه جدی دولت به موضوع اشتغال، اظهار کرد: تکنیک و روش‌های ایجاد اشتغال با توجه به ظرفیت‌های بومی هر استان برای رسیدن به وعده اشتغال مدنظر دولت سیزدهم است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه این استان از طریق حوزه صادرات و بهره گیری از ظرفیت اوراسیا به سمت ایجاد اشتغال گام برمی‌دارد، افزود: طرح زیست بوم اشتغال، علاوه بر ایجاد شغل جدید، بهبود شرایط کسب و کار موجود با تقویت واحدها و تأمین نیازمندی‌های واحدهای تولیدی را در دستور دارد.

وی با اشاره به برگزاری کمیته رفع موانع و مشکلات اعتباری تعاونی‌ها با بانک‌ها، تصریح کرد: بانک توسعه تعاون یکی از بانک‌های پشتیبان بخش تعاون در جهت تأمین نیازمندی بخش تعاون برای پشتیبانی از شرکت‌های تعاونی است و بخشی از نیازمندی و مشکلات بانک‌های دیگر نیز از این طریق رفع می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه بیش از دو هزار میلیارد ریال خط اعتباری ایجاد اشتغال اعلام شده که هر شهرستان باید نیازمندی تعاونی‌های خود را احصاء کرده و برای جذب از وزارتخانه اعلام کند، بیان کرد: ۵۹ میلیارد تومان طرح را در بخش تعاون معرفی کردیم که بیش از ۳۴۵ شغل ایجاد می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به ایجاد شغل در قالب مشاغل خانگی، تصریح کرد: حدود ۴۰ میلیارد تومان سهم اولیه مشاغل خانگی در گیلان بوده که ۳۵ میلیارد تومان آن تاکنون معرفی شده است.

وی با بیان اینکه گیلان به عنوان یک استان ساحلی ظرفیت ایجاد کسب و کار صنایع دستی و ایجاد نمایشگاه را دارد، گفت: پیش از این غرفه ثابت برای تعاونی‌های صنایع دستی داشتیم و دو مرتبه نیز نمایشگاه برگزار کردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به برگزاری جشنواره اشتغال آفرینی، بیان کرد: آخرین فرصت ثبت نام در این جشنواره ۱۰ بهمن امسال بوده و محورهای آن نیز اشتغال زایی و کارآفرینی، اشتغال روستایی، ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار، اشتغال زنان سرپرست خانوار و معلولین است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار