مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: ٨١ درصد از جمعیت هدف این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.
کد خبر: ۱۰۰۰۹۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷ 12 October 2021

دکتر حسن رخ شاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دز اول واکسن کرونا تاکنون به یک میلیون و ٧٣٠ هزار نفر از جمعیت ١٢ سال به بالای استان گیلان تزریق شده است.

وی با بیان اینکه پوشش کلی واکسیناسیون شامل دریافت هر ٢ دز واکسن نیز در گیلان به بیش از ٣٢ درصد رسید افزود: تاکنون ۶۹۸ هزار نقر در این استان هر ٢ دز واکسن کرونا را دریافت کردند.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان بیان داشت: حدود ١٣٠ هزار دلنش آموز استان در سنین ١٢ تا ١٨ سال شامل ۷۵ درصد دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند.

رخ شاد با بیان اینکه در زمان حاضر روزانه ۵۰ هزار دز واکسن کرونا در گیلان تزریق می شود، افزود: از ابتدای تزریق واکسن کرونا تاکنون ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار دز واکسن وارد این استان شده است که این روند در هفته های اخیر به صورت مستمر تداوم دارد.

در زمان حاضر ۳۳۵ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری هستند و شهرستان املش و رضوانشهر در وضعیت آبی و شهرستان های رودسر، آستانه اشرفیه، رشت ، خمام، رودبار، تالش، آستارا ، لنگرود، صومعه سرا، لاهیجان ، سیاهکل، شفت، ماسال، فومن، بندرانزلی در رنگ بندی زرد قرار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار